şükela:  tümü | bugün
  • change.org uzerinden baslattigimiz kampanyanin adi.

bugun sabanci universitesi'nin cok saygideger rektoru nihat berker, universite disi bir nedenden dolayi 19 ekim itibariyle gorevini birakmak zorunda olacagini duyurdu.

bu karar onun kendi iradesi disinda, universite disi baskilar sonucu ortaya cikmis bir karar oldugundan, sabanci universitesi ogrencileri change.org uzerinden bir kampanya baslatmis durumda.

bize destek olabilirseniz, memnun oluruz.

https://www.change.org/…ak-rektörümedokunma-diyoruz
  • ulkede o kadar tuhaf olay olurken insanlarin zerre umrunda olmayan kampanya. bu timarhaneden bir cikis olmali!!!!
  • ulkedeki onlarca tuhaf olaydan biridir.

bugun tum ogretim uyelerine ve ogrencilere atilan bir e-maille saat 13.30'da universitemizi ilgilendiren bir konuda kisa bir toplanti olacagi bilgisi geldi. hepimiz merakla belirtilen amfiye gittigimizde, nihat hocamizi ilk defa bu kadar sikintili gorduk.

hayatinizda gorebileceginiz en sicak, en ogrencileriyle ic ice olan rektor, kendi istegi disinda, mutevelli heyet icinden ve dis kaynakli olan baskilar nedeniyle, istifa etmek zorunda birakildigini acikladi.

ulkenin objektif bir sekilde yonetilen ve bilim ureten bir kac kurumundan biri olan sabanci universitesi'nde yasanan bu olayin, siyasi bir sebebinin oldugunu dusunuyoruz.

muhtemelen hocamiz siyasi baskilarla gorevinden ediliyor.

mantikli bir aciklamasi olmadan, akademik bir gerekcesi olmadan, bu kadar basarili bir rektorun gorevinden istifa etmeye zorlanmasini sindirmemeliyiz.

destek oldugunuzu gostermeniz yeterli.
  • o halde işin ucu önce öğretmenlere sonra güzide öğretim üyelerine varmış demek ki. sonumuz pek hayra alamet değil, bindik bir alamete ancak gitmeye niyetim yok o kıyamete. hiç alakam olmadığı ve hatta lise mezunu olmama rağmen kampanyaya imza verdim. çünkü artık cidden bıçak kemiğe dayanıyor. ben 12 eylül faşizminde bile böyle ileri demokrasi görmedim.