• konusundan ötürü olacak ki bana bol bol (bkz: the newsroom)dizisini hatırlatmış olan filmdir.
    lou bloom karakterini resmen yaşamış jake. muazzam bir iş çıkartmış bence ama bu filmi izlerken inanılmaz sıkıldığım gerçeğini değiştirmiyor.
  • huzursuzluk veren bir filmdir.
  • başıma bir iş gelmeyecekse ana karakterini sevdiğim,

--- spoiler ---

kişisel gelişimi hazmettiği stajyer kavramıyla hareket etmesinden belliydi. zaten bu zırvaları gerçekten özümseyip hayatının merkezine koyanlarda tuhaf bir hırs ve kendine güven beliriyor. karakterin sevmediğim tek noktası buydu ama gönüllü stajyer olmak bile zorken bunu bir firsat gibi sunması ne yazık ki gerçek hayata uygun bir hamle, hatta ben filmi gerçek olaydan uyarlama mı acaba diyerek izledim. çünkü medya söz konusu olunca yapılanlar sektörde olmayacak şeyler değil.

üzülerek söylüyorum ki -meslektaşı ondan bir adım öne geçtiğinde aracıyla oynayıp ölümüne; polisten bilgi saklayıp, çalışanın öldürülmesine sebep olması dışında- yaptıkları beni rahatsız etmedi. medyayı bir kenara bırakalım, hangi sektörde bu tarz hamleler yapmadan ilerlenebiliyor.

eğer bir adım ilerdeyseniz, diğerlerinden farkınız varsa başarılı olursunuz.

lou'nun başarılı olmasının sebebi ürkütücü, yüksek egolu olmasına rağmen farklı olmasında bence. zaten işi almasına sebep olan ilk görüntüde -diğer görüntüden daha yakından çekim yaparak aksiyona yaklaşmıştı- bunu gördük. mecbur kalmasa yanına almayacağı birini alma sebebi bence kendi reddedilişlerinin sebep olduğu bir empati durumu, ilişkileri başladığı andan itibaren bir öğretmen gibi onu şekillendirmeye çalışıyor ama richard o kadar gamsız ve tutkusuz ki lou'nun beklentilerini tatmin edemiyor, aralarındaki ilişki de bu yüzden yavaş yavaş kırılma sinyalleri veriyor ve işin içine mesleği kaybettirecek tehdit girdiğinde lou biletini kesiyor.

filmi bu saatte izlediğim için tam toparlayamadım daha hakkında söylenebilecek çok şey var.

--- spoiler ---

iletişim öğrencilerinin kesinlikle izlemesi gereken bir film.
  • ciddi ciddi çok beğendiğim filmdir. vaktiniz varsa mutlaka izleyin derim. gerilim, aksiyon dolu mükemmel bir film. jake reyiz döktürmüş.

9/10
  • gercekten bir basyapıt. aslında filmde medyanın ahlaksızlıgı vs.. işlendigini bircok yorumda okursunuz, benim dikkatimi ceken iş hayatında gercekten hemen hemen tum sektorlerde bu yasanıyor. hırslı, azimli ve basarı için herşeyi yapabilecek kişiler kendi rakibini hatta iş arkadasını bile feda edebiliyor, ( rakip kanaldaki haber alan kişinin aracı ile kaza yapmasına neden olması, kendi ekibindeki kişinin ölümüne neden olması ) bunlardan dolayı uzulmeyip hatta tüm bunları haber degeri oldugu için videoya alması..
    jake yine oyunculugu ile döktürmüş..
  • kesinlikle çarpıcı film. afişine bakınca niye izleyeyim ki dedirtmişti, izleyince şok etti.
  • x-men’in en sevdiğim karakteri
  • izlerken rahatsız eder insanı öyle bir film. bitince de üstünüze öküz oturur.
  • filmin sizi ne ara sardığını bir turlu anlayamadiginiz louis bloom karekterinin rahatsız edici eylemlerine ne ara onay verdiğinizi bir türlü anlamlandıramadığınız film. başarılı kurgusu ve jake gyllenhaal in yine inanılmaz oyunculuğuyla taçlandırılmış nadide bir eser...
  • jake gyllenhaal'ın donnie darko'da insanlardan nefret eden, hayatı anlamsız bulan, herşeyi küçümseyen bakışlarının daha janjanlısını bu filminde de görebiliyoruz.muazzam bir oyunculuk.hani bazı oyunculara sokakda küfür eden,sanki gerçek kötü adammış gibi muamele eden yada o gözle bakan tipler varya işte bu oyunculukdan sonra onlara hak vereceksiniz.angelfakeinde yukarıda dediği gibi ''jake gyllenhaal'dan nefret etmemi sağlayan film. o kadar başarılı''
    bu filmi bu zamana kadar neden izlemedim o da ayrı entry konusu.
    --- spoiler ---

ya benim sorunum insanları anlamamak değil de onları sevmemek olsaydı?
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap