şükela:  tümü | bugün
 • sesi insana huzur veren, klasik batı müzigi, türk halk ve tasavvuf müziginden de etkilenerek farklı vokal teknikleri ile özgür dogaclama üzerinde calısmalar yapan güzide insan.

  http://www.myspace.com/nihandevecioglu

  özgecmisinden kisa bir alinti: "istanbul bilgi üniversitesinde medya ve iletisim bölümündeki lisans egitiminden sonra istanbul teknik üniversitesinde sanat yönetimi dalinda masterini tamamlamıstır. 2003 yılından itibaren salzburg’da mozarteum üniversitesinde 5 yıl boyunca klasik san ve opera bölümünde egitim almıstır. bobby mcferrin ile birlikte instant opera! new york carnegia hall’da (2008) ve adam matta ile brooklyn academy of music new york’da (2009) sahneye çıkmıstır.
  2009 taschenopera festivalinde michael beilin provokation ve hüseyin evirgenin fleischverwandschaften kısa modern operalarında ve 2008 yılında mozarteum üniversitesinde christoph willibald gluck’dan le chinese operasında söyleyerek çesitli ve prestijli projelerle büyük deneyimler edinmistir."
 • "çark" adlı yepyeni grubun üyesi, vokalisti.

  nihan devecioğlu (vokal)

  cenk erdoğan (perdesiz gitar)

  adam matta (beatbox)

  üç şehir, üç kültür ve üç müzisyen... bu linkten dinlenebilir: http://aysaorg-music.com/musicians/cark/
 • kedi sesli kadınlardan "yağmur yağar taş üstüne"yi seslendireni
 • yağmur yağar taş üstüne'ye hayran bırakan ses.
 • işte etkileyici bir ses, farklı bir yorum yeteneği ve kendine özel bir değer.

  yağmur taş üstüne'yi lütfen elinizdeki en iyi kulaklıkla sesi kökleyerek dinleyiniz.
 • defalarca dinlenmesine rağmen, özleten seslerden birine sahip sanatçıdır.
 • hani orhan veli muallayı sandala atıp ruhumda hicranını söyletmekten bahseder bir şiirinde, şarkı nasıl işlediyse içine, adını bulsunlar diye edebiyat tarihçilerine emanet ettiği sevgilisinin derdinden ruhuna hicranını sarmıştır.
  benim de ruhuma hicranımı sardığım zamanlarda iç huzura ulaşmama sevdan gelir başüstüne dizelerini kocaman yüreğiyle söyleyen güzel insan, güzel kadın nihan devecioğlu sebep olmuştur. hep bir barış, hep bir huzur dolmuştur içim. çok fazla şeyi içselleştiren bir adam olamadım hiç ama bu kadını, bu sesi öylesine içselleştirmişim ki beni benden alıp başka birisi haline götürmüş hep.
  sürekli evimde konuktur kendileri, hiç bıkmaz yağmur yağar taş üstüne demekten, eh be çok dinledin falan da demez. ben bıkmadan usanmadan binlerce kez dinleyebilirim sakince.
  ama hep sakince değil, bazen bir gece yarısı uçsuz bucaksız bir tek dikili ağacın olmadığı bir coğrafyada kullandığım aracın sönük farlarının ve dolunayın aydınlattığı bir yolda ruhumu ele geçirir, ağlarım, mısralarıyla göz yaşlarıma dokunur benim, bu insan. hani orhan veli der ya, bilmezdim şarkıların bu kadar güzel, kelimelerinse kifayetsiz olduğunu.
  şarkılar güzel, kelimeler kifayetsiz.
  sen var ol nihan. sen var olmasan kim dokunacak gözyaşlarımıza sesiyle.
  lütfen daha fazla dokun yüreğimize, lütfen daha fazla söyle. al götür bizi havası ayrı hava, denizi ayrı deniz, rengi başka, tadı başka o duygusal masal ülkesine.
 • https://www.youtube.com/watch?v=wijkd8rxaxo
  üstteki videodaki performansıyla beni büyülemiştir.
 • bugün keşfettiğim ve daha yeni keşfettiğim için kendime kızdığım, su gibi sesi olan sanatçı. ayrıca kendisi çark grubunun vokalistidir.

  https://www.youtube.com/watch?v=wyaug__jq5m

  eser zaten güzel. ama yorumu muhteşem. bayıldım. tek kelime ile muazzam.
 • şuradaki ve aynı sahnedeki diğer canlı performanslarıyla türkülerin sözlerini devamlı unutarak, beni sabah sabah sesli güldürmüş sanatçı.