şükela:  tümü | bugün
  • trt türk haber spikeri.
  • odtü siyaset bilimi ve kamu yönetimi öğrencisidir.
  • trt türk'ü izlenir kılan nadir spikerlerden. bu yaştan sonra, sporu sevdirdi valla.
  • trt'de görüp beğendiğim, sonunda sözlük vasıtasıyla adını öğrendiğim başarılı spiker.
  • 91 dogumlu ve ted ankara koleji mezunudur diye sallayabilirim. cok pis yaniliyor da olabilirim.

tabi ki yanilmiyorum. ne sandinizdi.
  • guzelligini izlerken spora konsantre olamiyorum. dunyanin sporu'nu sunuyor trt turk'te. canim benim.
  • sanirim 2011 yili ve civarinda, radyo odtu'de sehir bulteni isimli programi seslendiren kisi. sabah ve ogleden sonra beser dakika halinde yayinlanan bu bultende sehirdeki etkinliklerden haberler verilirdi. nihancigimdan sonra da birileri bu programi sunmaya devam etti, hala da suruyor. faydali bir program ama konumuz bu degil, nihancigim dememi de soyle aciklayayim: ah ben o sese hastaydim! calistigim yerde kulaklikla dinledigim radyoda bu ses cikinca uzerime bir hosluk gelir, gozlerimi kapatip kendimi o guzellige verirdim. ama ne ismini ne kendini bilirdim, kimseye de sormus degildim.

neyse zaman gecti, ben ankaradan tasindim, calistigim yer de radyo dinlemeye pek musait degildi, tabi ki unuttum. derken televizyonda bir tanidik ses! aman tanrim ben bunu hatirliyorum ama nerden? trt turk'te spor haberleri sunuluyor, ama sadece ses, haberi anlatiyor. uzun araliklarla birkac defa daha denk geldim ve sonunda hatirladim, bu radyo odtudeki sesti! tabi yine ismi ve cismi yok. ama radyodaki havasina ulasamadim. bir sure sonra televizyonda kendisini de gordum, spor programini kendisi sunuyordu. ah o an ne buyuk mutluluktu benim icin, boyle bir sesin sahibi zaten guzel olmaliydi ama hayal kirikligi yasamaktan korkuyordum, ah bosuna, cok guzelmis. o gunden beri severek izliyorum diyemeyecegim, ancak denk gelirsem goruyorum ama o tanidik sesi duydukca yine mutlu oluyorum.

not: sapik muamelesi gormeyelim ha, aman. yok oyle bisey. tamam begeniyorum kendisini de, uzaktan yani.

itiraf notu: gerci ayni zamanlarda odtude okumusuz, nasil gormemisim diye icim gitmedi degil.
  • hayranı olduğum hanımefendi.
  • güzeller güzeli trt spor spikeri.

kendisini sık sık trt spor ve trt haber'de görüyorum. sporu belli ki çok seviyor ve takip ediyor.

ses tonu çok güzel, diksiyonu düzgün ve şu ana kadar absürt bir telaffuzuna rastlamadım. ya önceden çalışıyor ya da sporcu ve takım isimlerine hakim. her ikisi de iyi özellik.

bülten dışında program sunarken de çok samimi. eğer gülüyorsa gerçekten gülüyor. büyük ihtimalle sosyal hayatında da o şekilde gülüyordur. öyle bir doğallık var.

en önemlisi futbol maçı özeti seslendiriyor. genelde hollanda ligi maçlarının özet görüntülerinde onun sesini duyuyorum. bildiğim kadarıyla bu konuda türkiye'de semahat özdoğan'dan sonra ikinci örnek. sosyal medyadaki paylaşımlarından bunu çok severek yaptığını ve kendini geliştirmek istediğini anlıyorum. umarım devamı gelir ve ilerde bir tenis, yüzme ya da atletizm müsabakasını ondan dinleriz.

hak edenin hayal ettiği yere gelmesi, sevgi ve emekle basamakları tırmanması ne güzel.

yaşı da genç. dilerim uzun yıllar mikrofonda, kameraların karşısında olur.
  • trtspor'da futbol keyfi adlı programda görülmekte şu aralar.

çakma dede'den gelsin:

https://www.youtube.com/watch?v=mivvmiiqy1c

ayrıca nişanlı ya da sözlü sanırım zira sağ elinde yüzük var. bu işlerden çok anlamadığım için bilemiyorum. neyse, sevdiceğiyle mutlu olsun.