şükela:  tümü | bugün
 • half life oyun sonu canavari, big boss..
 • yenmesi zordur. normalde damaj* yemez. etrafındaki üç sarı kristal kırıldıktan sonra zarar alır. bir süre sonra kafası açılır. yerdeki tramboliin kılıklı zamazingolardan birinden zıplayıp beynine beynine basmak lazımdır kurşunu o zaman ölür. iyi bir atlayışla kafasına konup sıfırdan mermiyi boltu lazeri basarsınız kafasına daha şirin olur. dadından yinmez.
 • o yolladığı yeşil ışıklı toplar size çarparsa, sizi başka iğrenç bi boyuta ışınlayan (tavanda duruyosunuz ve her şey ters), o boyuttan kurtulmak içinde bi sürü canavarı öldürüp en aşşadaki boyut kapısına girmenizi gerektiren koca kafalı canavar.
 • yanlis mi hatirliyorum essek kadar bir bebegemi benziyordu bu
 • size gonderdigi yesil portallardan korunmak icin sinek atan silahla portala ates ederseniz yok oluyor.ayrica mor,super zarar veren bi haidise de atiyor yaratik onlardan korunmak icin yukardaki ziplatan muhabbetlerin duvar kenarina comelin.yaratigin attigi mor lazerler yon degistirip sizi vuramiyor.sonra basarsiniz kursunlari gafasina gafasina bagira bagira olur hayvan.
 • nihilanth'ın bulunduğu mekanın oyunun harita kodu karşılığı c4a3'tür.half life multiplayer olarak oynanırken, konsola "changelevel c4a3" veya "map c4a3" yazılarak bu mekan açılabilmekte ve multiplayer olarak oynanabilmektedir.ama genel olarak single player haritalarının multiplayerda açılmasının bazı dezavantajları vardır:
  -böyle bir harita açıldığı vakit çevrede silah bulunmaz.bu yüzden impulse 101 komutunun kullanılması şart olur veya oyun tamamen levye ile handgun kullanılarak yapılan mücadeleler üzerine kurulacaktır ki;bu da gayet zevkli olabilmektedir.
  -single player oynanırken karşılaşılan düşmanlar,haritalar bu şekilde açıldığı için meydanda olmazlar.lakin nihilanth,helikopter,turret ve tank gibi düşmanımsılar istisnadır.
  -bu haritalarda tek bir spawn noktası bulunur.eğer böyle bir haritada çok kişi oynanırsa,haritanın yegane spawn noktasında trafik sıkışıklığı yaşanmakta,oyuncular iç içe geçmekte ve öyle kalabilmektedirler.ayrıca yalnızca c4a3'ü ilgilendiren bir mevzu;nihilanth'tır.nihilanth, canı sıkıldığında oraya buraya portallar yolladığından,bu portallara giren biri,ışınlandığı mekanda dönüş portalı olmazsa tekrar c4a3'e dönememektedir.çözüm "kill" komutundadır.

  herşeye rağmen başta c4a3 olmak üzere bu şekilde oynanan bazı haritalar oldukça eğlenceli deneyimler sunmaktadır.bilhassa nihilanth'ı geberttikten sonra gidilen,gman'in nutuğu eşliğinde gezilebilen fantastik mekanlardaki levye savaşları çok eğlencelidir.hatta c2a5 kodlu haritada barajın alt tarafındaki su boşaltıldıktan sonra oluşan bir bug ile tau cannonun da yardımlarıyla abidik gubidik şeyler yapılmakta ve oyuncular mesut olmaktadır.
 • sinema kültürüne, zevkine hasta olduğum :) isim babası olduğu "disgusting filmler festivali" için elimden geleni ardıma koymayacağımı bilmesi gereken arkadaşım. "çünkü, insan oğlu yaşadıkça umut hep onunladır huleayn" * diye de sesleniyorum buradan taa izmirlere.
 • nesildas, sehirdas, kibar, ustelik de sinefil azimli* yazar. her an yere sabun atacakmis gibi bir durusa sahip olmasi da cabasi...*
 • "ne güzel ismi var bunun ya bari çirkin bişi çıkmasa" dediğim half life boss'u....
 • çok hisli ve de içten yazan yazar... en güzel yanı bunu okuyucuya da taşıyabiliyor, hissettirebiliyor... en bastinden örnekleyelim;

  edit: malesef böyle bi yazar aslında yok uyarısı veriyor kimdir nedir'de...
  edit üstüne edit: böyle bir yazar neden olmasın, yeniden hoş gelmiş sözlüğe...