şükela:  tümü | bugün
  • kendisinin pole danceine hastayım.
  • attığı mızrakları sürekli kafama kafa yediğim karakter. niyeyse hepsini yakalıyorum.
  • çok yönlü oynanabilecek league of legends karakteri. bu aralar maçlarda pek tercih edilmiyor fakat destek karakteri olarak asağı koridorda (bkz: bot lane) çok iyi işler çıkarabiliyor.
  • son yediği acımasız nerften sonra eski tadı olmayan karakter. lane'de eziliyor artık.
  • şu sıralar sıklıkla support olarak oynanan herodur ayrıca. eu west için konuşuyorum.
  • karşı takımda iken nefret ettiğim ancak main herom olmasından ötürü o denli de sevdiğim hero. q'su oyun sonunda çoğu heronun ultisinden çok vurur, w'su bedava ward işlevi görür. e'si desen zaten pota ihtiyaç bırakmaz. ancak;

artıları

- mızraklarıyla çok iyi dürtebiliyor

- vur/kaça çok elverişli

- ultisi sayesinde inanılmaz hareketli

- can basmasına değinmiyorum bile

eksileri

- çok kırılgan

- tf lerde çok etkisiz, etrafta çok fazla minyon varsa q su çok etkisiz tutturması zor

- 6.lvl a kadar yarım bi hero

- bazen cougar formda iken w su alakasız yerlere sıçrayabiliyor.

nerf/ban sonrası edit: artık level 1 de cougar forma geçilebilmesi ve mızrağın mesafesinin artması çok şugar olmuş. w su artık mouse istikametinde atlıyor bildiğin kısa menzilli sıçra gibi olmuş. pasifi daha bi güzelleşmiş artık kapanlarımıza takılan herolar ve mızrak yiyenler nidalee'nin hareket ve saldırı hızını arttırıyor. q su incelmiş ama bu minyonlar arasından dürtmeyi daha kolay kılmış. güzelken daha güzelleştirmişler *
  • main olarak oynadığım championdur.taktiği hardcore ap kasmaya dayanır en azından ben öyle oynarım.başta meiya's soulstealer itemi alıp birkaç kill alınca tadından yenmez.bazı arkadaşlar bütün şampiyonlara tek açıdan atgözlüğüyle baktığı için o ezik bu op falan diyorlar,kıyamam olay tamamen şu.
    -bu maddeyi full nidaya ayırıyorum.nida en başta ne bir support ne bir magedir,nidalee assassindir.oynayış tarzınızı bu temele oturttuğunuzda sizden korkarlar.şu an midde beni tek zorlayan morde oldu onu da başka lanelere gank yapıp feedlendiğinizde dalga geçe geçe alabilirsiniz.son güncellemesiyle kapanına ya da mızrağına yakalandıysanız dövüşe 3-0 geriden başlarsınız ek özellikler geliyor çünkü skillerine.benim taktiğim nidaya en çok oturan vur-kaç taktiğidir,sinsiliktir.assassinsin sen,tank gibi gidip dövüşe kafa atamazsın,biraz orjinal olun,karaktere bürünün,bütün dar geçitlere ve en çok geçtikleri yerlere kapan koyun,mızrakla nişan almayı iyi öğrenin çünkü kimse mızrağın mesafesini ciddiye almıyor ve çok rahat bir lane e girmeden de kill alabiliyorsunuz.full ap ve cooldown gidin,ha yok ben hızlı değil güçlü vurmak istiyorum derseniz ap ve magic penetration itemleri alın.1000 ap ye çıkıp çektiğim bir ss var ama aile evindeki pcde kaldı,öğrenci evinden atamıyorum.1000 apye çıktığınızda bir adcyi tek mızrakla alabilirsiniz lakin mızrak uçtuğu kadar damage kazandığı için tam ucuna denk getirmeye çalışın,bu zamanla kazanılacak bi özellik.rakibin minionlar arasındayken mızrağın geldiğini göre göre çekilmeyip sniper isabetimle ölmüşlüğü çok olmuştur.
    -tarzın olan şampiyonla oynarsan en anti karaktere bile ragequit yaptırabilirsin.
    -hiçbi şampiyonun belli bir oyun tarzı yoktur.bu başlarda kabul edilmez bi teori gibi gelebilir ama gerçekten tek bir karakter üzerinde usta olanlar onu istedikleri pozisyonlarda istedikleri build ile oynayabilirler (adc nidalee ayrı bir ölümcüldür fakat oynanışı farklıdır)
    -rünlerinizi spotlightlardaki gibi mal mal 3-4 ayrı işe yarayan şey alacağınıza tek bir özelliği full sayfaya doldurun (65 aple başlayan nidaleeden daha kimse tek combo yiyip canlı kaçtığı olmadı şahsen)
    -son ve en önemli kural bir heroyu alınca onda prolaşana kadar pes etmemektir.çok oldu bana 6300 e ne şampiyonlar alıp iki el oynayıp bıraktım.şampiyonun oynanışını,görüntüsünü,ruhunu benimseyebilirseniz satın alın,almadan önce o şampiyonda pro olanların videolarını izleyin,öğrenin,ilk elden normal game e girip 0-15 feedleyip report yemenize lüzum yok(şahsen first time diyenleri reportlarım,bot diye bişey var amk ego yapmayın bot beni kesmez falan)

nidayla prolaşınca top,adc,jungler,support,mage,tank her çeşidiyle oynayabilirsiniz,her çeşitle oynayıp başarılı olmuşumdur,hareketli ve agresif bi tarzı olana uygundur.summoners riftde jungle da birkaç yerde duvarlar ince olduğu için duvardan atlayabilip çok dertten kurtulabilirsiniz,o yerleri internetten öğrenebilirsiniz (bkz: nidalee vault spots).saatlerce nidayla ilgili konuşabilirim,tek eksisi squishydir iki koydum mu ölür ama yakalanmamak için de bütün donanımı mevcuttur,başarısız olan donanımı kavrayamamıştır.

(bkz: i need a life)

eu nordic east'de lychinus 'um,nida mid gittiğim sürece herkesle teammate olunur,herkesle vs atılır.

edit:anlat anlat bitiremiyorum amına koyduğumunu nasıl şampiyon yapmışlarsa.işten dönünce üjbej el atıverem.
  • vahşi doğayı, avcılığı bundan daha güzel anlatamazdı herhalde bir şampiyon.
  • q skill'i ile oyuncuları perperişan eden league of legends herosu.