şükela:  tümü | bugün
  • kendisini eleştiren hepimize selam çaktığı isyandır.

ilgili video burada

--- spoiler ---
    yasin suresi 21. ayet diyanet meali : sizden hiç bir ücret istemeyenlere uyun,onlar doğru yoldadırlar.
    --- spoiler ---

yukarıdaki ayete rağmen bu adama itibar eden en az yirmi milyon müslüman var memlekette. bunlar inandıkları tanrının ”oku” diyerek bütün insanlara seslendiğine ama içlerinden bazılarını da okuduğunu anlayamayacak şekilde yaratarak, okuduğunu anlayan bazılarına(nihat hatipoğlu,cübbeli,caner taslaman,edip yüksel,kuytul vsvs) muhtaç hale getirdiğine inanıyorlar.
    edit: bazı yazarlar hatipoğlu'nun bizden ücret istemediğini o nedenle ayetin konuyla alakalı olarak yok hükmünde olduğunu öne sürüyor.bakın bu, müslümanların aslında kitapta konuşan tanrıyı ciddiye almadıklarının göstergesidir.
    sevgili saf; hatipoğlu'nu sen ve senin gibiler izlemese onu hangi kanal programa çıkarır? hangi kanal ona para verir? bu durumda hatipoğlu'nun parasını senin gibiler vermiş yani hatipoğlu aslında senin gibilerden ücret istemiş olmuyor mu? ama sen ve senin gibiler aslında müslüman değilsiniz ve ben bunu çok iyi biliyorum o yüzden yukardaki ayet sanrılarınız kadar önemli değildir. sizler sadece sanrılarınız yıkılmasın diye düzene biat etmiş kölelersiniz. kuranı ve kuranın tanrısını sizin gibilerden korumak da benim gibi bir deiste düşüyor.
  • bir dizinin bir bölüm maliyeti kadar para almadık ekibimle diyor özetle. kastettiği dizi game of thrones sanırım.
  • kanka sen diziyle karşılaştırma,toplumun ortalamasıyla karşılaştır
  • üstüne para atın da sussun.

daha fazla para ödenerek bastırılabilecek bir isyan.

tüccarlık var,
    riyakarlık var,
    manipülasyon var,
    utanma yok.
  • mealen şunu demek istemiştir.
    (bkz: sermayesi kurtarmıyor)

yine de "tahakkuk ettirilen" parayı söylemediği isyandır.
  • atv de reklam gelirlerinden elde edilen parayı kimsesiz çocuklara bağışlıyordu zaten dedirten zırvalama.
  • karbonhidrat ile beslenenleri kandırabilecek bilmem ne suresi.