şükela:  tümü | bugün
 • zikkim bırakılırken kullanılan bant.
  sırasıyla 1,2 ve 3 numaralı bantlar en az 2 ay kullanılır. günde uc bes tane içenler için çok uygun değildir. heavy smokerlar içindir. 1 numaralı bantta en yüksek dozda nikotin bulunur. 1 numara 1 ay kullanıldıktan sonra kademeli olarak daha az nikotin içeren 2 ve 3 numaraya geçilir.uygulama yerinde kizariklik, başağrısı, dismenore, soğuk algınlığı ve nezle benzeri semptomlar en sık rastlanılan yan etkileridir.eczanelerde satılır ancak genelde hazırda bulunmadığından depodan getirtilir. bahane ile eczanede oturulur bir çay içilir.
 • yapistirmadan once yapistiracaginiz yeri mumkunse sac kurutma makinesi ile kurutmaniz gereken, yapistirdiginiz yerden pek kolay cikabilen nikotin banti. hatta bir pansuman banti ile sabitlenmesi caizdir.
 • aynı zamanda sigarayı bırakmak icin kullanılan sakız...sigara icme ihtiyacı hissedildigi zaman hemen bir tane alınan sakız tadı acılasana kadar cignenir we daha sonra dis eti ile yanak arasına konur.tadı azalınca aynı islem tekrar yapılır.bu böylece minimum yarım saat devam eder.deneyimlere göre girilen sigara krizi sakız sayesinde daha acısız gecmektedir.basarılı...
 • yedi tane banttan olusan paketler halinde satilan nikotin bandi.uc tane cesidi var,gunde iki paket icenler,bi bucuk,bir ve alti seklinde,paketinin fiyati 14 le 16 milyon arasinda.hesaplayinca pahali gelse de,deger tabi birakmayi basarirsan,sigarada nikotin harici zararli maddeleri almani engellemesi guzel,zaten bagimliligida nikotin yaptigindan,baya bi yardimi olabiliyo.
  ama sapitmis bireylerin baya riskli olmasina ragmen kolda nikotin bandiyla sigara icmesine engel olamiyo bazen.
  yan etkileride vardir baya,riskli olmasa da,kizariklik ozellikle
 • 17.5, 35 ve 52,5mg nikotin iceren uc cesidi vardir. gunde bir paket ve fazlasi icenler bu 52,5mg'likla baslamalilarmis ise. ben zamaninda 2 numara olan 35'lik ile baslamistim ilk birkac saat oyalarken 4,5 saat sonra yine deli gibi sigara bakiniyordum. bu sefer 3 numara yani 52'lik ile baslayinca ciddi ciddi sigara falan aranmamaya hatta kokusundan bile tiksinmeye basladim zira bir kac kutuyu ust uste icmis gibi hissediyorum (kendimi mi kandiriyorum bilmiyorum), agzimda kotu bir nikotin tadi, hafif bir basdonmesi gibi semptomlari su anda yasamaktayim zira takali yaklasik dort saat oldu. yapistirdigim sol kolumda hafif bir uyusma ve agri soz konusu... eger yarina sag cikip devam edebilirsem sanirim sigarayi birakmis olacagim...
  (bkz: bir yazarin son entrisi)
 • 52.5 mg olanların bir öküze bile nikotin ihtiyacı hissettirmeyecek güçte olduğu kanaatindeyim ki overdose olduğunuzdan nikotin nefreti yaratmaktadır.
  35 mg olanları biraz daha insaflı olmakla birlikte sabahtan takılan bir bant ile akşama doğru "sigara" içme isteği uyandırmakta.
  ben şahsen sigara bağımlılığından kurutulup, nikotin bandı bağımlısı olmak yerine "başlarım bandına" deyip 6. günde bantı da atmış biri olarak, nicotinell'in "sigara içmeden de hayatın devam edebildiğini" göstermesi açısından süper bir icat olduğu kanaatindeyim.
 • gündüzleri görevini layığıyla yerine getirebilse de, alkol içeren akşamlarda kaytarmaya başladığı gözlenen hem sallama hem poşet nikotin.
 • sigara ile olan yaklaşık 15 yıllık keyifli birlikteliğimi 1 ay gibi kısa bir sürede bitirmemi sağlamış nikotin sakızı. prospektüste sanırım 3 ay boyunca kullanın şöyle yapın böyle yapın diyordu ama 1 ay gibi bir süre bu meret ile ayrılmamıza etti. bırakma aşamasında farkettiğim ilginç birşey ise günde 20 tane sigara içen bünyenin sadece 5-6 adetinin istek geri kalanının ise mekanik olarak bir eli dudağa götürme işi olmasıdır. bir zamanlar sigarayı hiç bırakamayacağımı düşündükçe şahsıma göre yüzyılın buluşlarından bir tanesidir.
 • gavuristanda 7, 14 ve 21 lik paketler halinde satılan ve daha ekonomik olan, ülkemde ise sadece 7 bantlık paketlerde piyasaya sunulmak sureti ile insanların sigarayı bırakmasını zorlaştıran * , genel anlamda başarılı transdermal flaster.
 • sakızı sigarayı bırakmama yardımcı olamamış ancak sigarayı bırakmak için başladığım pipo'yu bana bıraktırmış ürün. 1 sene sonra yeniden başladım o ayrı...