• (bkz: asoıaf)
  kahramanlar çağından bir eleman dizide adı geçer mi bilmiyorum ama bir insanın bir ak yürüyene çaktığı yegane hikayenin başrolü bu adam, normalde kahraman büyük savaşçı olan bu adam alenen duvarın kuzeyine gidiyor, ordan dişi bir ak yürüyen ayıklıyor sonra bir de bunu tutup night's watch'a getiriyor alın diyor bu sizin kraliçeniz ben de kralım amk bundan sonra bana gece'nin kralı diyeceksiniz diyor. 13 yıl kadar da hüküm sürdükten sonra yengeyle birlikte geberiyor, vahşiler, karalar bağlamış biraderler ve de stark ailesi gelip napıyosun amk ya diyor kendisine. lavuk bi de o 13 yıl boyunca craster gibi ötekilere kurban filan veriyor kafasına göre.

  bran stark'a hikayeler anlatan kadın bran'a bunun hikayeyi de anlatıyor, rahmetlinin de adı bran'dı sonunuz benzemesin inşallah diyor hatta.

  --- spoiler ---

  coldhands olabilir bu eleman, yıllaar yıllar önce öldü kısmını da örtüyor, ak yürüyenlere çaktıktan sonra ruhunu verdiği söyleniyordu o kısım da örtüşüyor ben tatmin oldum.

  ohoho lan adam bildiğin arthas çıktı rıza baba

  --- spoiler ---

  edit: spoilerın içindeki durum yalan oldu amk bulamadım şu coldhandsi bi, kime niyetlensem patlıyor teori.
 • dizi ekibi tarafindan hakkinda hazirlanmis kisa bir video:

  http://youtu.be/0khzcsljgog
 • --- çok feci spoiler ve teori---

  s04e04 itabari ile sonda görünen white walker'ın night's king olduğu bilerek veya bilinmeyerek hbo'nun resmi sitesi tarafından duyuruldu.

  peki kitapta night's king'den nasıl bahsediliyor. bunu yukarıda arkadaşlar zaten yazmışlar. ama ben başka bir noktaya dikkat çekicem.

  :)

  .." night's king duvar nöbetçilerinin 13. lord kumandanı"..

  yani bu dayı..

  işte asıl bomba; night's king'den önceki lord kumandanlar.

  ^^

  --- çok feci spoiler ve teori---
 • --- kalbi olan okumasın ---

  --- spaydi is coming ---

  toplanın teori ürettim genşler.
  şimdi bu bizim bıdık osman bran, night's king'in ta kendisi. aldığım duyumlara göre kitapta bu teoriye ufaktan bi gönderme yapılmış. hem töbe böyle gözleri de bi tuhaf oluyo zaten zırt pırt. bence mantıklı. sonunda buraya bağlanmasa da canı sağolsun. gönüllerin şampiyonu ufaklık.

  --- spaydi is over ---
 • 2017 edit: isbu entrry night's king basligindan buraya eksisozluk tarafindan tasinmistir. ikisinin ayni kisi olmadigini dusunenlerdenseniz ona gore okuyun:)

  ....
  her ne kadar dizi esas spoiler'ı elimize vermiş olsa da, kitapları okumadıysanız aşağıdaki teorilerimi de okumayın...

  sakın haa..

  aşağı gelmeden başka sayfaya naş naş...

  --- at yarağı gibi kitap spoiler ---

  şimdi kitaplardaki night's king ile jon snow'un arasında bazı paralellikler var gençler... evvelden "jon snow white walker'ların başına geçecek" teorilerine burun kıvırırdım. çünküm bence jon snow beşinci kitabın sonunda ölüyor. asoiaf aleminde ise ölüleri dirilten iki güç var şimdilik: biri others biri de r'hllor... (bi de taş olmuş yumurtaya can veren deanerys) melisandre de jon'u alevlerinde görüp dururdu zati. ben şahsen ölen jon'u melisandre diriltecek diye düşünüyordum. çünküm ak gezenlerin dirilttikleri ghoul gibi bişi oluyordu:/

  bu hafta dizide night's king'i white walker'ların efendisi konumunda gördük. şimdi jon snow'un hikayesi ile benzerliklerine bakalım:

