• (bkz: metronidazol)
  • "el ayak çekilmesi", baş ağrısı, huzursuzluk, baş dönmesi gibi yan etkileri var bunun. ve içtikten 2-3 saat sonra ortaya çıkıyorlar ortaya.

şu satırları ilacın kafasıyla ve ellerim titreyerek yazıyorum.

- iyileşiyor muyuz, ölüyor muyuz doktor?
    + ölüyorsun evlat, bu iyi bi' şey.

falan.
  • derin, havayla temas etmeyen apse ve kistlerin tedavisinde de kullanılan amaca yönelik ilaçtır.
    çeneye vurmuş diş apsesini 24 saatte söküp attı, yamanmışsın nidazol.
  • şu anda cebelleştiğim bağırsak enfeksiyonu için kullandığım ilaç. daha önce sözlükte de yazmisligim var. ılac cahiliyim. öyle isim bilmem, kafama gore ilac asla yutmam. ama ilk defa bir ilaç beni benden aldı. ilk kez bir ilacın yan etkisiyle karşılaşıyorum. allah dermansız dert vermesin ama çok ağır geldi bana.
  • baş ağrısından ölmeme sebep olacak ilaç. ilaç mı zehir mi anlamadım. başım çatlıyor sözlük, hayatımda ilk kez baş ağrısından uykumdan uyandım. allah cezasını versin.
  • nasıl ya niye herkes nefret ediyo ilaçtan. ben 200mg şurup versiyonunu bağırsak enfeksiyonum için kullandım ve tadı çok güzel. çocukluğumdaki tatlı ishal günlerimi canlandırdı.
  • pangastrit, duodenit ve helicobacter pylori belasını defetmek için kullandığım antibiyotik. bunun yanında arinna adlı proton pompası inhibitörünü ve largopen adlı amoksisilin içeren antibiyotiği kullanıyorum. ben de iki ilaç için de bahsedilen hiçbir yan etki görülmedi. eczacı tokken alman gerek dedi, heliko bakteri tedavisi için bazı insanlar aç alıyormuş. belki tok aldığımdan etki etmiyordur ya da midem tamamen iltihap kaplı olduğu için pek etki edemiyor ilaçlar, bilemedim. sizce aç mı alınmalı, tok mu?
  • yan etkileri arasında bulantı da olan antibiyotik. inanılmaz bir mide bulantısı yapıyor. kusacak gibi oluyorsun ama kusmuyorsun. öyle bir yan etkisi var.

(bkz: flagyl) buna benzer bir ilaç ve yan etki yapmamıştı bende.
  • bu ilaç hakkında daha fazla bilgisi ve tecrübesi olan varsa lütfen yeşillendirsin

teşekkürler
  • ishale yaklaştığım anlarda bir tane kullandığım, sihirli bir şekilde bağırsak düzenimi anında toparlayan, şu ana kadar herhangi bir yan etkisini görmediğim ilaç.
hesabın var mı? giriş yap