şükela:  tümü | bugün
 • geçtiğimiz aylarda çıkan "şehitoğlu şehit" isimli eserin yazarı. kendileri 15 temmuz 2016 tarihinde şehit edilen erol olçok'un eşi, abdullah tayyip olçok'un da annesi olur. türkiye'de alışık olmadığımız biçimde tarih yazan ailesinin tarihini yazmıştır.
 • hem eşi hem oğlu ölmüş kadın. ama kitabını yazmış, haber (!) kanallarına konuşmacı olarak çıkıyor. bir de 2 gün susma orucuna girecekmiş.

  kocası kadar başarılı. (bilmeyenler için not; kocası akp'nin reklamcısı)
 • normal olarak psikolojisi iyi değil.

  -----
  -şu an da siz dahil hiçkimse, diğer şehit ailelerini katmıyayım ama bendenize şunu diyemez; "ya benim hiçbir etkenim, hiçbir günahım yoktu, hiç ilişkim olmadı. " mümkün değil, bu bir domino taşı gibi, herkes bir şekilde dokundu..."
  -----

  oldu.
 • teke tek programında konuşmalarından anlaşıldığı üzere oldukça dindar bir insan ve çok ağır bir travma yaşamış. 15 temmuz gecesi yaşanan her şeyi dini referanslarla açıklamaya çalışıyor.

  https://youtu.be/wh1zz-llmmk

  başı sağ olsun, geçmiş olsun.
 • acının yormaktan öte yoğurduğu, zekası ve manevi derinliğini okumanın hiç de zor olmadığı, en acı kayıpları vermiş güzel yürekli insan. rahmetli erol olçok'un eşi.

  teke tek'e gelince. fatih altaylı için fazla bir insandı nihal hanım. bir diyalogla özetleyelim:

  nihal olçok: peki 15 temmuz sizin hayatınızda neleri değiştirdi fatih bey?
  fatih altaylı: hiçbir şeyi.
  nihal olçok: (bir süre duraksadı, düşündü) demek ki tekerrür edecek.
 • fatih altaylı'nın konuğu olarak çıktığı program, kanaatimce yerli televizyon tarihinin en tesirli yayınlarından biriydi. bir insanın acı ile yoğurularak nasıl bir manevi olgunluğa erişebileceğine şahit olduk. öylesine içten lakin sert, yalın lakin kuşatıcıydı ki yeri geldiğinde yutkunmaya dahi el vermeyen anlar bıraktı seyirciye.
 • 2 temmuz 1993'te sivas madımak otel'de öldürülen 33 kişinin ailelerini dinlediğimde de benzer cümleler duydum.

  arada bir fark var ama o da 15 temmuz'da öldürülenler şehit, 2 temmuz'da öldürülenler hiç.

  nasıl bir ülkede yaşıyoruz ki en uç iki siyasi kesim de benzer acılar çekiyor.

  ironik bir durum var; o da 2 temmuz 1993'te sivas'taki katiller din adına sokağa çıkmışlardı, 15 temmuz'da şehit olanlar da. din adına masum insanları öldüren zihniyet, gün oldu din adına öldü. işte türkiye böyle bir ülke ve bu acılar bitmeyecek.

  başları sağ olsun...
 • bir zamanlar erdoğanın en yakınında olan eşini ve beraberinde oğlunu 15 temmuz da yitirmiş kişidir ama artık o da bu düzene isyan etmiş ,

  15 temmuz'da eşi ve oğlunu kaybeden nihal olçok, twitter hesabından, atatürk kültür merkezi ihalesinin feto şüphelisi fettah tamince'ye verildiğine dair haberi paylaşarak, "ihale verildi. bu mudur??? neyle, neyi takas ettiniz?" diye sordu.

  istanbul cumhuriyet başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında, aralarında cumhuriyet savcısı ismet bozkurt’un olduğu bazı savcılar açığa alınmıştı. açığa alınan savcıların tahkikat aşamasını yürüttükleri fetö dosyalarında para karşılığında şüpheliler hakkında takipsizlik kararı verdikleri iddia edilmişti.

  açığa alınan cumhuriyet savcısı ismet bozkurt, rixos otellerinin sahibi olan ve bir dönem fethullahçılar içerisinde yer aldığını itiraf eden işadamı fettah tamince hakkında “kovuşturmaya yer yoktur” kararı vermişti.

  "adaleti kaça sattınız"

  15 temmuz’da darbeciler tarafından boğaz köprüsü’nde vurularak şehit olan akp’nin reklamcısı erol olçok'un eşi nihal olçok, sosyal medya hesabından konuyla ilgili olarak çok sert bir mesaj paylaşmıştı. 15 temmuz gecesi oğlu abdullah tayyip olçok’u da kaybeden nihal olçok, bozkurt’a "kaça sattınız, 250 şehidi? değdi mi, aldığınız verdiklerinize?" ifadeleriyle tepki göstermişti.

  “neyle neyi takas ettiniz”

  nihal olçok, twitter hesabından ayrıca, atatürk kültür merkezi ihalesinin fettah tamince'ye verildiğine dair haberi paylaşarak, "ihale verildi. bu mudur??? neyle, neyi takas ettiniz?" diye sordu.

  adaleti kaça sattınız
 • cani yaninca isyan etmesi normal.

  ama hersey iyi giderken yapsaydi bu isyani daha inandirici olurdu.

  yillardir icinde bulundugu insanlarin ne olduklarini simdi gormus olmasi yine de olumlu tabi.

  tanim: esi ve cocugu feto teror orgutu tarafindan oldurulen anne.
 • sanırım bu hanımefendi gibi iceriden olup da bu duzene isyan edenler baslatacak bu zübüklerden kurtulma hareketini