şükela:  tümü | bugün
 • yahudilerin sonu nu getirebilecek nazi planı veya planıydı denilebilir. "final solution" olarakda bilinir.
 • vatanın şimdiye kadar hiç olmadığı kadar tehlikede olduğunu düşünen, bunu önlemek için "derhal ve behemehal" esaslı bir “darbe”, sağlam* bir müdahale isteyen bir zihniyetin fazla uzamış problemleri “kökten” çözecek planı.

  özlenen, herkesi rahatlatacak bir “operasyon”. tek kalemde, tek gecede* memleketi kurtaracak, hani şu kutsal eylem planında bahsedilen taş ve sopalara gerek bırakmayacak bir şimşek harekâtı.**

  ipuçları mı? “türkiye bizim, sizler dışarı” pankartları, “biz asıllar...”, “bunları temizleyeceğiz”, "köklerini kazıyacağız", “istiklal mahkemeleri yeniden”, "ayrık otları" söylemleri çok şey anlatıyor, anlayana.

  fakat henüz açıkça dile getirilemediği için bu çözüm planını ima edilenlerden yola çıkarak ve "gerçekleşmiş" varsayarak, sorularla irdelemeye çalışalım:

  - hadi gözün aydın, tebrikler ulusalcan kardeş. amacına ulaştın. her türlü güç, yönetim ikinci bir emre kadar sende. gelelim sürekli geçiştirilen, halı altına süpürülen fakat bir türlü üstü tam olarak örtülemeyen gündem maddesine: kürt meselesini ne yapacaksın? "dağda yürür iken “kart kurt” sesleri çıkartan türkler’in asıllarına geri dönüştürülmesi enstitüsü” kurarak mı çözeceksin? nihai çözümün bunun için ne öngörüyordu?

  - memleket ekonomisi ile ilgili neler yapmak lazım? döviz girişini yasaklayalım. konvertibiliteyi kaldıralım. ekonomiyi de bir süper zekâlı büyük türk büyüğü'nün geçen yıllarda ortaya attığı “darphane'ye fazla mesai yaptırma, ekstra kağıt ve boya yöntemi” ile çözelim değil mi? ulan nasıl daha önce kimsenin aklına gelmemişti bu fikir, vay gerizekâlılar. neyse biz çözeriz abi sen üzülme.

  - özelleştirilmiş tüm kurumları tekrardan devletleştiriyoruz değil mi abi? derhal. tüpraş, telekom, seka, sümerbank, erdemir, kardemir... bunların hepsi bizim milli değerlerimiz. hepsini sattığımız fiyattan geri alalım. defolup gitsin özel sermaye. ***

  - dış dünya ile ilişkiler? nato'dan, oecd'den çıkıyoruz. imf'in borçlarını tek kalemde ödeyip def ediyoruz onları da. ödeme için gerekli parayı da memlekette para, yüzük, alyans, bilezik toplayarak denkleştiririz. artan kısmı ile de lojman neyim yaparız. adını da "alyanscity" koyarız. **

  - ab üyelik başvurumuzu da iptal ediyoruz. birleşmiş milletler'de kalalım abi ne olur ne olmaz. ülke sınırlarını kaç yıllığına kapatalım? giriş çıkışlar 10 yıldan fazla kapalı olmasa iyi olur be abi. sonra daral gelir insanlara.

  - ve demokrasi, seçim sistemi. bu işi kesin çözmeliyiz, değil mi güzel abim? oy verme hakkına sahip olmak isteyenler için iki aşamalı bir "seçmen seçme sınavı" yapalım. sınavı geçenlerle de mülakat yapalım. öyle kuru kuru "seçme" olmasın, "süzme" seçmenler seçelim. emekli albayla çarıklının oyu bir olur mu hiç? seçimleri de 1950 öncesi olduğu gibi açık oy gizli tasnif yöntemi ile yapalım misler gibi.

  - şablon dışı, “uyumsuz”, “hatalı imalat” insanları ne yapalım abi? efendim? “tecrit” mi etsek? kamplara... pardon “ikna” odalarına mı alsak yoksa? yoksaaaa bir “tehcir” mi daha iyi olur? hani şu “ittihat terakki usulü” tehcirlerden diyorum anlasana. eşyalarını toplamalarına ve yanlarına bir çanta almalarına izin verelim mi? hani fazla ihtiyaçları olmayacak ne de olsa.

  - “avrupa'ya, abd’ye hayır” demiştik zaten. çin, iran, kuzey kore, rusya, hindistan ve libya ile ittifak kuralım. bu arada onların fikrini sormuştun değil mi abi? onlar da seninle “muhteşem ittifakı” kuracaklar yani. sonra bir yanlışlık olmasın hani ayazda kalmayalım hesabı.

  - üniversiteler, bilim üretimi? pardon bunu geçelim. zaten şu anda üniversitelerimiz birer torna makinesi gibi, yök sayesinde "en mükemmel" bir şekilde işliyor. aman hiç dokunmayalım. ahengini bozmayalım.

  - her şehre bir cami yeter de artar bile. büyük şehirlerde bir tane olsun küçük şehirlerden, köy ve kasabalardan isteyen atlasın otobüse gelsin merkeze. kaldırımda ibadet de yasak olsun abi, görüntüyü bozuyor. karar verelim, cuma namazları evde kılınsın. cemaate de vaaz değil brifing verilsin. herkes alkışlasın olur mu abi?

  - nası olcek bu işler abi sen de bir şeyler söylesene ulusalcan canciş abim güzel kardeşim susmasana.

  edit: erke dönergeci mi? ahaha neden başta söylemedin de yordun bizi be ulusalcan? aşk olsun!
 • yeşil sözlük yazarlarının sözlükten defolup gitmeleri.
 • sonraki aşamalarda memlekette "asayiş" temin edildikten ve gerekli "temizlik operasyonu" bir çırpıda yapıldıktan, küçük, can sıkıcı bazı sorunlar ittihat terakki usulünce ortadan kaldırıldıktan sonra büyük ihtimalle "dışarıya" yönelmeyi öngören plandır. ilk hedef musul, kerkük, sonra atina'dır. sonra brüksel, sonra washington, sonra pekin, ondan sonracığıma...

  (bkz: dönergeç bizde artık)*
  (bkz: 135 bin ölü daha verir yunanistan'ı bile alırız)**

  sonracığıma;

  sonraki aşamalarında memlekette türk müziği'nin kaldırılmasını* öngören* plandır. anaokullarından huzur evlerine kadar her vatandaşa 24 saat klasik batı müziği* dinletilecektir. liderlik potansiyeli taşıyan çocuklar özel eğitime alınacak, türk anadan türk babadan doğmuş, soyunda dönme olmayan türk oğlu türk "koro şefleri" yetiştirilecektir. bele bele bir gün bütün dünya türk olacaktır. (bkz: #10566442)

  ayrıcana;

  her ihtimale karşı el altında bir de z planı'nın hazır tutulmasını öngören çözümdür.

  ümraniye'de bir evin kömürlüğünde saklanan bu plana göre eğer diğer maddeler işe yaramazsa en sonunda milli birlik komitası tarafından "yok arkadaş, bu kara, kıllı, göbek kaşıyan, zır cahil halkla olacak iş değil bunlar" denecek, halk feshedilecek, mevcut halkın yerine mütekaitler senatosu marifeti ile yeni bir halk seçilecektir.

  ayrıca;

  vatan hainlerinin icabına bakılmadan önce avrupa birliği, abd ve soros'la bağlantılarını kesin bir şekilde ortaya çıkarmak için yapılacak sorgulamalar sırasında muhtaç olunacak elektrik kudretinin bedavaya getirileceği çözümdür.*!
  (bkz: patlangoç zırtlambacı)
 • (bkz: endlösung)
 • tarihteki kara lekelerden biri. 6-11 milyon arası insanın ölümüne sebebiyet verdiği söylenilmektedir.