şükela:  tümü | bugün
 • tbmm'de okunduğu için meclis tutanaklarına giren hakaretler. ismet inönü'ye de hakaretleri var. ikinci karısı bedriye'ye yazdığı mektubunda nihal atsız şöyle der;

  ''biz bu savaşta yenilirsek bunun en büyük iki mesulü birinci ve ikinci cumhurreisleridir. birincisi memlekete saçtığı ahlâksızlıkla, ikincisi korkaklığı ile buna sebebolacaklardır. birincisi on beş yıl cumhurreisliği ettiği halde orduyu imhal etti. inkılâp hastalığına uğramış bir çılgındı. etrafına ahlâksız insanları toplamış ve onların memleketi soymalarına göz yummuştur. ikincisi on beş yıldan birincinin mesuliyetlerine tamamen iştirak ettiği için suçludur. ve italya'dan korkacak kadar korkan bir adamdır. birincisi şuursuzdur. ikincisi ahmaktır. ikincisinin de müşterek vasfı hilekârlıklarıdır. millet 'meclisi diye topladıkları satılmışlar meclisi ile kendi riyasetlerine meşru bir şekil vermek istemiş-lerdir. fakat bunu dünyaya yutturuyoruz sanacak kadar gaflet göstermişlerdir. ben pek iyi bilirsin ki, cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem...''

  https://www.tbmm.gov.tr/…/b062/mm__010040620066.pdf

  ayrıca orkun isimli türkçü dergide şöyle bir ifadesi var;

  ''türkiye cumhuriyeti 1950 mayısında kurulmuştur. ondan önceki 1923-1950 çağı gayrı meşru ve müstebit bir diktatörlük zamanıdır."

  bir diğer türkçü rıza nur atatürk'ün annesine iftira atan kişi, hatırlatmakta fayda var. şimdi biz atatürk'ün milliyetçilik anlayışıyla türkçü/turancıların milliyetçilik anlayışı farklı derken bunu kastediyoruz. atatürk de bunlardan hoşlanmazdı. türk ocakları'nı kapatıp chp'ye boşuna bağlamadı.
  turancıların demokrat parti ile sıkı fıkı olmaları, daha sonra türk islam senteziyle atatürk'ün cumhuriyet, laiklik ve milliyetçilik anlayışına zarar verme girişimleri boşuna değil. bugün atatürk'e yapılan saldırılar geri püskürtüldü ve halkın atatürk sevgisini yıkamayacaklarının farkına vardılar. bunun farkına varmayanlar da olabilir. onlarla mücadelemiz devam eder. şimdi atatürk'e saldıramayanların yeni hedefi ismet inönü.
  meral akşener de maalesef o yolda. erdoğan'ı milli şef üzerinde eleştirmesi aşağı yukarı bir fikir veriyor.