şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: aldım gitti)
    böyle daha samimi olabilir. asrın lideri bunu da günceller eninde sonunda.
  • kendini yine ulvi makamlardan birine konumlandırmaktan kaynaklandı herhalde.
    (bkz: niyetlerinizi kabul ettim)
    (bkz: evlenebilirsiniz)

edit:imla
  • gereksiz teferruat gibi geliyor, eğer hukuki bir eksikliği yoksa "he", "olur", "hı hı" "tabii ki" demek de olur.

not: bence
    edit: imla
  • yakın zamanda nikah masasında “evet”in yerini, büyük ölçüde “kabul ettim”min almasıyla sonuçlanacaktır.
    olmadı küçük bir yönetmelik değişikliğine bakar.
  • imam nikahı nın klasik sorusu aldın kabul ettin mi ye verilen cevabı daha uygun bulmuş beyefendi.

oldu olacak resmi nikah yerine imam nikahı kıyacak bundan sonra memurlar deyin olsun bitsin.

siz de rahat edin biz de.
  • evlilik karşılıklı irade beyanı ile gerçekleşir. bu irade beyanı şekle tabi değildir. örneğin dilsiz bir kişi kabul ediyormusunuz sorusuna kafasını sallayarak da cevap verebilir. memur ve şahitler irade beyanının müspet yönde olduğunu şüphesiz götürmeyecek bir şekilde anlayabiliyorsa hukuken uygundur. yapılan nikah bir dini nikah olmadığından kanuna uygun olması yeterlidir.

tartışma boşunadır. bu konuda saatlerce tartışılsa durum değişmez. bunun yanında ülkede işsizlik azalmaz, göçmen sorunu çözülmez, dış ticaret açığı kapanmaz.

siyasilerin pratik faydası olmayan konuları gündeme getirmelerine karşıyım.
  • islam dinininde böyle bir kalıp vardır. birkaç yerde kullanılır. mesela sadaka yada zekat verirken alan kişinin mutlaka "aldım, kabul ettim" demesi gerekir. aksi halde verilen sadaka yada zekat geçerli değildir.
  • doğru tespit.
    ne soruyorlar sana?

evlenmeyi kabul ediyor musun?

kabul ediyorum ya da kabul etmiyorum demen lazım.
    kabul etmiyorum kimse demedi gerçi demez de.
    kabul etmezseydik burada ne işimiz var yapraaağım da denilebilir bak aklıma şimdi geldi.
  • next next yes accept yes next next finish.