şükela:  tümü | bugün soru sor
 • http://www.kickstarter.com/…5311/night-in-the-woods

  30 lira bayıldığım oyun. ulan sırf sağı solu kırmadan, konuşa konuşa dertleşe dertleşe ilerleyeceğim bir oyun istediğim için.
 • artik insanlar dogru duzgun, fps olmayan, cerez gibi harcamalik degil dusunmelik, sirf vurdu/kirdi/dehset/vahset/silah/daha cok silah seklinde ilerlemeyip biraz kalite hatta sanatsal form tasiyan oyunlara o kadar ac kalmislar ki bu oyun kickstarter'a ciktiginin ilk gunu istedigi parayi toplayip toplamda istedigi paranin 4 katini toplamayi basardi.

  90'larda daha sik rastlanan "kendine has tarzi olan samimi oyunlar" listesine yeni eklenen bir halka bu oyun. karakterlerin ve ortamin cok hos bir havasi var. karakterler, yaratilan pesimist hava, degisik bir oyun oldugu daha en basindan belli ediyor kendini. tabii oyunun pesimist ve hafif isyankar/anarsist bir yapisi olacagini da unutmamak gerekiyor.

  kisacasi buyuk umutlarla beklenen oyunlardan biri, adventure olmasi zaten tek basina beklemek icin yeterli bir sebep. linkinden biraz inceleyin, niye merak ve umutla beklendigini anlayacaksiniz. ha bir de basrolde bir kedi oldugu icin ve atmosferi nedeniyle gotik meraklisi kiz midir kadin midir bilememlerin cok hosuna gitmis daha simdiden.

  http://www.nightinthewoods.com/
 • oyunlar bakımından epey sıkıntılı bir dönemde gelen bu oyun adventure tarzına hakim oyuncuları epey sevindirecek cinsten. türün en iyisi olmasa da -zaten böyle bir iddiası da yoktu- oynaması epey zevkli bir oyun. insana tarifsiz bir sakinlik veriyor. yarısı konuşmalarla geçen oyun küçük bir kasabada geçiyor, evimize dönmüşüz ve her sabah yataktan kalkıp arkadaşlarımızın yanına giderek kasaba içinde maceralara çıkıyoruz. rüya bölümleri hafif gerici olsa da oyun güzel ve tatlı bir sakinlikte ilerliyor. yer yer karanlık bir atmosfere bürünebilen bu oyunda size herhangi bir talimat ya da yardım verilmiyor. o sabah kalkıp ne yapacağınıza siz karar veriyorsunuz. isterseniz pcnizde oyun bile oynayabiliyorsunuz. tabii önce pcnizi arkadaşınıza tamir ettirmeniz gerekiyor. bu tarz eğlenceli bölümler var. ayrıca bass gitar çaldığınız bölümler de epey zevkli. grafikleri epey tatlı ve hoş. göze güzel geliyor. izlemesi keyifli bir oyun. çok bir şey yapmıyorsunuz ama ayrı bir keyfi var.
 • aşırı derecede şirin bir oyun.

  https://www.youtube.com/watch?v=eia8htete0i