şükela:  tümü | bugün soru sor
 • survivor'ı izleyen herkesi attığı bu twit ile mini etek giyen kadınların tecavüzü hakettiğini düşünen ve bunun sorumlusunun da laik sistem kabul eden bu adamı affetmiş, dediklerini unutmuş sayarım.

  siz de bu adamın içinde yer aldığı şov programını izlemeden önce tekrar düşünün. hep kızdığınız "yaa bizim halk balık hafızalı, her şeyi unutuyor" dediğiniz insanlardan biri de sizsinizdir belki.

  #survivorboykotu

  edit: choud adlı yazar arkadaş başta olmak üzere sinirle yazdığım edit'lere tepki gösteren arkadaşlar; haklısınız, sildim hepsini. teşekkür ederim uyarınız için.

  edit 2: tamam anladık. "zaten izlemiyordunuz" hiçbiriniz. izleyenler duysun diye destek verin o halde.

  edit 3: destekler başladı. haydi bakalım. https://www.toplumsal.com.tr/…-kampanya-h15311.html

  edit 4: bir moderatör ''nihat doğanlı'' şeklinde revize edebilirse ne güzel olur. hata etmişim orada.

  edit 5: ne olur üç entry'den biri ''nihat doğan olmasa izleyecektiniz yani'' olmasın. hayır izlemeyecektik, ama ülkenin en çok izlenen şovu olduğu gerçeğini değiştiremeyiz. bari eşimiz dostumuz babaannemiz komşu teyzemiz izlemesin. bu kafada bir yarışmacı barındırdığını bilsinler yarışmanın. kumandaya uzanıp ''ben bu adamın olduğu yarışmayı izlemiyorum'' diyen bir kişi çıkarsa bile amacımıza ulaşmış oluruz.

  geçen sene yarışmaya almayıp ''seneye yarışır ya, nasıl olsa unutur bunlar'' demişler belli ki. ''unutur bunlar''daki ''bunlar'' olmayalım, unutmayalım. unutmayabileceğimizi gösterelim.

  coca-cola gibi büyük sponsorların laiklik karşıtı ve tecavüzü meşru gören biri ile markalarının yan yana gelmesine nasıl bakacaklarını da bekleyip göreceğiz.

  edit 6: twit'i özgecan için değil mini etek giyen kadınlar için yazdığı söyleniyor. o yüzden giriş yazımı edit'ledim. karşımdaki düşmanım da olsa gerçeklik barındırmayan bir sav ile mücadele etmeyi yediremem kendime. ayrıca ''mini etek giyersen tecavüze uğraman normal'' cümlesi bile başlı başına boykotu haklı kılar.
 • up'lanıp destek verilmesi gereken kampanya.

  sesimizin duyulması önemli. unutmayalım, unutturmayalım.
 • katılacağım kampanya.
  daha önce zarar veriyordu nihat doğan, şimdi mi vermiyor?

  özgecan'a yapılan ayıbı unutmuyoruz.
 • kesinlikle izlemiyoruz. ayrıca, acun bu ülkenin en büyük iki yüzlülüğüdür bana göre.
 • zaten hiç survivor izlemediğim için otomatik olarak desteklediğim kampanya.
 • kesinlikle ve kesinlikle katılıyorum, hatta daha dün yazar bir arkadaşıma başlık açması gerektiğini bu durumun unutulmaması gerektiğini söyledim, çok şükür duyarlı biri çıkmış...
 • aslında izlemeyi düşünüyordum nihat doğan olunca vazgeçtim. nihat doğan elenirse yine düşünebilirim.
 • kesinlikle katılıyorum.

  kendine saygısı olan bir insanım ve böyle bir organizmayı hiçbir şey olmamış gibi izlersem kendime olan saygımı yitiririm biliyorum.

  ayrıca o sinsi suratını görmeye tahammül edemiyorum zaten.
 • desteklediğim ve anlamlı bulduğum kampanya. o değil de hala bunları izleyen var mı?
 • nihat doğan'sız da izlemiyoruz. diyerek otomatik katıldığım kampanya.