şükela:  tümü | bugün
  • isyan eden pancar yetiştiricisi amca...

(bkz: pancar üreticisinin isyan etmesi) yaptığı konuşma ile gerçekten de uyuyan herkese sağlam bir tokat atıp uyanmalarını istemiştir.

ha uyanırlar mı orası bilinmez...
  • ne eksik ne fazla konuşmuştur. muhalefet partileri ibret almalı bu amcadan. tarım konularında ciddi manada danışmanlık almalı.
  • "o gözün gibi baktığın bebelerin zehirlenip öldüğünü, kanser olduğunu göreceksiniz..." diyerek hükümete ne yaptığını anlatmaya çalışmış çiftçidir. adamdır. tarım bakanı yapılması gereken ilk kişidir.

haberin videosu
  • fazla pancar yapmayın,* deyip sert salvolarla dinleyenleri tokat kombosuna maruz bırakmıştır.

n i h a t b a b a ö z l ü l e n d i n.
  • ona yapılabilecek tek tanım var. adamdır nokta net. hepimiz herşeyi bukadar düşünüp sorgulayabilsek yemin ediyorum şuan marstaydık gözlerimi doldurdun be usta sen ne güzel insansın. karanlığın içinden süzülen minik ama umut veren ışık gibi. nadirende olsa bu ülkede çok güzel şeyler de oluyor
  • konuşmaktan korkanların hislerine türcüman olmuştur. kendisinde 7 kilo taşak olduğuna inanmaktayım, çünkü ben biliyorsam bundan sonra ne kredi verirler bu adama ne de gübre.
  • akpye oy verip tulumbada su bitince isyan edenlerden.
    izleyin görün.
  • pancar fabrikalarını satıp, insan sağlığını tehlikeye atan aspartam ithal etmek isteyen devlet politikalarına karşı şöyle bir konuşma yapmıştır:

"hepinize iyi günler. hoş geldiniz hepiniz. kusura bakmayın ben ömrümde ilk defa otele geldim. yanlış yaparsam özür dilerim. yapılan konuşmalara baktığımda ben hiçbir şey anlamadım. ben çiftçiyim arkadaş. ben akşam saat 10'da yatıp, sabah zantur gibi saat 5'te kalkmam lazım. ama ben korkuyorum yatamıyorum. gece 1'e kadar açık oturum izlemek zorunda kalıyorum. ben huzur arıyorum. huzur yok. bu geç kalınmış bir toplantı. burada sadece keller körler birbirlerini ağırlıyor. laf salatası yapıyorsunuz, lafın harmanı olmaz. burada bizi kim duyuyor? bir tane allah rızası için tenezzül edip gelmiş hükümet temsilcisi var mı? neredesiniz yahu, neredesiniz? adam allah'tan korkar, lafa gerek yok. burada eylem zamanı. lütfen dışarıya çıkın kardeşim, bunu sokakta yapın. iki kişi okula geç kalsın. 3 kişi işe geç kalsın. biri treni kaçırsın, biri uçağı kaçırsın. ondan sonra iki sene sonra o gözün gibi baktığın bebelerin zehirlenip öldüğünü, kanser olduğunu göreceksiniz siz. bunun sonu buraya gidiyor. ağdalı lafa gerek yok. kestirmeden konuş. hepimiz geberip gideceğiz bu böyle olursa. ben pancarı 10 kuruşa satarım arkadaş. sen bana 1 lira ürettiğin mazotu 1.5 liraya ver. ben 10 kuruşa satarım bunu. bana laf satma. 15 kuruşa ürettiğin elektriğin kilovatını 35 kuruşa bana verme. kalkmış dana getireceğim, inek getireceğim. lan bırak yalan söyleme, böyle bir şey olmaz."
  • konuşmasını 'insanın doğruyu söylemekten korkması kadar kötü bir şey yoktur' diyerek bitirmiş.. sessiz çığlıkları dile getirmiş yürekli insan
  • daha önceki yaptığı konuşmada olduğu gibi iyi parti ankara il kongresinde yaptığı konuşmayla da milletvekillerinden daha fazla etkili olmayı başarmış iktisat mezunu ankaralı çiftçi.

bir anlamda çok üzüldüğüm bir anlamda ise oldukça sevindiğim şeylere imza atan insandır ayriyeten. üzüldüğüm şey anlattığı şeylerin içinin boş olmaması. zira çiftçi gerçekten çok sıkıntılı bir durumda ve girdileri çok yüksek olduğundan dolayı alım satım mevzularında günah keçisi ilan edilmekten kurtulamıyorlar.

sevindiğim yönü ise bu kadar çok şikayet eden ancak hiçbir yerde cesaret edip konuşamayan çiftçilerin adına sıkıntılarını dile getirip yerini yurdunu bilerek tam gerektiği yerde istenilen noktalara temas etmesi.

köylünün milletin efendisi olduğu, buğday başaklarının koklamakla anca bulunduğu topraklarda çiftçiliğe cesaret edebilen insanların erke direnebilmesi ve sesini kuvvetli bir şekilde çıkarması bize sadece umut veriyor.