şükela:  tümü | bugün soru sor
56 entry daha
 • bilimkurgu olsun çöpten olsun diyen beni bile baydıran dizi.
  yok yok dizide. klişeler, tesadüfler, aşk meşk, kezban tripleri, aşırı duygusallıklar, mantıksızlıklar. adam zilyor dolarlık proje oluşturmuş, ilk dünya dışı yaşamla kontak kurma gibi ulvi bir amaçla yola çıkmış, gemideki herkes dingonun ahırı modunda takılıyor. kaptanı skleyen yok.
  direk dizinin son bölümünün son 10 dk.sına atladım. orda da afedersiniz sik gibi bitirmişler.
  edit: lgbt de es geçilmemiş tabi ki. netflix'in standartı oldu zira.
 • sürükleyici bir netflix yapımı, bilim kurgu dizisi. zaten netflix dizi işinde filmlere nazaran çok daha başarılı bence. bu dizi de bir oturuşta bitirilecek türde. ancak dizinin ilk sezonu bittiğinde çok fazla konu havada kalıyor. özellikle bilim kurgu senaryolarında insan çoğu şeyin nedenini ve kaynağını öğrenmek ister. nightflyers sanki böyle 2 saatlik bölümlerden oluşan bir diziydi de, yapımcı 40 dk şartı koyup bölümlerin kesilerek kısaltılmasını istemiş havası taşıyor. çok fazla soru, yanıtsız kalarak ilerliyor dizi. belki bir kısmının cevabı bir sonraki sezon yanıtlanacak ama havada kalacak da çok soru olacağı belli. ayrıca bu eleştirilerim diziyi çok beğendiğim için aslında. benim için dört-dörtlük bir bilim kurgu dizisi olacakken bu birkaç can sıkıcı nokta yüzünden biraz hevesim kursağımda kaldı açıkçası.
 • her uzay filminde olduğu gibi sorunlu tiplerin keşif gemisine bindirildiği dizidir. koca gemide 1 tane doğru düzgün mantıkla hareket eden tip yoktur.

  normalde bu kadar tipi bir arabaya koysan 100km gidemeden yolda ölümlü bir kavga olur. kağıt üzerinde seçilmiş bilim adamları ama hal hareket kızıma yan baktın diye adam döven tipler. dizi güzel yine de bilim kurgu sevenler kaçırmasın.
 • milletin kadın-erkek demeden cinsel ihtiyaçlarını tatmin etmekten başka bir boka yaramayan, siyahi bir hatun içeren dizi. yani o da lazım, sonuçta uzay. netflix bu kafayla yakında porno da yayınlarsa şaşırmam.
 • ilk sezonunu az önce bitirdiğim dizi. çok beğendiğimi söyleyemem ama sürükleyici olduğunu da inkar edemem. zira sonuna kadar izletti ama sahnelerden, oyunculuklardan basitlik akıyor yani. özellikle şu lommie karakterine acayip uyuz oldum. kadın flash tv oyunculuğu seviyesinde. onu anladık da niye bu kadar oyunculuk gerektiren bir role koydunuz şunu?

  --- spoiler ---

  beni sonuna kadar izleten şey açıkçası volcyrin merakıydı. bi de arada bir olan paranormal, psişik şeyler falan. thale, karakteri çok iyiydi. hatta dizideki tek iyi karakter olabilir. sonunda volcyrinden birşeyler görürüz diye bekledim ama daha çok şu çocukken izlediğimiz, insan vücudunu anime eden çizgi film vardı ya. ismini hatırlayamıyorum. neyse yine ne saçmalıyorum bilmiyorum. sonu çok kötüydü. ne oldu yani adam zamanda yolculuk mu yaptı şimdi? solucan deliği miymiş volcyrin? sonunda ne olduğunu bilen biri açıklarsa çok sevineceğim.

  --- spoiler ---
7 entry daha