şükela:  tümü | bugün soru sor
  • harika bir app. gece gokyuzune bakarken hangi yildizin nerede oldugunu gormek icin bire bir.

international space station sizin bulundugunuz koordinatlarin uzerinden gecerken bildirim yollamasini ise ayrica seviyorum. bazi geceler gokyuzu acikken termosa cay koyup (hatta bazen yanima uyku tulumumu alip) yakinlardaki sevdigim bi parka gidiyorum ve uzerimden ucup giden minicik iss'i izleyip o ussun icindeki insanlari dusunuyorum.

uzay ne guzel! en ilham verici 10 seyden biridir herhalde, ingilizcesiyle outer space. cimlerin uzerine uzanip devasa evrene ve her bir tarafa yayilmis yildizlara bakarken aslinda bir pencereden onumdeki manzaraya bakmadigimi veya beyaz bir ekrandan sinema izlemedigimi, tam aksine, o devasa uzayin icinde donup duran ufacik cisimlerden birinde yasadigimi hatirlayip urperiyorum. ve hosuma gidiyor bu urperti. tum guven duygumu alip goturuyor. sabit bir yerde yasiyor zanninin verdigi guven illuzyonu ortadan kalkinca da insan gercegi dusunmeye basliyor. baslarda cok korkuyorsun ama zamanla alisiyorsun. alistigini da mutlaka seviyorsun zaten...
  • şimdiye kadar indirdiğim uygulamalar arasında en nitelikli ve doyurucu olanı diyebilirim.yıllık üyeliği 35 tl civarında olması da oldukça güzel. isterseniz bulunduğunuz konumdan yıldızları izleyebiliyorsunuz. uzaklıklarını ve gözle görülebilir olup olmadığını siri size söylüyor. gönderilen uydular ve işlevleri, gönderilme tarihleri vs. her türlü bilginin içeriğine ulaşabiliyorsunuz.
    bütün gezegenler ve takım yıldızlarının özelliklerini de dinleyebilme, okuyabilme şansınız var. yıldızların üç boyutlu/arttırılmış gerçeklikle hayali çizimlerini de anlık olarak size sunması uzay boşluğunda geziyormuşsunuz hissini veriyor.
    meraklı insanlar için harika bir app.