şükela:  tümü | bugün
  • lisede karnesinde baştan aşağı beşlerin arasında yıldız gibi parlayan bir adet "1" vardı: coğrafya. öğrencilik hayatımda hiçbir dersten nefret etmedim coğrafyadan nefret ettiğim kadar. taa ki nihan ataman'a kadar. bir insan bu kadar mı tatlı olur arkadaş!? coğrafyayı filan boşverdim nihan hoca için videolarını izliyorum.

tanım: güzeller güzeli insan.
  • asabi bir hocadır kendisi. online derslerden birinde aziz nesin anısı anlatmasına bozulan bir öğrenciyi dersten atmışlığı vardır. bir de konu anlatımı üzerinden değil de daha çok soru çözümü üzerinden dersi kavratmaya çalışır ki iyi de yapar.
  • kötü olan ve hiç ısınamadığım coğrafya dersini 27 yaşımda bana öğretmiş, sevdirmiş, dünya iyisi öğretmen.

iyi ki var.
  • kendisi ömrü hayatımda zerre hazetmediğim coğrafya gibi başa bela bir dersi çekilir kılan hocamdır. yaptığı şarkılı türkülü derslerle benim gibi ilgisini yarım saat bile bir yerde sabit tutamayan kişileri derste tutmayı başardığı görülmüştür. dağ, ova, bayır gibi coğrafi yer şekillerini ezberletirken yine müzikten ve ritimden faydalanır, çok da iyi yapar. öğretmen sıfatını sonuna kadar hakettiğine inandığım nadir insanlardandır.
  • ben üniversiteye hazırlanıyordum, o mesleğinin ilk yıllarındaydı.
    alfa dersanesi’ nde yollarımız kesişti.
    hem hoca - öğrenci hem çok iyi dost olduk ben ve 2 diğer arkadaşım nihan hocayla.

ne güzel yıllardı.
    yolu açık olsun.