şükela:  tümü | bugün
420 entry daha
  • reklam ajansi kimdir bilmiyorum. yalniz , #biziboylebilin reklamiyla gelisine gol atmis bir markadir. toplumsal cinsiyetin, reklamlar yoluyla bu kadar fazla uretildigi, reklamlarin cinsiyet esitsizligine giden yolda kara tas oldugu gunumuz dunyasinda oscari kendilerine veriyorum.
  • cinsiyetçi kalıpların kırmasıyla ilgili reklamlarına rus versiyonunu da eklemiş olan firma. bir çocuk şarkısındaki kalıpları kırarak yola çıkıyorlar bu sefer.

türkçe altyazılı izlemek için
  • benim gibi içe basıyorsanız lunarglidedan çok memnun kalırsınız ayrıca dri fit tshirtleri +50 yıkamadan sonra bile renk kaybı yaşamadı indirim takip edilmesi gerek..
  • başörtülü kadınlarin daha rahat şekilde spor yapabilmeleri için terletmeyen türban üretmiş firmadir. güzel hareketler bunlar.
  • zoom vaporfly 4% ile 2:2:57'lik maraton rekorunu 2 saat altına indirmeye çalışacak markadır.

bu rekor için zersenay tadese, lelisa desisa ve eliud kipchoge ile anlaştılar. zersenay tadese yarı maraton dünya şampiyonu, lelisa desisa 2 kere boston maratonunu kazandı, eliud kipchoge rio yaz olimpiyatlarında altın madalya kazandı.

ayakkabılar 198.5 gram ağırlığında ve 2.5 cm kalınlığında sünger tabana sahip. tabanlığı ultra ince, hafif ve karbonfiberden yapılmış. bu tür tabanlıklar genellikle kısa mesafe koşucularında kullanılıyor ama maraton için özel olarak tekrar tasarlamışlar.

tüketici versiyonu haziranda üst model zoom vaporfly 4% ve alt model zoom fly olarak çıkacak. ikiside profesyonel versiyonla aynı taban ve tabanlık türüne sahip olacak.
  • koşu ayakkabılarıyla ilgili küçük bir kılavuz yazmak istediğim markadır.

nike koşu ayakkabılarının üst kısmı ya flyknit'tir yada flymesh'tir.

flyknit özel olarak örülmüş bir kumaştır ve ayağınızı çorap gibi sarar ve destekler; fazladan yapıştırıcı ve dikişe ihtiyaç olmadığı için flyknit ayakkabılar daha hafiftir ama flymesh'e kıyasla daha pahalıdırlar.

flymesh normal kumaşlara göre daha çok hava alan, daha dayanıklı ve daha esnek bi malzemeden yapılır ve özelleştirmelere daha açıktır. mesela flymesh ayakkabılarda su geçirmez üst bulabilirsiniz.

orta taban'a gelecek olursak seçeneklerimiz bi hayli fazla çünkü daha hafif, daha elastik ve daha dayanıklı orta taban geliştirmek için nike ve bilimum markalar bir hayli sıkı çalışıyorlar.

lunar sünger (lunarlon) nike'ın en yumuşak, konforlu ve hafif süngeri. genellikle phylon sünger içine yerleştiriliyor çünkü ayağınıza gerekli desteği tek başına sağlayamıyor. bence zoom süngerler, lunar'a göre daha dayanıklı ve performansı daha yüksek

phylon, nike'ın temel süngeri. ayakkabı tabanınızın dış taraflarındaki, kırışan süngerler bu malzemeden yapılırdı, yeni ayakkabılarda phylon yerine cushlon tercih ediliyor. cushlon; phylon ve lastik karışımından yapılıyor böylece daha hafif ve tepki süresi kısa oluyor.

air serisi; cushlon süngerlerin ağır ve yeterli itme gücünü sağlayamamasından dolayı ortaya çıktı. cushlon süngerin belli bölgeleri kesilir ve bu boşluklara air adı verilen gaz karışımıyla dolu torbacıklar yerleştirilir. 3 türü bulunmaktadır; nike air en yaygınıdır ve torbaları topuk bölgesinde bulunur, air max çok kalın torbalara sahiptir ve koşudan çok günlük giyim ayakkabılarda kullanılır, zoom air ise en ince torbalara sahiptir ve futbol ayakkabıları için tasarlanmıştır ama artık koşu ayakkabılarında da kullanılıyor.

nike free süngerden çok bir konsepttir. bu konseptin amacı ayağı maksimum serbestliği sağlamaktır. serbestlik seviyesine göre 1.0 ve 10.0 skalasında numaralandırılıyor. 1.0 çıplak ayağa en yakınken, 10.0 klasik koşu ayakkabılarına en yakın demek.

nike air serisiyle ilgili daha fazla bilgi için :
    (bkz: #81690211)
  • bokum gibi firma afedersiniz. seneler önce ilk seri fuelband almıştım, bozulmuştu ve fuelband se almıştım. geçen gün bulup , resetleyip bir deneyeyim dedim.
    aktivasyonunu yapamıyorsunuz şerefsizin, we're sorry but we are unable to complete setup hatası basıyor.

aslında rezalet gibi rezalet ama neyse;

http://imgur.com/a/xfkg3
  • e ticaret sitesi diğer sitelere göre oldukça geride. birincisi 750 tl'ye kadar siparişlerde 30 tl'lik kargo parası alıyorlar. 750 tl çok yüksek bir barem. 350 tl'lik bir ayakkabı aldığında 10% kargo parası veriyorsun. tamam, koray spor gibi 20 tl'lik çoraba bile kargo ücreti almamasını beklemiyoruz; ama daha makul bir alışveriş kısıtı konulabilir veya 30 tl daha aşağıya çekilebilirdi. ikinci konu ise bence oldukça yavaşlar. 3 gün önce aldığım ayakkabı hala kargoya verilmedi. bir çok site bu süre içinde çoktan göndermiş oluyor. nike ise 28 mart sabahı aldığım ürün için 1-9 nisan arası teslimat yapılır diye bilgi dönüyor. aradığım model sadece burada olduğu için mecbur alışveriş yapmak zorunda kaldım; ama bundan sonra en son tercihim nike'ın kendi sitesi olacaktır.
  • online alışveriş operasyonu türkiye dışından yönetildiği için kargo ücreti pahalı ve teslimat süresi uzun olan spor markası.
279 entry daha

hesabın var mı? giriş yap