şükela:  tümü | bugün
 • az önce bir dedenin duvarlarda erkek, kadın, çoluk çocuk şeytanlar ve yılanlarla çıyanlar gördüğünü ancak ramazanın başlamasıyla bunların gittiğini iddia ettiği program.

  lazer epilasyonun oruca etkisini ve perşembe ile cumartesi ölenlerin diğer günlerde ölenlerden nasıl farkları olacağını soranlar da oldu.

  ibretle izliyorum.

  (bkz: nihat hatipoğlu izlerken istemsizce ağlamak)
 • sultanahmet meydanında halk tarafından da izlenebilen program. lakin halkın programı izlemekten çok kameraya el sallamaya gelmiş gibi bir hali var. sürekli el sallıyorlar efendim, durduramıyoruz.
 • tv'deki iq düşürücü programlardan biri.
 • biterken ve başlarken jenerik kısmında yer alan arapça sözlerin gerilmeme sepeb olduğu program. bir tek bana mı oluyor lan?
 • nihat hatipoğlu'na olumsuz anlamda bir sözüm yok. ama bu programın diğer tarafları bir garip.

  *mesela atv sorulan soruları bir garip alt yazıda paylaşıyor. şöyle ki az evvel kız "çok zikrettiğim için gece başım ağrıyor" tarzda bir şey söyledi altyazıda çok zikredince korkuyorum tarzı bir yazı yazıldı.
  dün kadının 4 tanemi ne oğlu varmış. onu söylüyor soru soran ekranda "çocuklarım bana bakmıyor" şeklinde yayınlanıyor. bakın çok enteresan.

  *soru soranlar daha enteresan. normal soranlar da var. mesela bu gün bir çocuk çıktı "tuttuğumuz orucun önemi nedir?" ya da buna benzer bir şey sordu. özetle neden oruç tutuyoruz dedi ki bu çok olumlu.
  ama sadece 2 günde denk geldiğim über soruları öyleyeyim size:
  -kahve falının içindeki cine fatiha okunur mu? (evet sordular)
  -babam diğer kardeşlerime araba aldı bana almadı. bunun günahı?

  resmen ülkemden insan manzaralarını izliyoruz.
  * son olarak soru sormayan insanlar size bir çift lafım var:

  bakın devir değişti. artık herkes 15 dklığına ünlü olabiliyor. akıllı telefonunuz efekti kamera dolu. twitterınız var faceniz var orada canlı yayın uygulaması var, snpchat var, youtube var varoğlu var. artık kamerada görünmek çok matah bir şey değil. kendinizi kameraya çıkmak için paralıyorsunuz ama kimse çıkıp -ooo kameraya çıkmış demiyor -bu napıyor lan koskoca adam? diyor.
  bir amcam var yaşını başını almış. gelip iki feyz alayım 2 bilgi edineyim diye gelmiş oturmuş oraya dinliyor. onun arkasında iki çocuk kendini yırtıyor adamın kafasının üstünden kolunu uzattı yahu.
  kızımız soru soruyor ufaklık kamerada çıkacam diye önüne geçiyor, ayağa kalkıp.
  anneler babalar, çocuklarınızı yetiştiremiyorsanız bir destek alın. bu çocuk niye bunu yapma ihtiyacı hissediyor bir araştırın. destek almak ayıp değil.

  *son olarak nihat hatipoğluna dokunacağım, sarılacağım diye sahneye çıkarılan çocuklar ve yaşına başına bakmadan korumalara rağmen sahneye atlayan insanlar, insanlarımız..
 • buna katılmayı düşünüyorum, hem de katılıp baya troll sorular sormayı planlıyorum. gelmek katılmak isteyen varsa ses etsin.

  sultanhamet meydanında oluyormuş.
 • yanlış görmediysem biraz önce zuhal topal'ı trolleyen genç soru sordu burda yav. kafasına nihat hatipoğlu yazan bi şey takmış bi de kırgızım ben kırgızistandan geliyom falan dedi. oruç kafaya vurmadıysa eğer öyle gibi.
 • az önce duyduklarımın beni benden aldığı program. muhabbetler kohlberg ahlaki gelişim evrelerinin saf çıkarcı eğilim düzeyinde dönüyor sürekli.

  çok sevap kazanmak, dünyadaki bütün sevapları kendi kazanmak isteyen abla:

  -dört tane öksüz çocuğa bakıyorum sevabı nedir hocam?

  -ne güzel bir şey yapıyorsunuz. kaç yıldır bakıyorsunuz? (senesine 10 sevaptan bi hesap çıkaracak diye düşünmedim değil)

  -dört.

  -sevabı çoktur elbet. allah katında çok büyük sevap. ne güzel bi şey yapıyorsunuz. ne mutlu size.

  -gaziantep'e selamlar.

  belli ki kocasından pek hoşlanmayan başka bir teyze:

  -benim kocam hep küfürlü konuşuyor, inancı da hiç yok. allah'a falan küfrediyor hep. vebali nedir? (cehenneme gider di mi?)

  -allaha küfrediyorsa kötü. çok kötü. bir dengesizliği var belli ki, dua edelim.

  -oruç da tutmuyor. (artık bu da affedilmez de mi? yanar de mi cehennemde? gebersin de kurtulayım öküz)

  -getir konuşalım bi onunla biz.

  -o topluma pek çıkmaz. (aman ne getiricem be. gençliğimi yedi. cehennemin dibine gitsin dahhakın oğlu, nursuz)

  müthiş diyalogalar var gerçekten.

  ama şunu seviyorum. o kadar saflar, doğallar ki içleri dışları bir. ilk soruyu soran abla mesela. bunu sormanın garip olduğunun farkında bile değil. kafalar pırıl pırıl derler ya tam bu durum için. pırıl pırıl. mis.