şükela:  tümü | bugün
 • ikinci viyana kusatmasini avci mehmet'in yaptigini veya hazirladigini sanan sahis. halbuki avci mehmet macaristan'a sefere gonderdigi ordunun daha da ilerleyip viyana'yi kusattigini sonradan ogrenmistir. bozgundan sonra da ordu kumandani kara mustafa'nin basini belgrad'ta vurdurmustur.
 • kendisine "gözaltına alınanların hemen hepsi akp karşıtı... hepsinin akp ve hükümeti eleştirenler olması dikkat çekici değil mi?" sorusuna "hiç kimsenin görüşlerinden ve düşüncelerinden dolayı gözaltına alındığına dair bir tablo yoktur" demiş fakat deniz baykal'ın dava ile ilgili eleştirilerine "ergenekon virüsü size de mi bulaştı?" şeklinde bir karşılık vererek aba altından sopa göstermiştir.

  http://www.cnnturk.com/…bulasti/508070.0/index.html
 • an itibariyle deniz feneri davası hakkında dengir mir savunması yapan kişi. chp'nin deniz feneri dosyasını getirerek gereğini yapmasını istemesine ama o dosyayı getiren böyle böyle yapmış biz bunları basından izliyoruz diyerek ben baltayı kırdım ama sen niye osurdun'u şekil itibariyle uyguluyor. muhteşem.
 • icislerine getirilmesi muhtemel milletvekili, akp grup baskanvekili. ozellikle uzlasmazligin, kibirin ve agresifligin akp'ye oy kaybettirdiginin ispatlandigi bir secimden sonra, agresif tavri yuzunden sozkonusu mevki icin isabetli bir secim olmadigini dusunuyorum.

  zamanla gorecegiz.
 • yeni kabinede sanayi bakanlığı görevine getirilmiştir.
 • bakan olduğunu televizyondan öğrendiğini söyleyen yeni sanayi ve ticaret bakanımız.

  yani kendisine danışılmadan bakan yapılmış. recep tayyip erdoğan hazretleri nasıl buyurursa öyle, karşıdakinin söz hakkı yok.

  ey nihat ergün, bu durumu gururuna yedirebiliyorsan, yeni işinde başarılar dilerim, yarın istifa dilekçeni imzalarsın recep tayyip erdoğan hazretleri seni değiştirmek istediğinde kullanır onu.

  böyle yürür bu işler bizim türkiye'ye özgü demokrasimizde.
 • http://www.milliyet.com.tr/…gu&kategoriid=12&ver=46

  bakan olarak ilk kez gittiği kocaeli'nde, kendisini karşılayan bürokrat ordusunu eleştirmiş ve bir daha böyle bir karşılama istemediğini belirtmiştir. türkiye'nin bu tip adetlerden kurtulmasının, imajı açısından da önem arzettiğini belirttikten sonra, vali ve birkaç kişinin karşılamasının sorun olmayacağını da sözlerine eklemiştir. (bu haber metni yazma işi de çok sıkıcıymış belirtmeden geçemeyeceğim)

  yaklaşımı bana çok olumlu görünüyor. umarım diğer bakanlar ve dahi başbakan da bundan feyz alırlar. törensellik demiş sayın bakan, ama bu düpedüz "her türk asker doğar" uygulamasının bir neticesi. daha ilkokuldan itibaren, "rahat, hazır ol" tarzı emirlerle eğitilen nesil, her gördüğü devlet büyüğü karşısında böyle el pençe divan durmaya da alışıyor haliyle. bakan için küçük lakin ülke için büyük bir adım olmasını arzuluyorum...
 • 24 ocak 2010 pazar günü sanayi ve ticaret bakanlığı'nın sitesini ziyaret ettim.

  kendisiyle ilgili 12 haber var. 11'inde de kendi fotoğrafı. çoğunluğu da panel, toplantı. megalomanlığın bu kadarına pes.

  üşenmedim diğer bakanlıkların hepsini ziyaret ettim. hepsinde de aynı durum. bakanımızın vecizeleri falan. bakanlık ne yapıyor sen ondan haber ver.
 • o nasıl bir sakal, kirli sakal desen değil, uzun sakal hiç değil korkunç bir görüntü türkiye'nin sanayi ve ticaret bakanı nasıl böyle bir kılıkta insan içine çıkar, demeç verir anlamak mümkün değil, yakışmıyor.
 • fiziği itibariyle turkish ahmedinejad.