• "biz turk filmlerindeki tecavuz sahnelerini izleyerek masturbasyon yapmis bir halkin cocuklariyiz, kimse bizden saf ve temiz duygular beklemesin" diyen, ilk genclik yillarinda saglam ulkucu olan agresif ama tumuyle gercekci yazar.
  • "80 yaşındaki annesi ölünce metanetini koruyamayan, 20 yaşındaki evladı ölen anneden metanet bekliyor. annesi ölene öksüz, babası ölene yetim, eşi ölene dul derler ama evladı ölene bir isim yok, çünkü bu isim verilemeyecek kadar kötüdür." diyerek six feet under'a selam çakmıştır.*
  • sibel can için ise yemekhane kedisi suratlı karı diyerek olaya son noktayı koymuştur.
  • "yaza yaza yazar oldum" diyen insan.

yıllar sonra not: sitenin birinde aptal bir arkadaşımız bu entry'yi nihat genç'i aşağılamak için girdiğimi zannedip bana papalina tava şapşalı demiş. bir insanın başka bir insanı savunurken kendini aptal duruma düşürmesine üzülmemek elde mi... ah be kardeşim, keşke bu entry'yi yazarken nihat genç'in tutkuyla yazmasının sırrını anlatmaya çalışıyor olmayıp da gerçekten aşağılamaya çalışıyor olsaydım, en azından "birileri bana kızmış hmm" der geçerdim. şimdi ise "aptalın biri bana kızmış" demek zorundayım. sanırım sen de okuya okuya "okur" olabilmelisin artık.
  • kendisi asagidaki aciklamayi iletmistir:

"ben nihat genç, ekşi sözlük'te hakkımda yazılan notlardan nihayet sıcacık bir mesaj aldım, 1062 numarayla realstarling, teşekkür ediyorum, ben sizdenim, elmayı 'nazik' soyacaksın, 'siz' kimsiniz siz de ben de bilmem, 'biz' kimiz bunu da bilmem, ama söyleyeceğim şudur, 'son meclisi cam üstüne cam olsun erenler, şükranla veda ettiğimiz camı fenaya, son pendimiz ahlafa devam olsun erenler'.. yani şu, bu satırları kaleme alanın kadehi kadehime denk geldi, selam olsun.. sevgili dediğin gece gelir, bu saatten sonra aşka düşmek feryadımızı dilenciye benzetir. bu çocuk kimse söyleyin, kılıçlarım demirden değil sahilde kum'dan yapılmış, bilmiş.... adorno'nun lafı mıydı, bu dünyada hiç kimse hiç günahsız yaşayamaz. derrida'dan öğrendiğim bir hayat yaşadım, tecrübelerim tercüme olunamaz, bu yüzden yoktur herkese karşı bir doğrusu kimsenin. heidegger'den öğrendim, zaman şimdi'dir, hiçbir şey genellenemez, şu anda yaşadığım yalnız biricik benimdir, bu yüzden sadece birbirimizin iz'ini süreriz. sizi de beni de var eden ilahi bir inad var: bu aşk'ı bırakmam.. artık ayıp ve günahlarınızı koynuma alıyorum. itiraf edin hepimiz bizi öldürecek bir güzelliğin esiriyiz, ben de biliyorum gençlik şarap zamanıdır, beni iranlı şairler hafızlar, hayyamlar camii'ler büyüttü, kime aşık olduysam önceden bildiler.. anlıyor ve biliyorum kurulmuş bir meclisiniz var, mecliste her kimsenin başka bir hüneri felsefi bir hikmeti var.. size küfrettim ve belki de çokta küfredeceğim, ama herşey şarap meclisinde olup bitti, yalnız şarap ve güzellik insanı yormaz, dünyayı düşünmeye başladığım ilk günden beri biliyordum, hüzün sahibi insanlar bu çağın soylularıdır, küfürleri bizi unutmamak için cilveli bir bahanedir.. en güzel iyiliği henüz duymadık ama inadına inad rüzgar esmeye devam ediyor. bu çocuk kimse söyledi işte, benim dinim duman'dır suçu herkesin sarhoşluğudur, bu dünyada yaratılmış hiç kimse aşk'ta yanlışlık yapmadı ve okudum çok çok yazılarınızı, siz de benim gibi düşünüyorsunuz, bu dünyada bir hazine varsa henüz toprağa düşmedi, ama bu aşk'ın dedikodusu ne çok ne sert bir kavgaya soktu her birimizi, ne diyeyim, evvel giden ahbaba selam olsun erenler, selam olsun ekşi sözlük."
  • 70'li yılların eski tüfek mhp'lilerindendir.
    ağır ülkücü abileri yurtdışına kaçırdığı, alparslan türkeş'in karşısında eğilmeyen, hatta elini sıkmayan tek adam olduğu hala anlatılır.

