şükela:  tümü | bugün
  • yine bir sorumsuzluk örneği. haber

" 'hayır-lısıyla evet' diyecektim ama siz hemen mikrofonu çektiniz. "

(bkz: küçük bir mümin latifesi)

benim için ha 112'yi arayıp işletmişsin, ha içinde hasta olan ambulansı oyalamışsın, ha bunu yapmışsın. bu insanlar ürüyor ve oy kullanıyorlar. senin benim kaderime etki ediyorlar. en kötüsü de bu.
  • oyunu oynaşı sonraya bıraksaymış aslında.
  • bir bitmesiniz ak lafına cuk oturan hadise.

bu yapılan komiklik nedeniyle yarıda kalan nikahları televizyonlarda bile izliyoruz anasını satayım. mağarada mısınız hala öğrenemediniz yapmamanız gereken şu şakayı.

nikah memuru kıymamalıymış o nikahı. gerekli izinleri alma çabasını göstermiş allahtan. dua etsinler insaflı bir adama denk gelmiş.
  • fotoğrafa baktığımda espri yapmaması gerektiğine karar verdiğim organizmalara keske nikah memuru bir 'ben de o zaman hayırlısıyla siktirip eve geçeyim, işim gücüm var' deyip yarıda kesseymiş.
  • -kabul ediyor musunuz?
    +evet

bu kadar basit bir soru-cevap eylemini bile beceremeyenler evlenip cocuk yapiyor iste..
  • ülkede resmi kurumlarda işini en doğru yapanların nikah memurları olduğunu gördüğümüz bir başka örnek.
  • harf alsaymis keske cevap vermeden once.
  • nikahtan önce iq testi yapılmalı
  • dinen bakarsan, dinde iki şeyin şakası olmaz: şirk koşmak ve nikah. şakacıktan şirk koşamayacağınız gibi şakacıktan da nikah kıyamazsınız.
    bu insanlara ''nikah'' olayını anlatamadık yıllarca. nikah topluma verilen bir beyandır. nikahı kıyan, bu beyanı bir de sözlü olarak şahitler huzurunda sorar. bu dindar insanlar, titri imam olup da devletin memuru olan ve camiden gelen adamın sorduğu aynı soruyu, kutsal sayıp; yine aynı devletin başka bir memuruna saygı duymuyor. nikahı formalite sayıyor. ama iş miras ve boşanmaya gelince, camiye değil, hemen mahkemeye koşuyor.
    nikah, nikahtır. hatta belediye salonunda ya da düğün salonunda, tüm konukların önünde kıyılan nikah daha güzeldir.
    hatta bir adım daha ileriye gidersek, bir kaç şahit huzurunda, biz birbirimizi karı koca olarak kabul ediyoruz demek bile nikahtır.
    tanım: boş beleş işlerle uğraşan kişi şakası.
  • nikah memuru belediye başkanından paparayı yiyince nikahı kıymış. madem yasal engel vardı telefon gelince niye nikahı kıydın belediyenin yetkilisi?