şükela:  tümü | bugün
  • hadi değerini ve anlamını ve getirisini geçtim, dünya'da televizyon karşısındaki herhangi bir futbolsevere de "oh" çektirmiş olması muhtemeldir. vuruştaki güzellik, topun gittiği yer, direklerden ve yerden sekişi, dakikası... inanılmaz estetik bir sahneydi, işte bu yüzden futbolu seviyoruz.
  • eğer turu böyle bir golle geçmesek dünya çeyrek finali ne kadar hakettiğimizi tartışıyor olurdu muhtemelen.
  • nihattan uzun zamandır beklenen goldür. nihatın bu özelliğini biliyoruz. daha önce de kalecileri sakatladığı maçları var. kaç maç oldu saymadım doğru dürüst kaleyi görmüş değil. sistemle alakalı bir sorun var sanırım.
  • golün olduğu anda rüştü yedek kulübesinde yaklaşık iki kutu sörf "çukulatası" yemiştir.
  • futbolu sevmek icin bir nedendir bu gol.

topun süzüle süzüle diregi öpmesi...

ve ardindan aglamakli haykirislar...
  • büyük bir umutla durum 2-1 iken ekrana bakıyordum bu sırada ev ahalisiyle sohbet ediyor 3. olduğumuz dünya kupasından bahsediyorduk. o sırada ekranda nihat belirdi. aahh ulan nihat bir zamanlar fırtınalar estirirdin deyu şarkıya girmiştim kiii nihattan o harika gol geldi.

aldığım cevap çok şıktı sayın seyirciler; eskisi gibiyim bebeğim değişmedim...*
  • adamı nefessiz bırakan, ciğer parçalayan, ses tellerini eritendir.
  • "rüya gibiydi. uçtuğumu hissettim. yine olsun yine o köşeye seve seve giderim."

fitbol topu

"hayatımızda kimse bize böyle güzel dokunmamıştı."

kale direkleri

"köhler teyzemin kızına ayıpçı şeyler söylüyodu göremedim"

galleci volkan

"biz buna aramızda kısaca denizlerden gelen buz gibi yarak diyoruz"

şahin k

"facebook'tan sonra dünyanın ikinci harikası"

ekşi sözlük'teki guru

"nihat'a vakfım adına yılın en iyi plase ödülünü vericez"

aydın doğan

"ühühühühüühühühühühü böhühühüühühü"

fethullah gülen

"escambra nikonda ambele aspendos avratos doksanos sikiloski"

maradona
  • ilhan mansız'ın senegal'e attığı golün pabucunu dama yollamıştır.
  • zamanında mng kargo reklamlarında boy gösteren nihatın bu firmadan kazandığı paralar dışında bir şey daha öğrendiğini gösteren goldür :

(bkz: adrese teslim)