şükela:  tümü | bugün
  • mit'den esrarengiz bi nedenle uzaklaship itü fizik mühendisligi bölümünün bashina ekshiyen, sözlü quiz ve ödev diye tutturup final sinavinin yil sonu ortalamasina katkisini yüzde yirmilere kadar düsürmek ve benzeri uygulamalariyla cogunluk bölüm ögrencisinin tepkisini toplayan, görüntü itibariyla bill clinton'a benzerligini cesitli yollarla kantin muhabbetlerinde konusup konusup gülmekten yarildigimiz kendisi de güler yüzlü olan sahsiyet.
  • sanki cok bi sikime yaricakmis gibi fizik olayinin cilkini cikaran ama saygi duyunulasi bi adamdir.. bu konuda sorunlu oldugum insanlar bu adamdan ders aldiklari ya da almak zorunda kaldiklari icin herkesin sikilmesi gerektigini dusunen insanlardir..bakiniz diyaloglar nasil gelisir..

-abi fizik ne geldi?
    -aa
    -kimden aldin
    -sami*
    -ohoo sami den alsam benim de gelirdi. adam ortalamaya ba veriyo zaten* nihat berker den aldim ben.. adam sana sifirdan herseyiyle ogretiyo valla..
    -iyi...................... bisey sorucam..
    -nedir?
    -kaldin di mi?
    -evet ama ogrendim bik bik biiik bibiiiiiiikk..
    -bye..
  • derslerinde, yer bulamamaktan mustarip kişilerin merdivenleri ve pencereleri doldurduğu, adam.
  • ögrencilerini cep telefonundan arayip odasina cagirip konusacak kadar acaip bir bölüm baskaniyken simdi de itü fen edebiyat fakültesinin dekanligina yerlesen, isik hizinda ilerleyebilen sunucu, oyuncu, fizikci.
  • acaip bir hafizaya sahip olduguna inandigim fizik felsefe biyoloji ilimlerinde asmis bit itu profesoru. itb derslerinden spor psikolojisi yerine deistirip onun lawrence durell oryantal teori hede hed. dersini alip sonra aglayan arkadaslar taniyorum, hickimsenin ismini cismini kimin nesi oldugunu felan da unutmuyor databank
  • a. n. berker

150 fazla makela yazmış ve bunlara toplamda binlerce atıf almış, istatistik mekanik konusunda uzman olan fizik adamı.

bir rivayete göre, mit'de bir öğrencisinin doktora mulakatına tavşan kılığıyla gelerek ortalığı kırıp geçiren (daha sonra sınava devam eden) bilim adamı, akedemik insan, rektör adayı..
  • ders almadım ama almak isterdim.
  • 2004 yılı itibariyle mit fizik bölümünden emeritus ünvanı almış değerli fizik profesörü. kendisi bir tek kelimesini bile anlamadığım konu hakkında konferans verir.

"yüksek sıcaklık süperiletkenli faz diyagramları, süperakışkanlık yoğunluğu ve ağır fermiyonlar: mikroskopik renormalizasyon grubu kuramı"

not : bir iki kelimesini anlıyormuşum.
  • (prof. dr. ahmet nihat berker) mit'den 4 sene içinde hem fizik hem kimya bölümlerinden mezun olmuş, aşmış adam. bazen kimya dersi de vermektedir.

özgeçmişine şuradan ulaşılabilir:

http://www.fizik.itu.edu.tr/…rkern/cv-berker-tr.doc
  • okulda yaşanan olaylar sonucu* ** * 2004-2005 güz dönemi sonunda itü 'den ayrılıp yeniden mit'e dönecek olan öğretim görevlisi, gitmesinden itü'nün zararlı çıkacağı değerli şahsiyet.