• henüz patlamamış olan ama ürettiği takdirde 2 seneye kalmadan patlayıp gideceğini düşündüğüm, eski model, aktör, müzisyen ve şarkıcı. lana del rey'i de böyle güzel bir akşamda keşfedip türkiye'ye bir muz kabuğunun içinde ben getirmiştim ama sonra o kadar ünlendi ki bu iddiamı kimselere inandıramadım. hadi bakalım, bu tüketim lobisi nicolas için de aynı şeyi diyebilecek mi acaba? işte açıyorum bu güzel kurdeleyi.

aslında daha önceleri applause diye bir grup kurmuş ve orada söylemiş nicolas. grup 4 yıl önce fena bir çıkış yapmamış. ama ben pek sevemedim o işleri. nicolas, dream out loud ve breathin adlı iki güzel parça icra etmiş tek başına. dream out loud çok hoş. spotify'da bi tane de mix edilmiş şarkı var. burada da dream out loud akustik versiyonu var. bu da la grande sophie ile yaptığı parça

the arrogant dergisine verdiği röportajda kendisinden vietnam asıllı bir fransız olarak bahsediyor. ama diyip ekliyor, güney batı'dan, marmande'dan geliyorum ve paris'te yaşıyorum. küçük yaşlardan beri müzikle ilgilenmişmiş ve az önce belirttiğim gibi daha önce applause diye bir grup da kurmuşlar. şimdilerde solo devam ediyor ve şarkılarını da kendisi yazıyormuş. listen up'a verdiği röportajda ilhamın bazen bir ses, bir cümle ve hatta bir hitchcock sahnesiyle bile gelebildiğini söylüyor.

sanat diyor nicolas, ticari anlamda bir komünikasyona yerini bıraktı ve aslında haber akışındaki (newsfeed) bir enformasyon kümesine dönüştü. ve çabucak unutuldu. biraz şiire ve hassaslığa dönüşten kimseye zarar gelmez değil mi? diye de soruyor. içli çocuk bu nicolas. listen up röportajında da buna paralel olarak daha anakronik ve 'fransız' işler yapacağını da söylemiş. hibrid bir stil yaratacağını söylemiş. tam olarak retro değil belki ama o esintileri de barındıracak gibi. yaşadınız lan retrocular. gün sizin gününüz valla. herkeste bir geriye dönüş hevesi, ne diyeyim. hayırlara vesile olsun, hayırlı olsun. ön sıralardan yer tutalım şöyle...
hesabın var mı? giriş yap