seversiniz, sevmezsiniz, ama bu adama 'korkak' veya 'öngörüsüz' diyemezsiniz.

28 şubat sürecinde dönemin en kudretli generallerini, cumhurbaşkanı iken süleyman demirel'i sinkaflı eleştirebilecek kadar taşşaklı tek adamdı.
    hatta o o derece sert yazardı ki, bi aralar derin devletin, istihbaratın adamı olduğu filan söylenir olmuştu.

ayasofya'nın açılacağını, karadeniz'de petrol, ege'de altın, iç anadolu'da bor bulunacağını, bunun yandaş basın tarafından büyük puntolarla servis edileceğini, 1 ay geçmeden de unutulacağını yıllar önce söylemiştir.

keza, 8 şubat 2016'da darbeden 5 ay önce fethullah gülen'in işareti verdiğini, cemaatin askeri darbe yapacağını söylemiştir.
    kimsenin aklının ucundan geçmezken 3 ay öncesinden davutoğlu ile erdoğan'ın ayrılık yaşayacağını çünkü tayyip'in parlementer sistemi kaldırıp, başkanlık sistemiyle kendisinin tek adam olmak istediğini, ve hatta biat etmeyecek olan gül, davutoğlu, babacan gibileri partiden dışlayıp düşmanlaştıracağını bile öngörmüştür.

muhalefet partilerini de, iktidarıda bozkurt resminin önünde kıyasıya eleştirmiştir;
    28.30'dan itibaren;
    https://youtu.be/vfpql-bd9aw

