şükela:  tümü | bugün
  • bağırsak bakterisiyle savaşırken yoğun yan etki yapan ilaç; baş ağrısı, uyuşması, bulantı ile iyileşeceğime, sade bi isal töreniyle ölmeyi kendisine tercih edeceğim bir dahakine!
  • (bkz: metronidazol)
  • (bkz: vermazol)
  • "el ayak çekilmesi", baş ağrısı, huzursuzluk, baş dönmesi gibi yan etkileri var bunun. ve içtikten 2-3 saat sonra ortaya çıkıyorlar ortaya.

şu satırları ilacın kafasıyla ve ellerim titreyerek yazıyorum.

- iyileşiyor muyuz, ölüyor muyuz doktor?
    + ölüyorsun evlat, bu iyi bi' şey.

falan.
  • derin, havayla temas etmeyen apse ve kistlerin tedavisinde de kullanılan amaca yönelik ilaçtır.
    çeneye vurmuş diş apsesini 24 saatte söküp attı, yamanmışsın nidazol.
  • ağızda iğrenç bir tad bırakan ve baş ağrısı yapan antibiyotik.
  • karın ağrısı ve ishali şıp diye kesen bol yan etkili ağır ilaç.
    sabah kalkılır, dışarı çıkılacak, ishal var, bir kere tuvalet hakkı var çünkü vakit yok. hemen bir tane alınca (tok karna) etkisi kısa sürede görülür.
    dikkat: aman doktora danışmadan almayın. başka hastalığınız falan olur, içindeki maddelere aşırı duyarlılığınız olur, aman diyeyim.
  • şu anda cebelleştiğim bağırsak enfeksiyonu için kullandığım ilaç. daha önce sözlükte de yazmisligim var. ılac cahiliyim. öyle isim bilmem, kafama gore ilac asla yutmam. ama ilk defa bir ilaç beni benden aldı. ilk kez bir ilacın yan etkisiyle karşılaşıyorum. allah dermansız dert vermesin ama çok ağır geldi bana.
  • (bkz: flagyl)