• cok sirin bi iyi geceler deme yoludur, kucuk cocuklar gibi hissedersiniz kendinizi.
  • "nighty night, sleep tight,
    don't let the bedbugs bite"
    diye devam eden creepy iyi geceler manisi.

1800'lerin sonunda amerika'da kullanımının yaygın hale geldiği rivayet edilir.

daha önceki kullanımlarında
    "good night, sleep tight,
    wake up bright in the morning light,
    to do what’s right, with all your might."
    şeklinde daha insani bir versiyonuna da rastlandığı söylenmektedir.

nereden ve ne sebeple kullanılageldiği konusunda ise tabi ki pek çok farklı efsane mevcut.
  • elin gevuru bi de kafiye uydurmus nighty night, sleep tight deyo.
  • bbcprime'da şu aralar yeniden gösterilen ve ciddi bir şekilde rahatsız etmeyi beceren bir komedidir (buna sitcom denmez çünkü sıradan bir sit yok). julia ablayı kutlamak gerekir, abfab'in jennifer saunders'ı varsa nighty night'ın da busu var. kanser teşhisiyle hastaneye yatan kocası saçmaladığında, "this is the kemo talking" gibi bir replik ben ne gördüm ne de duydum.
  • gece geç vakitte söylenmesi daha makul alternatif iyi geceler deme yoludur
  • ingiliz bbc yeni nesil cringe tarzi komedi dizisi. amacina ulasmak ugruna her yolu denemeye hazir psikopat jill ile yuzlesmeden cekismeden olesiye cekinen gergin cath etrafinda doner. jill, cath'in kocasi sufcu don'dan hoslanmakta ve ona yakinlasmak icin cath'i her turlu kullanmakta, binbir turlu duygu somurusu ve absurd tehdit taktikleri uygulamaktadir. isin insani geren kismi butun bunlarin gayet yumusak bir ses tonu ve ima yolu ile yapilmasi ve cath'in "hayir" diyememesinin diziye kattigi ofkedir. jill'in bir de salak bir gotik kiz arkadasi vardir ki o da bakislariyla tavirlariyla bir deryadir.
  • bir de msn'de falan çetleşirken üşenip "nn" diye kısaltarak söylerler.
  • night-ie night
hesabın var mı? giriş yap