1. ömer ve bilge şan'ın oğlu.
    1998 senesinde evimizin gelini adlı bir albüm yapmıştı. ağrı türküsü olan dimme'ye de klip çekmişti. sergen yalçın'ın kankisiydi...
  2. 10.10.2010 da hande oker ile evlenen harika sesli beyefendi sanatçı.
  3. kendisi nedense 90'lar şeysinde hep unutulur. hâlbuki o dönem farklı müziği nedeniyle evimizin gelini şarkısı ciddi olay olmuş, iç çamaşırlı dans eden kız sebebiyle klibi de yasaklanmıştı. sonra da ardahan'ın yolları türküsünü o zamanlar hiç yapılmayan şekilde pop tarzda söylemişti. ertesinde nida askere gitti galba, ortadan kayboldu, unutuldu. ya da ben hiçbir yerde denk gelmedim. geçen aklıma geldi, aradım buldum. büyümüş, zayıf hâli gitmiş, kaslanmış. hey gidi.
  4. evimizin gelini şarkısı çıktığında henüz 7-8 yaşlarında olup kendisine deliler gibi aşıktım. hem kasetini hemde o zamanlar pek bulunmayan cdsini aldırmıştım. sürekli nida ile evlenicem diye hayaller kurar, baba nida'yı alıcaz dimi bana diye kafa ütülerdim. klibi çıktığında çamaşır makinasını seyreden otistik çocuklar gibi televizyona kitlenirdim. es kaza biri ay ne yakışıklı çocuk dese kinlenirdim. sonra yıllar geçti, nidacığım unutuldu söndü gitti. ben facebook'ta annemin ahaha salak buna aşıktın sen diye nida'nın klibini paylaşmasıyla kendisini hatırladım. aradım, taradım azmettim facebook'ta buldum kendisini. bu sefer ben büyümüş güzelleşmiştim, kendiside 30-32 yaşlarında yakışıklı bir abimiz olmuştu. hikaye tabi mutlu sonla bitmedi lan amerikanya mı burası demi more - ashton kutcher gibi heyraaanıyla evlendi olalım. olamadık tabi, konuştuk ettik birbirimizi laykladık geçti bitti. zaten evlendi gitti, neyse ben bi rakı açayım.

nida şan hakkında bilgi verin