"siyaset teorisi bize ne diyor? kurulmuş her parti, her iktidar günü gelince gitti, gidecek. hitler de gitti, fransız ihtilaliyle gelen robespierre'ler de gitti. herkes geldi ve gitti. kanuni sultan süleyman bile gitti. şimdi bunlara bunu diyemiyorsun. 'sultan süleyman dünyaya hükümdar olamadı' diyemiyosun. ölümsüzlüklerine inanmışlar. ölüm'ü hatırlatıp, 'bir gün gideceksiniz 'diyemez duruma geldik. haşa, işte bu allah'a şirk koşmak. kendilerini kaderi mutlak kabul ediyorlar... bakın çok acaip birşey. geldiğimiz yer ortaçağ ve işte diktatörlük bu. kilise ve incil'in koyduğu şey. hitler de, robespiere'de ...bütün iktidarlar gideceğini anladığı zaman daha baskıcı, yok edici, imha edicidir... stalin gibi... herkes sınırı olduğunu birgün anlayacak...sarayın da bir sınırı var. gücün, kudretin, iktidarın da bir sınırı var. herşey ellerinde. bu onlara sahte bir güç veriyor evet, ama bir gün bunların biteceğini anlamak onları daha baskıcı, daha yobaz, daha sert yapıyor...cumhuriyetimizi geri istiyoruz, biz cumhuriyeti sizin şeyhinizin donundan çıkarmadık... bu dünyada her türlü kötülüğü yapmışsın, şimdi korkuyorsun. öteki dünyaya nasıl gideceksin... kendileri gibi olmayan herşeyi, herkesi imha ederek yaşayacaklarını sanıyorlar. iktidara gelince baktılar ki cennet öte tarafta değil cennet bu tarafta... yeryüzündeki cennete öyle vahşice saldırdılar ki... öbür dünyayı, imtihana geldiklerini unuttular, egoları şişti, gazapları büyüdü. derviş vahdeti bile kahraman yaptılar. mehmet akifi değiştirdiler. abdülhamiti değiştirdiler.
    bunlar tarihi değiştireceklerini, hafızayı değiştireceklerini, tabiatı değiştireceklerini sanıyorlar. bizi karınca gibi ezebileceklerini sanıyorlar....bunlar şükürsüz geldi, şükürsüz gidiyor.
    saray yalnız değil, saraya bağlı yüzlerce yazar da bu kafada. kendilerini çok büyük, mağrur, sual edilmez, ne dedilerse kanun sanıyorlar...
    bu toplu paranoya.... orta çağlar buydu.
    bunu yapamazlar. biz cumhuriyetin çocuklarıyız. insan eşitliğine inanıyoruz...yaratılmış herkesin eşitliğine inanıyoruz...
    bize padişahlık yapamazsınız! bize tanrılık yapamazsınız! bizim önümüze yeni tapınaklar koyamazsınız. bizim önümüze şeyhler koyup, şeyhleri yetiştiren adamları hakim savcı yapamazsınız. ...hepsiyle hesaplaşacağız! kabul etmiyoruz! muhteşem bir isyan kültürümüz vardır, itiraz kültürümüz vardır, başkaldırı kültürümüz vardır. ...günü ve saati geldiğinde bunların hepsini yaşayacaksınız ve göreceksiniz. size hatırlatıyorum, insansınız ve öleceksiniz! iktidarınız birgün bitecek! bunu kabullenin...insanlarla kardeş olmayı,adil davranmayı bugünden öğrenin...
    hocam ikide bir türk milleti var diyorsun. nerede bu türk milleti diyorlar? şu dilenenler mi? hayır! tarihin içinden gelen bir millet var. sizin yakanıza yapışacak. size dar edecek. bunların hesabını soracak!...
    beni korkutamazsın. ben tabi ki öleceğim. ya bir minibüsün tekerlerinde ölürüm. ya senin zindanlarında. farketmez!
    ben allahın karşısında hesap vereceğim. sen kimsin? kendinizi allah yerine koyamazsınız!
    tarihin bütün o pis diktatörleri de işte buydu. ve birgün halklar geldi. kurtuluş savaşları geldi. hepsinin boynuna yapıştı...
    başkaldıran kimse, itiraz eden kimse, kabul etmeyen kimse, korkmayan kimse, cesaret gösteren kimse, uygarlığı kuran onlardır. siz değilsiniz!
    kabul etmiyorum
    kabul etmeyeceğiz..."

yazık sana kara nihat!
    her şeyi öngörebilecek kadar donanımlısın,
    ama bu necip milletin teveccühlerine mazhar olamıyorsun
    vallahi aşk olsun sana!
  • iyi parti'den olmaz sorun var dedi. fetö mağdurları ile bile kavga etti. fetö mağdurlarını fetöcüler için attılar haklı çıktı. ha bu arada kaslı bir mağdur baya dayılandı. sonra haklıymışın emmi dedi.

halktv'deydi. başkaldırdı. ekmeleddin kim la dedi? haklı çıktı.

ekrem imamoğlu'dan olmaz dedi, detaylar verdi. aktrol dediniz. haklı çıktı.

dink arkadaşım, fetö işi katilini bulun dedi, haklı çıktı.

pkk ile iş tutarak iktidarda kalamazsınız dedi, haklı çıktı.

2008 yılında fetönün cenazesi gelemez dedi. bakın sene 2008. o dönem abdestsiz ismi söylenmezdi tv'de haklı çıktı.

