• philadelphia il sinirlari dahilinde, halka acik bir ortamda yuksek sesle soylendiginde yok mu beni siken anlamina gelen ingilizce kelime. bonus: kesin bir siken cikar.
  • beyazların bu kelimeyi hayati risk oluşturması sebebiyle siyahlara karşı telaffuz edememelerine çözüm bulunmuş:

https://www.youtube.com/watch?v=icbcy5syeps
  • herhangi bir zenci arkadaşa beyaz ırktan birisi tarafındaın kullanıldığında 10 orospu çocuğu gücündedir. tahrik gücü yüksek olup, hatalı olarak bile kullanılsa ortamdan kaçılması, bir daha da ortama yaklaşılmaması tavsiye edilir.
  • latince niger, yani siyah kelimesinden gelir. günümüzde zenci olmadığınız halde bu sözü kullanıyorsanız ırkçı kabul edilirsiniz. okulda zenci arkadaşlarla geyik yaparken kullanırdım bu kelimeyi, daha sonra bir ingilizle (beyaz olmasına rağmen) saatlerce bu yüzden kavga ettik. kelimenin asıl olarak afrika'dan gemilerle taşınan köleler için kullanıldığından afro-amerika'lıların kendilerine bu kelimeyle hitab edilmesine kızmasına şaşırılmamalı. biz onlara nigga diyelim hiç olmadı, çünkü tupac (ki benim için referanstır) nigger'ın boynunda köle zinciri olan zenci, nigga'nın ise boynunda altın zincir olan zenci anlamına geldiğini söylemiş.
  • türkçe'de ırk üzerinden aşağılama bazen vardır ama renk üzerinden sabit aşağılama yoktur.
    kızılderili'yi severiz meselâ. o yüzden nigger=zenci değildir. zira zencinin bire bir çevirisi de siyahidir zaten.

marsık, gündüz feneri gibi kelimeler daha çok türkçe karşılık sağlar.
  • lisede futbol oynarken sakayla agzimdan kacan ve bizim zenci beden hocasinin uzerime atlamasiyla sonuclanan olaylari baslatan kelime. amerika'da ise beyazlarin kullanmamasi gereken kelimelerden biridir.
  • bi beyaz, zenciye asla nigger diye hitap edemez.ama zenciler kendi aralarında birbirlerine nigger dan başka bişey demezler.
  • rap şarkılarında falan çokça geçmesine binaen korkardım abd'de zencinin birine yanlışlıkla nigger diyeceğim diye. misal şarkıda "what up nigger" diyor, bu da bizim dilimize pelesenk oluyor. sonra bir zenci arkadaşınızı görünce tutamıyorsunuz ağzınızdan çıkıyor, macera oluyor falan. neyse ki kazasız belasız atlattık o merhaleyi. gerçi türkler de beyazdan sayılmadığı için, zenci eleman da kankaysa söylenebilir tabii. teketekte ortalama bir zenciyle de kapışırız gerekirse de, genelde yalnız gezmiyor arkadaşlar.

(tsan chan, serbest bilinç akışı)
  • araplara fellah demek gibi bisey galiba
  • turkcedeki 'pic' gibi kullanimi olabilen kelime. iki zenci birbirlerine bu kelimeyi soylediklerinde ya aralarindan su sizmaz kankadirlar, ya da biraz sona kan govdeyi gotureceginin isaretini veriyorlardir.(bkz: dog)
hesabın var mı? giriş yap