şükela:  tümü | bugün
 • tırmanışçı, yürüyüşçü ve çeşitli aladağlarseverlerin taşımacılığı yapan firmadır. yol boyunca dağdan indiği kirli kıyafetleri ve leş botlarıyla duran kitleye böcek ilaçlarcasına ağır çiçek kokulu spreyler sıkarak havayı daha da boğucu hale getirme nevi şahsına münhasır şehirler arası otobüs yolculuğu klişelerindendir, vakti zamanında tırmanışçılara dönüş yolunda sadece arka koltukları sattıkları da söylenegelmiştir. çukurbağdan arıyoruz yer ayırır mısınız deyince isim dahil başka bir şey sormadan "dağcılar" adına yer ayırması da yaşanmıştır, bor-niğde hattına çukurbağ-çamardı'yı da eklemelidir adeta.
 • bor'da geçen 329. kısa dönem askerliğimin bitiş düdüğünü çalan firma
 • anadolu'nun şirin bir o kadar da bakir ili niğde'nin şehirlerarası otobüs firmasıdır.

  an itibariyle niğde - ankara seferinde bendenizi misafir etmişlerdir. yol üzerinde, mola yeri falan olmamasına rağmen yaklaşık 15 dk duraklamış ve yakıt ikmali yapmıştır. bu işlerini yolcu yokken halletse de insanları anlamsız bir dağ başı mevkiinde boşuna bekletmese iyi olacaktır.
 • ülkemizde küçük firmaların neredeyse tamamı pezevenk mantığıyla çalışırlar. yani güzel kadınların fotoğraflarıyla ilgi çekip, eşşekleri piyasaya sürerler.

  otobüs firması da böyledir, o duyduğunuz ''hemen kalkıyor, hemen kalkıyor'' sözlünü sizden 25 dakika önce gelen kişi de aynı adamdan hem de aynı tonda duymuştur.

  öyle yerlere itibar edip ucuz ya da planlanmamış yolculuklar için bilet almayın, ya da alın ama sonunun böyle olacağını bilerek alın.

  ülkede denetim aslında bu yüzden önemli, bu hikaye bir ayıp ya da bir olay değil yekten suç olan bir dolandırıcılıktır. evrakta bilinçli olarak yapılan bir sahteciliktir. ama işte, ülkemiz yarrak cumhuriyeti olduğu için en fazla orada size çemkiren adama 2-3 tane vurarak sinirinizi yatıştırabilirsiniz. korkmayın gelişine 2-3 tane asılın kimse sizi orada linç etmeye kalkamaz, çünkü genel insan psikolojisi gereği yaklaşık 1 dk karşı gurup meseleye ayıkamaz ve o sırada öyle yerlerde hemen araya girerler. çünkü orada ki bir tantana diğer adamların para kaybetmesine sebep olacaktır.

  yalnız bu tavsiyeyi, cadde ortası gibi rastgele sıralanmış kalabalıklarda yapmayın, allah muhafaza öyle yerde ölebilirsiniz. unutmayın, olay çıkaracağınız yerin etrafında olaylardan olumsuz etkilenecek ve durumdan bağımsız insanların olması gerekmektedir ki sizleri ayırsınlar. aksi halde insan orospu çocuğudur, ona dokunmayan yılan bin yaşasıncıdır.