şimdi diyor ki, anti göçmen siyaset geliyor. milli bir cephe gerekiyor. akp gitti, yeni akp olarak chp dizayn ediliyor. yine haklı çıkacak. ama burada troller ordusu imamoğlu, kılıçdaroğlu ve meral övmeye devam edecek. önünü göremeyene on yıllık vizyonlar çok geliyor. ekrem susun la diyor, bunlar da mal gibi susuyor. sonra erdoğan ve hüloğ eleştirisi yapıyor. götünün kılısınız.

edit: gelmiş konuşmuş akp'ye yanladı diye. hödük böcek sürüleri yaz, milyonluk eşekler yaz youtube'a izle. sonra son dönemde çıkan saraya kılınan namazları oku. en son kitabı çıktı, onu oku. iktidar eleştirisi öğren. ya da okuma, izleme. bu kitap adlarıyla piyasaya çıkabilecek bir delikanlı yazar bul bana sadece. tanesi 2binden satılan kitaplardan değil ha. iki program önce eski başbakanlardan birine söylediklerini bir muhalif söylesin bir daha nihat genç dinlemem. hadi göster.

db editi: türkiye'nin çıkışı seküler milliyetçi politikalar izleyen siyasettir, neo liberal karşıtı ve planlı ekonomi ile birlikte. ülkenin oturması gereken ana eksen budur.

ülkenin büyük çoğunluğu (%20) atatürkçüyüm der yine büyük bir kısmı milliyetçi olduğunu söyler. bu damardan uzaklaşarak iktidar olamazsın. siyasal islam yüzde 15 ile milliyetçileri yanlarına alıp iktidardalar yıllardır.

siyaseti dizayn edenler bu kemalist/milliyetçi damarı yok sayarak iş yapsalar da çıkış burasıdır. tepki koyun ve çantada keklik olmadığınızı anlasınlar. siz onları anlamak için çabalamayın onlar anlatsınlar. yirmi yıldır seçimleri kaybedip ülkenin içine edilmesini izleyenlerin sizi suçlama ve yönlendirme hakkı yok.

son edit: adam beş yıl önce atatürk chp'de başkan adayı olmak için gerekli imzayı toplayamaz, demirtaş toplar dediydi. bu lafı abartı bulmuştum. onda da haklı çıktı ya la.

madem dediklerinin tutmasından bahsettik, anti-göçmen dalgayı hissediyoruz değil mi?

haklı çıktıkça editi: oğan'ı da desteklememişti. büyüklük halis mi?

devam ediyor durduramıyoruz efendim editi:böyük atatürkçü jengör konusunu da ekleyelim. iliç konusu da var.
  • nihat genç yıllardır yaşadığı savrulmaların ve dışlanmaların sonunda içinde biriktirdiği kinleri döküyor sadece. kendisine az bir yakınlık gösteren oluşum görünce oranın menfaatine konuşuyor. böyle değildi nihat genç. skytürk'ten tmsf baskısıyla kovulduktan sonra avrasya tv de ergenekon kapsamında hedef gösterilip parasız bırakılıp kapanınca böyle oldu. odatv kucak açtığı için taraftarı olduğu kulübe karşı paranın yanında durdu. halk tv'den yorumları nedeniyle kovulup doğu perinçek'in maalesef eline düşünce chp düşmanı oldu.

nihat genç'e kızıyordum, artık kızmıyorum. nihat genç bu topraklarda doğru bildiğini söylemeye çalışan bir insanken sansür, seri kovulmalar neticesinde dengesini şaşırmış bir masum insandır. şimdi yanında kendi sözünü dinleyen ufacık bir çemberin içinde sıkışmış ve maalesef o zümreyi tatmin edecek şeyler söylüyor.

