şükela:  tümü | bugün
  • "15 temmuz'da üstüme kurşun yağıyordu. silahım ve üç şarjörümle tbmm kapısında bekledim" açıklamasını yapan nihat zeybekçi'nin çıkan 15 temmuz görüntülerinden anlaşılan hadise.

anadolu ajansı’nın yayımladığı güvenlik görüntülerinde zeybekci’nin 15 temmuz’da meclis bombalandığı sırada, gerçekten orada olduğu fakat korumaları tarafından korunduğu ve otoparka sığındığı anlaşıldı. meclis’e ateş açılmasıyla korumalar bakan zeybekci’nin üzerine kapanarak kaçırıyor.
  • adeta bir (bkz: tutmayın küçük bakanı) vakası olmuş.
  • ahahahahha sesli gülmeme sebep olan hadisedir.

aklıma havalimanında halkı üstlerine salıp kaçan, daha sonra ülkeyi kurtardım diyenleri getirmiştir.

birileri üstüme işediler der, birileri beni aşağıladılar der, birileri tanka atlet sıkıştırdım der, birileri ver mehteri der...

haydi şimdi ver bakalım mehteri...
  • o gece ruhsatlı silahımla otoparkı korudum. lanet olası fetullah gülen buraya arabasını parkedemeyecek.
  • en değerli varlığımız olan arabamızı öhm yani vatanımızı bekledik biz.

laf arasında çaktırmadan kılıçdaroğlu'na laf sokuyordu. tv başında falan diye. söz sizde.
  • konu ile ilgisi yok ama bakanlar kurulu’nda görev yapan kimi bakanların soyisimlerinde ilginç bir nitelik var.

ekonomi bakanı’nın soyismi aslında zeybekçi değil, zeybekci’dir.

gümrük ve ticaret bakanı’nın soyismi tüfenkçi değil tüfenkci’dir.

aynı husus, gündemde yer alan muhtelif isimlerde de vardı ama şimdi hatırlayamıyorum.

tanım: bakanın soyismi yanlış yazılmış başlıktır.
  • üç tam bir de yarım şarjörle otopark kapısında görünmektedir.

ekleme: demeden edemeyeceğim. meclis genel kurulunda görüşülmeli ve otoparkın ismi: "15 temmuz nihat zeybekçi otoparkı" olarak değiştirilmelidir.
  • dezenformasyon nedir konulu derslere konu olacak hadise.
  • tipik akpli yalancı bir siyasetçi. korkak herif nasıl da kaçmış gerçi bu adam fetö sayesinfe 9 trilyona boğazdan yalı almamış mıydı bu yırtık donlu niko?