şükela:  tümü | bugün
1538 entry daha
 • ulusal kanalda her cumartesi program yapan yazar.

  uzun uzadıya yazmaya gerek yok, belli ki çok takipçisi var, nihat genç hakkında, son dönemde ismail saymaz gibi bir şekilde topluma bilinçli bir şekilde sunulan ve bir şekilde hafızalarda kalması sağlanarak unutturulmak istemeyen birinden bile çok yazı yazılıyor. ismail saymaz olayı, hakkındaki iddialar da bambaşka bir olay bunun ne olduğunu da er ya da geç görürüz. lakin nihat genç'in kemik bir kitlesi var, internette video sitelerine girin bakın, izlenme sayısı hemen her programı yüklenir yüklenmez iki gün içinde ortalama 5000 tık alıyor ve bu şaşmıyor.

  kendinden yazarlığından çok bahseden bir megaloman diyenler var ama emin olun bu adamın çok zeki full donanımlı garip garip takipçileri var. ne olursa olsun her hafta bir iki giri de olsa sözlükte kendisinden bahsedilen biri.

  onu demiş bunu demiş şuna laf söylemiş vs bunları geçelim, bence manşet 'bizim kimseye eyvallahımız yok biz hesabımızı allaha, şehitlere, mustafa kemale veririz siz kimsiniz' sözüdür, korkusuz adama kurşununuz işlemez sözüdür. ayrıca tarihten bahseder, misal yine son konuşmasında tarihe bakın derken fransız ihtilalinden ve aktörlerinden bahsetti bu ne diyo yeaa diyerek anlamayan hıyarlar hariç, nasıl oluyor bilmiyorum ama tarih tekerrürden ibarettir, bunlar da aynı olacak'a getiriyor.

  küfürlü ağzını bir kenara bıraktı, çok da iyi oldu.

  şimdi bir problemi var bu adamın, misal ben yazılarının çoğunu okumuyorum bile, çok uzun, lafı çok uzatıyor. uzatıyor derken toroslardan, trabzondan, halktan, üretimden vs bahsettiği konuşmalardan bahsetmiyorum. cümleler akmıyor, manşetleri harika, bu adam hakikaten çok iyi ayar veriyor, ama işte laf uzadığı için gölgede kalıyor. chp eleştirisinde haklı, millet bıkmış bir çıkış yolu arıyor, nihat gencin chp eleştirisi de bu, bu chp'yle olmaz diyor. ne zaman kemalizm ayaklar altına alınsa binlerce yazı döşeyip 40 yıldır islamcıların ekmeğine yağ süren hatta onların önünün açılmasına her seferinde neden olan nazlıları, ahmetleri liberalleri chp'nin savunmasını hazmedemiyor. nihat genci eleştirenlere soruyorum bu eleştirinin neresi yanlış allahaşkına. kusura bakmayın ama birkaç çıkışın ardından gerisini getiremeyecek kadar işi bilmeyen biri, daha kurduğu cümlelere sonraki ilk konuşmasında bambaşka zıt şeylerden bahseden biri değil mi? beğenin beğenmeyin ama kılıçdaroğluyla muhalefet yapılamayacağını ne zaman göreceğiz? kılıçdaroğlu eleştirdiğimiz belki görmek dahi istemediğimiz adamların istisnasız her seçimde sakız gibi çiğneyip attığı adam yahu. bu adamla olmaz demenin nesi yanlış, ya da bu kişi ile olabileceğini düşünmek yanlışın ta kendisi değil mi? kılıçdaroğlunun meydan okumalarına cevap vermiyorlarmış bilmemne, asıl onlar kılıçdaroğlunun karşılarına seçimde çıkmasını bizzat istiyorlar, her seçimde bırakın yarışmayı, sakız gibi çiğneyip attıkları adamı istemiyor değil bizzat istiyorlar bu gayet normal de bu oyunu ısrarla görmek istemiyoruz.

  bu ülkede çıkmamış kitaplardan insanlar içeri alındı, insanlara daha kitabı çıkmadan kumpaslar kuruldu, itibarsızlaştırma politikalarıyla insanlar öldülmedi, süründürüldü, askere hayvan pornosu gibi asılsız iftiralar atıldı. daha neler göreceğiz bilinmez, ama seçime kadar çok accaip şeyler olacağı kesin, olmaması, yaşar nurinin deyimiyle tarihin diyalektiğine aykırı, nihat genç ise o zaman da gerçeği göremeyip seçiminizi yapamazsanız devlet size lüks der.

  sonuç olarak samimi vatanseverler bu adamın samimiliğini seviyor, doğal oluşunu seviyor. millete inancını görüyor. herkes biliyor ki bu adam herhangi bir tv kanalında çıkamaz, çıkamaması ayarları nedeniyle değil, bağırıp çağırıp kontrol altına da alınamayacak vatan sevgisiyle duygularına esir olup kontrolden çıkan kişiyi 15 temmuzda bile ekrana çıkarmazlar. bir gün rüzgar tersine dönerse o zaman bilemeyiz tabi.

  edit: imla
 • babamın çok sevdiği bir hatip, yazar da.

  2. dünya savaşı faşizmi, hitler, holokost vb. ile ilgili 10 dakikalık bir konuşma sekansında (içeri kahve ya da çay almaya girmiştim) "yahudiler, çingeneler... toplama kampları" derken, kulağımın aradığı birilerinin olduğunu fark ettim. "eşcinseller" dememeyi tercih etmesi ya da diyememesi dikkatimi çekti. orada pembe üçgen ile fişlenip damgalanan, bu dünyaya heteroseksüel olarak gelmediği için faşist mallar tarafından zapt edilen, sakatlanan, öldürülen binlerce insanlık bir tarih var. "çingeneler ve eşcinseller insanlık dışı biçimde katledildi" diyebilirdi, demedi; az da olsa, toplumsal cinsiyeti dışlamayan bir sosyal adalet alan açıcısı olabilirdi, ah nihat genç ah... bilmiyor olamazsın, bizim eve de katkıda bulunabilirdin, bulunmadın.*
192 entry daha