  - ikisi de stark kanı taşıyor.
  - ikisi de night's watch'un lord commader'ı.
  - ikisi de duvarın ötesinden hatunlarla aşk yaşıyor... gerçi night's king'in zevcesi white walker olabiletesi yüksek bir hatun:)
  - night's king orospu çocuğuna dönüşünce, buna karşı king in the north ve king beyond the wall güçlerini birleştirip duvar'ı bu heriften kurtarıyorlar... tıpkı jon'un white walker'lara karşı uygulamaya çalıştığı, ancak kendi kardeşleri tarafından bıçaklanmasına sebep olan strateji gibi...

  ben hala jon'un kötü adama evrileceğine ve white walker'ların başına geçeceğine inanmak istemiyorum. her ne kadar dizide karşıma uğur boral olarak çıkıp, beni kendinden soğutmuş olsa da... velev ki white walker'lar aslında o kadar da kötü olmasın. mümkün mü? grrm'in aleminde her şey mümkün. jaime lannister bile elini kaybedince içindeki şövalyeye ulaştı, ölüp dirilmek adamı ne yapar? lady stonheart aadhajdhajada!
  ben canım ciğerim bi tanem daenerys'in westeros'ta taş üstünde taş komayacak karakter olduğuna inanıyorum hala... ve de brandon stark'ın giderek ucubeleştiğini, içimi buza çevirdiğini de eklemek istiyorum.

  --- at yarağı gibi kitap spoiler ---

  not: besinci sezon sonrasi:

  --- 5. sezon sonrasi ekleme spoiler ---

  jon snow oldu, allah rahmet eylesin arkadaslar... teorinin bir kismi (bkz: dirilme) cope gitmis olabilir:((( ama ben dedimdi "jon snow oldu" diye isisis... yine de %10 ihtimal melisandre veya others diriltebilir pfff.
  --- 5. sezon sonrasi ekleme spoiler ---
 • buda benim teorim.

  brandon stark'ın hiç kimsede olmaya güçleri var.var yani bu çocukta bi acayiplik.velhasıl kendini bulma yolunda duvarın kuzeyine gece kralına gelir.hoş zaten oda onu beklemektedir.iki matrix biraz telekinezi accık hodorun yardımı ile bu kralı siker.bunu gören akyürüyenler de 'eski kral öldü yaşasın yeni kral' nidaları ile brandon u bağırlarına basarlar.brandon da durur mu? alınması gereken bir intikam vardır.neticede bütün ailesi dağılmış,anası babası abisi kılıçtan geçirilmiş, evi talan edilmiş.alır arkasına bu yürüyenleri kralı sehrine saldırır.jon snow la bu elemanın bir bağlantısı olduğunu düşünmüyorum.bir de ;

  --- spoiler ---

  jon snow stark soyundan değil, ölen kral robertin piçi diye duymuştum.hatta leydi stark bir bölümde jon u anlatırken bahsetmişti; ned sefere çıktı sonra bir oğlan çocuğu ile geldi filan.robertn sıkınde olduğunu zannetmıyorum bırakalım olsun amk demıstır belkı oldurme emrını ned'e vermıstır de o yapamamıstır netıcede vijdanlı adam.getırmıstır evıne kendı oğlu gıbı besleyıp buyutmustur.ama su koalisyonda khalesi den sonra tahtta en büyük pay sahibi jon snow.lakin ışıgın tanrısına son bir kurban lazım.maalesef kaybedicez diye düşünüyorum jon snow'u.
  --- spoiler ---

  ama brandon reyiz var herkes rahat olsun.hatta varya bran da ölüleri diriltme yada ak olarak tekrar canlandırma gücü filan bile olabilir.jon snowu ölse dahi ak olarak izleyebiliriz. bilmiyom eyorlamam bu kadar.
 • --- spoiler ---

  5. sezon 8. bölüm itibariyle şeklini yapan necromancer abimiz.

  --- spoiler ---
 • o surat, o taç, o gözlerdeki ifade, o burun, o çene, o göz altları, o elmacık kemikleri, o dudaklar... hiç tartışmasız viserys targaryen. (bkz: viserys targaryen)
 • (bkz: #51891925)
hesabın var mı? giriş yap