şükela:  tümü | bugün
  • ekşi sözlük yazarlarına güvenerek istanbul distribütörlüğünü alacağım gazozcu. ama olm eğer elimde patlarsa götünüzde patlatırım o gazozları !!11!
  • niğde'de üretilen alemin en güzel gazozu. niğde'ye gidişlerde kasalarla getirilen şey. ankara'da sıhhiye'de bir büfe ve kalede bir restoran satıyormuş mutlaka içilmesi gerekir. anlaşılır ki seven up, sprite boş şeylermiş.
  • kimse yazmamış: şeker yerine glikoz şurubu kullanılmayan ürünlerden biridir.
  • 6'lısı 4 lira 80 kuruşa satılmakta olan müthiş içecek. ayrıca stoğunu yaptığım tek gıda maddesidir. şarap mahzeni yapan gavurlar gibi benim de niğde gazozlarımı yığdığım bir odam var. fakat henüz şöyle afilli bir mahzene çeviremedim odayı. bir çuval patatesle yanyana durunca. haliyle pek afilli durmuyor.
  • skalamda şu noktada bulunur:

niğde gazozu - bmw
    uludağ - mercedes
    sprite - volkswagen
    7up - opel
    fruko - peugeot
    sen-sun - bisan ihlas mountain cat
  • dün akşam 2 kasa aldığım içecek. sonra fularımı taktım ve şövalenin karşısına oturdum.
  • eskiden uludağ ve çamlıca gazozlarını da seve seve içerdik, bir 15-20 yıl önce. hatta seven-up ve sprite da güzeldi renksiz gazozlar arasında. sonra ne olduysa, bütün bu gazozların içlerine limon koymayı başladılar. sade gazoz keyfimizin içine limon sıktılar.

ben niğde gazozunu bu yüzden seviyorum. limon tadı yok. çocukluğumun gazozlarını hatırlatıyor bana.
  • eve kasayla aldığım gazoz. tanker olsa tankerle alırım. beğenmeyenler dükkanın önünü kapamasın bana bıraksın.

şu anda cheetos çıtırcık ile beraber tüketiyorum. bitirince sokağa taso oynamaya çıkacakmışım gibi geliyor.
  • çocukluğumun gazozu, yeniden markette görünce farkında olmadan önünde beş dakika kadar kalakalmışım. görevlinin gelip iyi misiniz demesiyle kendime geldim. iyiyim dedim hemde çok iyi, artık bizi yıkamazlar yıkılsak da yeniden doğarız biz dedim sessizce.