şükela:  tümü | bugün
  • obradovic karizmasının fenerbahçe ve türkiye'ye kazandırdıklarına eklenen son halka melli..

futbolda real madrid, barcelona, bayern münih, vb. neyse, basketbolda da artık, fenerbahçe o..

taraftarlığı bir kenara bırakıp, bu ülkenin obradovic'e her anlamda ne verebiliyorsa vermesi gerekiyor.

artı, futbolun kokuşmuşluğundan bıktı bütün ülke. niteliksiz soytarıları her gün ekranlarda "yorum" s.çarken görmek istemiyor artık bı ülke. şımarık futbolcu ve menejerlerin konuşturduğu, iktidar yalakası, spor ahlakından uzak soytarıların gündem yaratmasından bıktı bu ülke..

basketbol gibi elit bir spora, anlamadıkları için yanaşamıyorlar. fikret orman'ın rezilliği hafızalardaki tazeliğini koruyor..

neyse.. melli iyi oldu, çok iyi oldu. şu an çocuklar gibi şeniz..:))
  • avrupa'nın şu an için en underrated oyuncularından biri. boyu, fiziği ve oyun stiliyle 4 numaranın sözlük karşılığı. günümüzde oldukça revaçta olan ve benim izlemekten pek fazla hoşlanmadığım stretch four denilen 3'ten bozma 4 numaralardan değil kesinlikle, tam bir old school, saf 4. stilini eskilerden birine benzetecek olursak direkt bizim mirsad'ı örnek gösterebilirim. mirsad gibi o da çok iyi ribaund çeker, 3'lük yüzdesi gayet tatminkar, mücadeleci, güçlü, oyun zekası yüksek, yeri geldiğinde forvetten oyun da kurabiliyor ve yaşı da henüz 25. bildiğim kadarıyla sezon sonunda sözleşmesi bitiyor bamberg'le. eğer vesely ya da udoh'tan birisi önümüzdeki sezon nba'in yolunu tutarsa, bu ikiliden birinin yerine doldurmak için en ideal oyunculardan biri fenerbahçe adına. sloukas örneğinde olduğu gibi al imzala 3 senelik sözleşmeyi kafan rahat olsun, öyle güvenilir bir adam.
  • nicolo melli, atlanta hawks'ın kendisine 2 kat daha fazla ücret önermesine rağmen fenerbahçe'yi seçti!

melli'nin diğer reddettiği takımlar: real madrid ve barcelona!

çok yerinde bir hamledir.

iş yapamaz diyenler euroleague'de geçtiğimiz sezonun en iyi ikinci takımında seçildiğini hatırlatmak isterim.
  • new orleans pelicans ile 2 yıllık anlaşarak her sene nba'ye adam gönderme geleneğini bozmamıştır.

edit: sözleşmesi 8m dolar
  • fenerbahçe beko'da bu sezon en çok yükü omuzlayanların başında geliyordu. her zaman elinden gelenin en iyisini yaptı. oyunu da, saha dışındaki tavrı da hep abartıdan uzak oldu.

yolu açık olsun...
  • 4 aydır pivot oynayan, burada 12 yaşında futbol taraftarları tarafından beğenilmeyen oyuncu, umarım seneye takımla kalır
  • takımın en zayıf ikinci bölgesine nokta transfer olmuş oldu. skokere guard da alınırsa (sinan bu nedenle alınmadı diye düşünüyorum) takım tam bir buldozere dönüşecek gibi.

antic'in sözleşme durumu nedir bilmiyorum ama kendisine takım aramaya başlamış olabilir bu transfer sonrası.
  • (bkz: geldi gönlümün efendisi)

obradovic ile birlikte nemanja bjelica seviyesine çıkacak oyuncu. böyle ezici bir potaaltı rotasyonu uzun süredir görmedim. şimdi sıra guard transferi yapıp belgrad biletlerine bakmak kaldı. içimden bir ses ispanyol bir guardımız olacağını söylüyor**. toteme gelin*.
  • verdiği röportajla güldürdü:

– koç'un melih* ve melli telaffuzunda karışıklık yaşayabiliyoruz. valencia maçında* hoca oyuna girmek için “melli” dedi, ancak tam anlayamadık. benchten melih oyuna girmek için ayağa kalktı ve koç bu sefer “melliiiii” diye beni çağırdı. o anlar çok komikti. aslında ona da bir çözüm bulduk. artık ayrı ayrı oturacağız ve koç kime bakarsa o hazırlanacak. beni “nicolo” diye çağırsa bu sefer nikola kalinic döndüğünde başka karışıklık yaşanacak ve ben bir şekilde ortada kalacağım.
  • fenerbahçe'mize hoş gelmiş olan süper 4 numara.

seneye boşa oynamayıın ligi,biz belgrad biletlerimizi alıyoruz şimdiden.