şükela:  tümü | bugün
  • harley davidson tarafından 2007'de üretilecek vrscdx kodlu v rod modelidir. tamamen siyah oluşu ve 240mm genişliğindeki arka lastiği ile dikkat çekmektedir. bu kalınlıktaki lastik v rod'un garip ön çatal açısı ile birleştiğinde dönüşlerde biraz sıkıntı yaşanması muhtemel olmakla beraber aletin arkadan görüntüsü her türlü sıkıntıya değmektedir kanımca.
  • harley-davidson'un 2007 yılında çıkartmış olduğu yeni vrsc modeli.bu sefer abiler komple simsiyah bir gövdenin üstüne turuncular attırmışlar.çok şanslıysak bu yılki fuarda, biraz daha az şanslıysak yine özcan deniz'in yada ilhan mansız'ın altında görürüz ancak..
  • buna motosiklet derseniz adamı döverler.
  • autobot lara tövbe ettirip optimusu sorgulatacak yaratık. dün gördüğüm 2015 modeli ağzımın salyalarını akıttı. arka tekerini ıstırmak istedim allah affetsin.
  • tarafımca kullanılan saykobiç.

söylemekte fayda var, 30 yaşındayım ve 10 yıldır elime motor değmemişti bunu alana kadar. zaten 10 yıl evvel de çömezdim. dolayısıyla bu yazıda öyle çok fantastik özelliklerine ilişkin birşey değil, kendi halinde bir kullanıcının yazdıklarını okuyacaksınız. tek tekerde gitme, yolda giderken kaldırıma fıstık atma, leblebi hoplatma yok. düzgün kullanıcı deneyimleridir.

görünüm ve ses:
    muhteşem. ferrari'ye bu kadar bakmıyorlar. estetiği eşsiz. mat siyah inci gibi duruyor. turuncu çizliği modeli aldıysanız, zıtlığı başta göze batsa da zamanla oturuyor. modifiye edenler arka teker mesafesini açmışlar, açanlar virajları alamıyor ama daha güzel göründüğü kesin. tok duruşu var. motor sesi derin, güçlü, ama bir suzuki m1800r gibi böğürmüyor, bum bum patlama yapmıyor. akışkan bir ses, ağır, derinden, desert rock tadında. albatross overdrive dinlermiş gibi bi tat bırakıyor motor sesi. grubu dinleyenler de kutumu yeşillendirsin.

virajlar:
    berbat, yani o öküz gibi arka tekeri koyanlar, siz o tekerle otobanda hızlanın diye yapmışlar, virajlara tarkan gibi girin diye değil. dolayısıyla hızlı viraj almaya kalktığınızda yalpalıyorsunuz. ağır çekim film tadında viraj almanız gerekiyor. ben saçmaladım ilk sürüşte, hatta hoca aldım yanıma. şehir içi sert virajlarda nazik, kuğu gibi dönmeniz gerekiyor. düz yolda aygıra dönmenizi sağlayan arka teker otoyolda aygıra çevirecek sizi...

otoban performansı:
    bring it on baby. çok iyi. böyle birşey anlatılmaz yaşanır, hızlanma, motor gücü, çekiş...zaten bu alet bu iş için yapılmış, sürerken görüyorsunuz. yolda arabalara bakıp acıyorsunuz - garibanım, porsche almış, gülücük yolladım dün. bir arabanın hızlanması sizi asla yakalayamaz.

uzun yol rahatlığı:
    pek yok. o kollar, popo acıyor. artı uzun boylu değilseniz (+180cm) çok heveslenmeyin, daha uzunlar bile pek rahat değil. 7 saatlik düz yol otoban yolunda 10 kez ara verdim. ilginçtir, bu motorla uzun yolda yüksek hızlarda rahat, 5000 rpm'i geçtiğinizde titreme bitiyor, su gibi akıyor ve yol rahatlıyor. 120km ve üzeri için daha rahat, otobanda sağda gidecekseniz ızdıraba merhaba diyeceksiniz. 250km menzili olduğundan 2 saatte bir duracaksınız.

yakıt tüketimi:
    fiat punto. sevinmeyin motor diye. 8l/100km arkadaşlar. arabaya ucuz alternatif olarak moped alın, harley davidson değil. araba kadar benzin yakacak, motoru da araba kadar, 1250cc, türkçe meali 1.3l. cayır cayır motor, o benzini içiyor. dakka başı o depoyu dolduracaksınız. o paralar verilecek. motor da 2016 yılı itibariyle 120 bin lira, dolayısıyla cüzdanı açacaksınız.

arkaya kız atma:
    öyle birşey yok. zaten motor dyna'lara göre bile oldukça rahatsız. arkadaki kızın koala gibi size yapışması gerekiyor. deneme amaçlı 180'lik bi izlandalıyı arkaya attığımda, ipe asılı maymuna döndü ve yine de dengede rahat duramadı. virajda ablayı zor toparladık. oturak yapılabiliyor ama önerilmiyor da. ufak tefek birşey atarsanız daha rahat olabilir, daha denemedim. (eknot: yeni denedim. ufak bir kızla rahat oluyor, iyi yapışırsa 90 köşeleri alabiliyorsunuz. alınacak ders, bu motoru alırsanız ufak tefek kızlarla gezmeniz gerekiyor.)

çanta, bavul:
    o da yok. zaten görüntü dışında birşey yok arkadaşlar. harley bayileri yanında birşeyler asabiliyor ama hamide ananın alışveriş sepetine dönüyor o motor, kesinlikle güzelliği kalmıyor. zaten koydursanız da kabin bagajı boyutunda bir çek çek bavulu bile koyamıyorsunuz. sırt çantası kullanmanız gerekiyor. motorun harika dengesi ve viraj performansı düşünüldüğünde kabir azabına merhaba diyeceğinizi de anlıyorsunuz. öte yandan hd'nin güzel çantaları var, kaskı da arkasına takabiliyorsunuz. ruhsat vs. taşıyacaksanız böyle bir çanta mantıklı. ben helly hansen katlanır çantalardan aldım, rahat, yağmura dayanıklı, ufak, benzer birşey ayarlayabilirsiniz.
  • hayallerimi süsleyen , hayata dair umutlar beslememi sağlayan , alındığında ise bir süre sevişeceğim motor. az kaldı ulan mezun oluyorum yakında ***
  • v-rod modeli ile birlikte uretimi durdurulan motordur. 2018 harley davidson line up’inda yer almamaktadir.
  • hayallerimi suya düşüren motor.
    v-rod katogorisi 2017 den sonra üretimden kalkmıştır.