şükela:  tümü | bugün
 • play station oyunu olarak cikti, sonra pc versiyonu da yapildi diye hatirliyorum. ignatius adainda bir adami veya adini hatirlamadigim bir hatunu secerek kurtadam, zombie , envai cesit yaratik doverek ilerlenilen bir oyundu. oynayanlar bilir ki bolumlerden birinde uc kafali bi canavarla bogusulur.orada calan muzik (ki kendisi track07.wavdir) en gaz oyun muziklerinden biridir kanimca*
 • sonradan sequeli de cikmistir(bkz: nightmare creatures 2)
 • evdesiniz ve canınız çok sıkkın. tam bir intikam makinesi olmu$ durumdasınız. içiniz içinizi kemiriyor birilerinin kafasını uçursam yada tek tek organlarını ayırsam diye düşünüyorsunuz. işte tam bu noktada creatures 2 sizi doyuracak bir oyun.
  tüm hıncınızı o garip ama bir o kadar da aptal *yaratıklardan alıp rahatlıyorsunuz.
  creatures serisinin ilkiyle karşıla$tırıldığında, oyunda ses, görüntü ve yaratıkların biraz daha güçlendiğini görebiliyoruz. ekstradan kombolar yapıp önünüze çıkan yaratıkların ellerini, kollarını, ve en sonunda depo azalmaya yakın baygın durumdayken (ki baygınken düşmanın deposu yanıp sönmeye başlar) özel hareketini yapabiliyorsunuz. oyundaki puzzle olayına gelince, oyundaki hiç puzzle yok. sadece gerekli anahtarları bulup önünüze çıkan güçlü, güçsüz yaratıkları baltalıyorsunuz. ilerleme tarzı oyunlardan ho$lananların tek tercihi olacak bir oyun. yeter ki bir kere kelle koparmaya ba$layın. (bkz: nightmare)
 • iki tane karakteri vardi**.ilk iki bolumu guzeldi, gizli bolmeleri bulup silah, can alinir kapilar acilir canavarlar oldurulurdu,ama ucuncu bolumde ki uc basli canavari oldurmek biraz kasardi ,once canavarin agzindan cikan ateslere yakalanmadan sutunlar devrilir sonra da suyun icinden cikan zombilerin kelleleri ucurulurdu..sonrasini gormekse bi turlu nasip olmadi..
 • deh$et otesi bi oyun..pc'de oynadigim kadariyla insani harbi tirstirmayi ba$ariyolar..bitirmek icin haftalarimi vermeme degen oyunlardan birini..$imdileri ise yerini fazlasiyla doom 3 e birakan oyun.
 • series 60 versiyonu da bulunan oyun.
 • bu günlerde x box için angel of darkness isimli 3.'sü çıkmış olan,1800'lü yılların avrupasında geçen,gotik adam adam crowley,ignatius'un karizması ve okültizm öğeleriyle süslü,korkunç,alıp götüren oyun.ilk ikisi senaryo açısından zaten türün severleri için yeterince başarılı.ilk bölümdeki londra sokakları ve ikinci bölümdeki eiffel kulesi inşaatı içindeki kovalamaca heyecanın doruk yaptığı bölümlerdir,müzikler ise yeme de yanında yatlıktır.
  hilelerle oynamadan bitirmek çok zordur.
 • çocukluğuma dair hatırası olan diğer birçok eski oyun gibi windows xp'de çalıştıramadığım güzide bir oyun daha. 200 mmx'imi özlemiyor değilim.
 • sequelinin müziklerinde yamulmuyorsam rob zombie imzası bulunmaktadır.
 • yanlış hatırlamıyorsam,* options menüsünden, oyunda akıtılan kanların rengini ayarlamak mümkündü bu oyunda. kırmızı, yeşil veya siyah olarak ayarlamak mümkündü. resident evil'dan daha tırsıtıcıydı ayrıca.