şükela:  tümü | bugün
  • kiz cocugunun mahrem fotograflarini sorumsuzca instagram hesabinda paylasan yeni nesil momlardan bir digeri. fotograflarin altina "bu cocuk istismaridir ortalik pedofil kayniyor" gibi yorumlara ise "o sizin dunya gorusunuz" tarzinda sig, anlamsiz hatta direk suclayici cevaplar veriyor. instagram hesabi su sekilde;

hesap

bir insan nasil kendi cocugununun kisisel haklarini goz gore ezip gecer boyle. onlar da o gozle bakmasinlar canim gibi bir dusunce hakim ama cocugunu o sapik bakislardan korumakla yukumlu olan sizsiniz arkadasim bunun nesini anlamiyorsunuz? bu resmen cocuk haklari ihlali ve cocuk istismaridir. kolay yoldan para ve takipci kazanmak icin kendi cocuklarinin mahremlerini bu kadar ortaya doken insanlara tahammul edemiyorum artik.
    not: soz konusu fotograflarin silinirse falan diye ekran goruntusunu de almadim. insallah siler.
  • çocuklarını mis gibi yetiştiren öğretici ve biraz rahat annemiz. çocuklar merdivenden kayarak iniyor evin içinde kayarak yürüyor aman düşeceksin bak kafanı kıracaksın demiyor. ben izlerken adeta aha şimdi düştü diyorum yok yok. onun ragatlığından bende de olsun isterdim. iki çocuğu da küçük olmasına rağmen şakır şakır ingilizce konuşuyor, ekstradan kendini yetiştriyor. ben seviyorum kendisini. ilerde çocuuum olursa biraz sohbet edip 'nihancım nasıl oluyor bu annelik az konuşalım' demek isterim. sevgilerss
  • çocuklarının fotoğraflarını paylaşması yasaklanmış instagram annesi.

çocukların alınması üzücü bi durum tabi ki ama paylaşım yapamama konusunda darısı diğerlerinin başına..

edit: hayır bi de çocuklar gitmiş, instagram yüzünden elinden alınmış, halen buhranlı durduğu ya da gülümsediği fotoğrafları çekinip pıtır pıtır çarşaf çarşaf yazı yazarak bunu ınstagrama yüklemek insanın içinden nasıl gelir, anlayan varsa beri gelsin..

ve evleneceği adam konusunda yanlış bi tercih yapmış vakti zamanında.. her ne kadar ınstagram anneliği konusu can sıkıcı olsa da umarım çocukları geri alır..

edit2: gerçi ortalıkta oğlu büyüdü bebekler kadar ilgi çekmiyo artık diye bebek yapan sahte psikolog instagram anneleri, (eski yakın arkadaşının bu mutsuz zamanlarında sevinçten dört köşe olup boşanmak üzere olduğu kocasıyla takipleşmen gözden kaçmadı çavla, ayıp ama senin ayıp kavramın olmadığı için sen de haklısın) çok mutluyuz pozlarıyla karı koca birlikte çocuğunu deşifre eden ınstagram çiftleri kol gezerken faturanın bu kadına kesilmesi de haksızlık.. büyük çelişkiler içindeyim..
  • ismini ilk defa duydum ama; hakkında emsal bir karar çıkmış "bloggermom".

tabi ne yaşadığını bilemem ama, en azından diğer "bloggermom"lara da örnek olacak, para için çocukların maymun edilmesinin engelleneceği bir yol olacaktır.

hiçbir ailenin yıkılması, küçücük çocukların anne babalarından uzak kalmasını istemem, ama lütfen pedagoji bilmeden pedagogluk yapan, psikoloji bilmeden psikologluk yapan insanlar bitsin.

doğurmak tek başına pedagog ya da psikolog olmaya yetmez. ciddi bilim dalları hakkında konuşuyoruz, orda burda görüp, inanıp kendi çocuklarına da yanlış yöntemler uygulayan bir sürü insan var.

reklam kapmak, para kazanmak uğruna kendi çocuklarını istismar eden insanlar hakkında bir düzenleme yapılmalıydı, geç bile kalındı.

not: aile birliğinin en kısa sürede düzene girmesini dilerim.
  • bokunu çıkarmaya başlayanlar için sonununuzun böyle olacağı kişi.
  • ben de ismini bugun gazete haberi ile duydum, ortalıkta o kadar çok bloggerana var ki hangi birini bilelim zaten. emsal niteliğinde kararmış, inşallah devamı da gelir.

gerçekten ben de instagramda orda burda çarşaf çarşaf çocugunun fotografını paylaşan insanlardan tiksiniyorum hele bi de bunlar gibi bunu takipçi elde etmek, para kazanmak için yapanlardan iyice nefret ettim.

