şükela:  tümü | bugün soru sor
 • henüz 20 yaşında olmasına rağmen kariyerinde 2005 formula bmw adac şampiyonluğu, 2006/2007 a1 grand prix şampiyonu, 2007 formula 3 euroseries üçüncülüğü gibi muazzam başarılar bulunan, schumacher'in menajeri willi weber'in menajerliğini yaptığı, 2008 formula 1 sezonunda wiliams f1'ın test pilotluğunu yapacak yetenekli pilot. kazuki nakajima'nın performansına göre seneye onun yerine 2. pilot koltuğuna yükselebilir.
 • ikinci mclaren'da görmek istediğim tek pilot.

  kariyerinin ilk dönemlerinden itibaren bmw himayesinde olmasına rağmen, ilginç bir şekilde serbest bırakılmış ve kurt frank williams tarafından kapılmıştır. önümüzdeki sezon*, toyota'nın büyük ihtimalle formula 1'den ayrılacak olması nedeniyle williams ile yapılacak mercedes-benz motor anlaşmasına karşılık kendisini mclaren'da görebiliriz. yani, umarım.
 • kendisi kazuki nakajima'nın koltuğuna en büyük aday olarak gösterilmektedir.
 • 19 ağustos 1987 doğumlu alman yarışçı.kimi ye fiziksel olarak çok benzemektedir.yada ben çok benzettim bilemiyorum.
 • önümüzdeki yıllar için gözlerin üzerinde olması gereken bir isim. her ne kadar günümüz f1 araçları, pilotların yeteneklerini eskiden olduğu kadar ön plana çıkartmalarına pek elverişli değilse de bu çocuk iyi işler yapacak. çeşitli kaynaklardan nico'nun a1 gp'de çıkardığı yarışları edinip, izleyebilirsiniz.
 • nico rosberg gibi frank williams tarafından diğer takımlar fark etmeden williams ile anlaşma sağlanan başarılı genç pilot. gp2'de yarışırken nico rosberg gibi anlaşma sağlanmış williams'a katılmıştır. frank williams bu çocuğun üzerinde daha çok duruyor yalnız. geçtiğimiz sezon gp2'nin ilk yarısında çok başarılı olmamasına rağmen ikinci yarıdaki performansıyla şampiyon olmuştur. gp2 bittikten sonra da williams garajında bir f1 aracının yapımında çalışmıştır. bunun kendisi için harika olduğunu bu kadar zahmetle üretilen aracın zarar görmemesi için çok dikkat edeceğini söylemiştir.
 • arabasiyla herkese parmak isirtan pilot oldu su dakika itibariyla. en yakin rakibine 1 saniye takip pole'u aldi. williams ekibi bile inanamiyor buna. birileri araci falan bi incelesin depoya redbull mu doktuler ne.

  edit: dakika itibariyle parmak isirtti deyip rakibe de 1 dakika taktirmisiz birde diyoruz millet ne mesaj atip duruyor. hey allam ya..
 • williams f1'e 2005 avrupa gp'sinden sonraki ilk pole pozisyonunu kazandırmıştır. üşenmedim hesapladım, daha önceki pole ile hulkenberg'in pole'u arasında tam 99 yarış varmış.
 • sevgisi türk müş ben öyle duydum.
 • şampiyonluk şansı olsa padokta bu kadar öpülür müydü bilinmez ama bugün* öyle güzel bir iş yapmıştır ki, formula 1 dünyasındaki herkesi kendine hayran bırakmıştır. hatta pablo elizalde autosport'taki yazısına wtf başlığı atmak istemekteymiş bu sebeple.

  alman olmasına rağmen aksansız, bir ingiliz kadar düzgün ingilizce konuştuğunu da eklemek gerek.