• yükselişteki italyan basketbolcu. eurobasket 2013'te bize karşı kariyerinin en iyi maçını oynamıştı. aradan geçen birkaç aydan sonra zalgiris kaunas'a karşı 25 dakikada 28 sayı, 9 ribaundla oynayarak kariyerine yeni bir harika performans daha ekledi 23 yaşındaki pf.
  • turk basketbolseverlerin surekli olarak kendisine yaptiklari retard, mal, mese vb yakistirmalarina, sahada takimlarimiza karsi genelde gosterdigi iyi performansla cevap veren basketbolcu.

sene 2021 editi : yıllar önce burada bu entry'i yazmama sebep bir arkadaş vardı. hatta ben bu entry'i yazdıktan sonra bana mesaj atıp melli'nin basketbolcu olmadığını iddia etmişti. nickini hatırlamıyorum ama merak ettim. noldu sahi o arkadaş? yaşıyor mu? beni bul :)
  • euroleague'de milano forması giydiği beş sezonda oynadığı toplam 82 maçta sadece 54 asist yaparken, brose basket formasıyla çıktığı 4 maçta 17 asist yapmayı başaran oyuncu... dünkü maccabi maçında 9s- 6r- 10a ile oynamış ve hiç top kaybı yapmamıştır
  • brose baskets bamberg formasıyla geçirdiği sezonda sadece bir euroleague maçı kaçırdı. 29 dk ortalamayla 9s- 6.5r- 2.7a /1.5tk ortalamaları yakaladı, milan'daki son iki sezonun toplamından daha etkili oldu, %47 ikilik - %45 üçlük - %81 serbest atış ortalamaları olduğunu da not edelim
  • avrupa'nın şu an için en underrated oyuncularından biri. boyu, fiziği ve oyun stiliyle 4 numaranın sözlük karşılığı. günümüzde oldukça revaçta olan ve benim izlemekten pek fazla hoşlanmadığım stretch four denilen 3'ten bozma 4 numaralardan değil kesinlikle, tam bir old school, saf 4. stilini eskilerden birine benzetecek olursak direkt bizim mirsad'ı örnek gösterebilirim. mirsad gibi o da çok iyi ribaund çeker, 3'lük yüzdesi gayet tatminkar, mücadeleci, güçlü, oyun zekası yüksek, yeri geldiğinde forvetten oyun da kurabiliyor ve yaşı da henüz 25. bildiğim kadarıyla sezon sonunda sözleşmesi bitiyor bamberg'le. eğer vesely ya da udoh'tan birisi önümüzdeki sezon nba'in yolunu tutarsa, bu ikiliden birinin yerine doldurmak için en ideal oyunculardan biri fenerbahçe adına. sloukas örneğinde olduğu gibi al imzala 3 senelik sözleşmeyi kafan rahat olsun, öyle güvenilir bir adam.
  • fenerbahçe basketbol takımı ile adı anılan oyuncu.
  • hayallerinizi yıkmak gibi olmasın ama bu adam şu halde transfer olmaz ya hu. brose'de iyi süreler alıyor. takımı euroleague'de. bırakmaz trinchieri denen çakal
    onun yerine gentile var boşta. onu deseniz belki.
  • fenerbahçe'ye euroleagueyi aldıracak oyuncu.

melli ile anlaşılmış. bana kalsa keşke vesely i gönderseler ama öyle bişey yapmayacaklar tabi ki. ilk beş olarak udoh - melli ikilisi oynayacaktır. vesely'de benchten gelip patlama özelliğiyle yarar sağlayacaktır. bu transfer üzerine umarım barış'ı bize geri verirler. fenerbahçe için şuan yapılabilecek en iyi transferdi ve obradovic bunu yaptı. helal olsun valla. fenerbahçe'yi real madrid cska seviyesine çıkarmış oldu.
  • fenerbahçe'ye gelmeyecek oyuncu. en azından bu sezon için imkansıza yakın.

sebep 1 , zaten euroleague'de ilk yarıda oynayamayacak. brose yerine oyuncu alamaz o sürede. trinchieri yaş tahtaya basmaz.

sebep 2 , sözleşmesi var ve fenerbahçe'nin bütçesi vesely ve udoh'u tutarken baya harcandı ve eskisi kadar kuvvetli değil. çok sağlam bir buy-out vermesi lazım ki en son buy-out verdiği oyuncu kalinic'ti (1 milyon euro sanırım). yine 1 milyon civarı buy-out ve 1 milyon civarı sözleşme bedeliyle 2 milyon eder toplamda. fenerbahçe şu an bu paraları veremez. basketbol için büyük para bunlar.
  • eğer doğruysa muazzam bir transfer olur, ilaç olur. bjelica dan sonra şöyle üst düzey bir 4 numara performansı izlettirir. gençliği, hevesliliği, ligi iyi bilmesi, italyan olması (datome faktörü) hepsi artı. ancak brose basket iyi para almadan bu adamı neden bıraksın? yeni sponsordan bir bütçe oluşturuldu da o şekilde mi alınıyor hep birlikte göreceğiz.

not: son cska maçında 26 sayı ile oynadı bu arkadaş..
hesabın var mı? giriş yap