hepimiz arada sırada cocugumuzla fotograf koyuyoruz bir yerlere ama sabahtan akşama kadar 1000 tane story+fotografla çocugun uyandıgı andan, yattıgı ana kadar her dakikasını yüklemek nedir, nasıl bir tecavüzdür bu, bu zamana kadar kimsenin dur dememesi hata zaten. mahkemenin çocukları anneden alması da bomba, resmen sen bu çocuklara bakamıyorsun demişler, bravo!

siz konuşamasanız ve bütün gün sizin çeşitli hallerde fotograflarınızı çekip internete yükleseler hoşunuza gider mi? yani anlamıyorum, o çocugun anne babası olmanız her şeye hakkınız olması anlamına gelmiyor ki; mesela her gün çocugunuzu dövseniz, ona zarar verseniz devlet çocugu elinizden alır, bu da benzer bi olgu resmen çocuk istismarı var ortada.

umarım diğer bloggerana'lara da ders olur biraz, çocugun bütün mahremini internete koyarak takipçi toplayıp para kazanmakla iyi anne olunmuyor, en tatlı çocuk bende, en zengin, en güzel benim, en süper kociş benim kociş temalı fotograflarınızdan aslında ne kadar yalnız, mutsuz ve umutsuz oldugunuzu görebiliyoruz kızlar, kimi kandırıyorsunuz, peeh!

işbu entry nihan kayalioglu basligi altina yazilmis olup cocugunun instagramda hergun onlarca fotografini yayinlayan o mom bu mom annelerine ithafen yazilmistir. nihan hanimla kocasinin arasinda ne gecti bilemeyiz ama adam eline gecen firsati cok guzel degerlendirmis.. insanlar da artik bu instagram annelerinden biktigi icin hazir gundemdeyken nihan hanim buyuk ihtimalle gunah kecisi olup hepsi adina linc edilecek..
  • bunun ne yobaz ne pedofili ne de cehape kafasıyla alakası var , çocuğun burnuna telefonu sokup her anında fotoğraf çekip paylaşmak cidden görgüsüzlük , ha bunun üzerinden para kazanıyorsan abla sen çocuğu eğitmek büyütmek için mi yaptın yoksa sergilemek için mi diye sorarlar adama .

masum ayaklarına yatabilirsin ama sen bu sayede para kazanıyorsan eğer reklamını bu sayede kazanıyorsan o zaman sıkıntı yaşarsın , hele boşanmışsan ve eski kocanla sıkıntıların varsa , ki kocası demek ki izin vermemiş bu hanım devam etmiş , o zaman hayat daha zor yani .

bu genç ev hanımlarının bloggerlığı da ayrı bir vaka , sosyal medyayla ilgilenmekten namaz kılamaz hale gelmişler gerçekten .

edit : hakkını yemeyelim nihan hanım'ın sanırım boşanma olayı olduğu sırada eşi böyle bir sebeple çocukları istemiş eğer öyleyse eşi de haksız , yeni mi aklın başına geldi birader bunu çocukları almak için davaya konu ediyorsun !?
  • kendi unlu olamamis cocuk dogurana kadar. ex-kocasi da gorundugu kadariyla unlu degildi. e napalim, piyango cocuklarina vurmus. o da napsin, cocuklari cinde gunde $1'a calisan cocuklar gibi instagramda calistirmis.

insallah buna benzer butun hesaplar kapanir. cocuklar bunlar yuzunden manyak oldu. herkes unlu olacagim diye gerizekali yetisiyor.
  • mahkeme kararı olmasına rağmen yapboz parçaları gibi çocuklarının ayaklarını, ellerini paylaşmadan geri duramayan blogger kişisi.
    ne olduğunu algılama yaşından, fotoğrafının paylaşıldığının farkındalığından uzak; küçük yaştaki çocuğunun bu kadar fazla paylaşılmasına ben de karşıyım ve ben baba kişisini bir kısım haklı buluyorum.
    çocuğunuz sizin malınız değildir. ona dair şeylerde istediğinizi yapamazsınız. bu fotoğraf olsa bile.
  • ben bu çocukları uzun zamandır instagramda görüyorum ve annenin paylaşımları beni hiç rahatsız etmedi, bana sahte ya da "prim yapmak" şeklinde gelmedi. çünkü anladığım kadarıyla maddi durumları kötü insanlar değil, kadının böyle bir şeye ihtiyaç duyduğunu sanmıyorum. yine de çocuklarını paylaşmak bu kadar kötü bir durumsa eğer ortak bir karara varılabilirdi, anlaşılabilirdi hayat meselesi değil ya instagram. ben burada sadece bu instagram meselesinin çocukların velayetini annesinden alabilmek için öne çıkarıldığını düşünüyorum. ortaklaşa bir karar alabilmekten bu kadar kopmuş ikilinin aslında çocuklarına en büyük zararı işte bu şekilde olur, bunun yanında instagram hiç kalır.