olmasaydı sonun böyle be nihat abi? sen reha muhtar'ın rahat yürüyüşünü görüp dertlenen adamsın, 3-5 tane perinçekçi arasında nasıl rahat nefes alıyorsun be abi? maçka'da kaldıysa atadan ufak da olsa içine girilecek bir evin, eğer birkaç ay kendini idare edebileceksen bir dinlen, ruhunu dinle... böyle giderse 3-5 aya erdoğan bandanası takıp gezmeye başlayacaksın.

edit: sözlükte gündem olmuş. bazıları da ne demiş ki diye çemkirmiş. daha ne diyecek bu adam; havuz medyasına kapak oldun nihat abi, tebrikler. 5000 tane pkklı ispark'a alınacak diyerek yeni bir özhaseki oldun.
  • öfkeli ve küfürbaz olduğu söyleniyor, doğrudur, zaman zaman üslubunu kontrol edemez, bir kamyon gibi önüne geleni geçeni yıkar ama onun bu hale gelmesinin de birden fazla nedenleri vardır. bir defa bu adam tam anlamıyla bir vatanseverdir, hiç bir dönemin adamı olmamış, maddiyat peşinde koşmamıştır. ne dini ne de atatürk'ü sömürenlerden olmuştur. akp zihniyetine karşı olduğu kadar yılmaz özdil kafasıyla yıllarca ekmeğinin peşinde koşan tayfaya da karşı olmuştur. en çok da ychp yönetimine karşı savaşmıştır, tek başına kalıp linç yemesine rağmen tutarlı eleştirilerini sürdürmüştür. bir defa herkes fetö'nün götünü yalarken, ülkenin sözde aydınları yetmez ama evet derken, anayasa değiştirilirken, ergenekon ve balyoz kumpasları zirve yaparken de bu adam tek başına neredeyse savaşıyordu. o zaman da bu adama sövenler, köyün delisi muamelesi yapanlar aynı kitlelerdi . zaten bir islamcıyı, kürtçüyü, liberali, aşırı solcuyu aynı potada eriten, işbirliği yaptıran tek bir görüş vardır, anti kemalizm, atatürk düşmanlığıdır. böylelerinin de toplu olarak saldırdığı adamlardan birisi de nihat genç'tir. şaşırtmaz. chp'yi kimlerin ele geçirdiği ve yıllar içerisinde akp'nin koltuk değneği bir parti olmaya doğru evrildiğini adam yıllarca bas bas bağırdı ama pek tabii ki kötü adam oldu ve linç yedi. yazık. millet olarak başımıza bir bela gelene kadar akıllanmıyoruz. sonuç olarak belki de bir daha seçim yapılamayacak bir ülke olma yoluna girdik mayıstan sonra. neyse siz nihat genç'e sallamaya, kemalistlere falan bok atmaya devam edin(!)
  • nihat, 1979 senesinden, yani 12 eylül 1980 öncesi günlerden beri arkadaşım, çok yakın arkadaşım, her iki evladımın da manevi abisidir (doğru imla ile: ağabeyidir). burayı okuyup okumadığı konusunda bilgim yok, okuduğunu zannetmiyorum. ancak kendisine haber verildiği takdirde, zaten derhal farkedecektir. kendisinin siyasi fikirlerini sureti katiyede paylaşmıyorum. halihazırdaki çevresiyle hiç bir alakam yok. sadece bir yoruma itiraz olarak yazıyorum ;

kendisinin yıllarca tek tabanca takıldığı, bir kadınla aşk yaşayamadığı konusundaki zırvaların aslı astarı yoktur. ben bizzat şahidim.

kendisi halihazırda, muhterem bir hanımefendi ile evlidir, aile babası bir insandır.

binaenaleyh, aile terbiyesi almış ve toplumsal nezaket ve saygı konusuna riayet eden bir insanın, bu konuda başkaca bir hususu yazması, söylemesi mümkün değil.

nihat'ın kendine has, hasbi ve kimseye eyvallah etmeyen hırçın uslubunu, kendisinin hayatındaki gerçeklerle bir alakası bulunmayan tarzda yorumlayan şahıs her kim ise, haberi olsun.
hesabın var mı? giriş yap