• 'kalıplar kırılmak içindir' reklamıyla bilinçaltımı ortaya çıkaran marka. nitekim ben onu 'kalpler kırılmak içindir' diye okudum. evet, öyle.

aynı marka bir de #biziböylebilin reklam videosuyla da gönlümdeki locadan bir yer kapmıştır.
  • içeride aziz'in adamı olduğunu ve formalarımızı onun hazırladığını düşünüyorum.

kamuflaj desenli forma yapacaklarmış. sponsorluk yaptıkları bazı kulüplere ama bizim neden mor ? bizim tarihimiz de nasıl bir yeri var bu rengin ? barça'ya yaptığı bordo forma olsa eyvallah ama niye mor ?

bütün set
    bunlar da kötü.taraftar falan zerre umurlarında değil. hiç okumadan araştırmadan tasaralıyorlar.
    taraftar yıllardır sarı forma diyor, yok. adam akıllı bir siyah forma ve beyaz forma yıllardır yok. parçalıyı da her geçen sene kötüleştiriyorlar.
    bir de kafalarına göre moru eklemişler, mor forma yapıp duruyorlar.
    abicim istediğiniz de müthiş formalar tasarlayabiliyorsunuz da bize gelince mi basiretiniz tutuluyor lan ?

-
    -
    -
    -
    -
    -

bunları tasarlayanlar ile bizim formaları tasarlayanlar aynı kişiler olamaz.
  • her markayı feci sollar.
  • ayakkabı yapmaktan hiç anlamayan ama onun dışında ekipmanları güzel olan global firma.
  • ürünlerini 3. dünya ülkelerindeki sweatshoplardaki çoluk çocuğa fason ürettiren, ayakkabı modelleri bi sike benzemeyen, performans giysilerinin gideri olan marka.
  • iade konusunda sıkıntıları olan marka. ayakkabıları için iki yıl garanti sağladığını söylüyor fakat ayakkabıyı garantiye verebilmek bildiğin işkence. ürünlerinin etiket kısmında üretim tarihi ve seri numarasını yazmasına rağmen hatta her alışverişte numara isteyip kayıt yapmasına rağmen mağazaları fatura olmadan işlem yapmak istemiyor. hadi faturayı sakladın özenle ve getirdin bu sefer de bakkal mantığıyla nerden aldıysan oraya götür diyorlar. ürünü yaşadığın şehir dışında aldıysan yandın hiçbir şekilde yardımcı olmuyorlar. yani ha nike mağazasından ürün almışım ha pazardan ikisi de aynı imkanları sağlıyor hem de daha ucuza.
  • önceden nike marka ayakkabıyı yıllarca giyseniz yıpratamazdınız.
    eylül ayında oğluma aldığım 396 tllik air max'lar paramparça oldu.
    kalitesi diplere düşmüştür.
  • en güzel duyguların katili , rezalet formaların mucidi.
  • satış dışında müşterilerine katma değer yaratmayan vasat marka. amerika'da aylarca giydiğiniz bir ayakkabıyı götürüp ben bunu beğenmedim diye geri verebilirsiniz. kimse sizinle tartışmaya girmez veya altını çevirip dedektif havasında ama siz bunu giymişsiniz demez. buradaki müşteriler türkiye nike'dan amerika'daki gibi performans da beklemiyor ancak üzücü olan gerçekten rezalet bir hizmet vermeleri. 1 hafta önce istinye park'dan aldığım ayakkabının iç tabanı hatalı çıktı ve sadece iç taban değişimi için 20 gün beklemem gerektiğini söylediler. aynı örnek değil ancak apple sizi haklı görürse max 1 saatte ekran değiştiriyor. nike ise kıçı kırık bir ayakkabının iç tabanına 20 gün süre istiyor. parasıyla alıyım dediğinizde de bayılmış taklidi yapıyor geri zekalılar. özetle sevgili nike, ya ana şirket ya da franchisee'lardan kaynaklı rezalet bir müşteri deneyimi yaşatıyorsunuz, reklamları izleyenler sizi bir bok sanır ve anında aldanır. aslında klasik türk firmalarından farksız insanı parasıyla rezil eden sıradan bir markasınız. yarak kürek reklamlara paralar akıtacağınıza biraz da müşteri memnuniyetine para harcayın derim. just do it'i ise just sell it diye değiştirin, size bu daha uygun.
  • yaklaşık 60tl civarında bir fiyata spor suluk satın aldığım marka. resim burada. görüldüğü üzere şişenin altında p7 damgası var. bu damga ile ilgili olarak küçük bir internet araştırması sonucunda şunu gördüm.

----------------------------------------
    p7 other (o) - all other plastics
    this category does not identify one particular plastic resin. ıt is a general catch-all for all plastics other than those identified by numbers 1-7, and can include plastics that may be layered or a mixture of various plastics. ıt includes the new bioplastics.

polycarbonate (pc) is an extremely common plastic in this category and is often associated with this category (sometimes a product will have the number 7 on it with the letters "pc" underneath), so we describe it below -- but keep in mind that polycarbonate is not the only plastic in this category and if a product has a number 7 on it without the letters pc under it, the product could be made of polycarbonate or it could be any other plastic (and there are thousands!). the only way to know for sure is to ask the manufacturer or have the plastic tested.

polycarbonate (pc)
    description: polycarbonate use as a consumer plastic has decreased drastically in recent years due to the health-related problems associated with bisphenol a (bpa), the primary molecule in pc polymers, as well as increasing national bans on its use for certain products such a baby bottles and infant formula packaging. ıt is a tough family of engineering plastics originally developed to be an alternative to die-cast metal. ıt's strength and transparency made it a popular choice for consumer products needing to be shatter-proof, and also for epoxy resins. pc is also known by various trade names including lexan, makrolon and makroclear. properties: easily molded, temperature resistance, stiffness, strength, optical clarity.

typical use: baby bottles, sippy cups, water bottles, three and five gallon large water storage containers, metal food can liners, juice and ketchup containers, oven-baking bags, carbonless paper receipts. also used in custom packaging, eye glass lenses, epoxy resins, dental sealants, compact discs, dvds, blu-ray discs, lab equipment, gears, snowboards, car parts, housing for cell phones, computers and power tools.

toxicity: the problem with pc is bisphenol a (bpa), the synthetic backbone which readily breaks down and leaches from pc. for example, bpa leaching is a significant concern with pc epoxy-lined cans used for foods, especially oil-based and/or acidic foods, which will increase leaching. there is lots more information in our bpa section, but in a nutshell... bpa is often described as a hormone or endocrine disuptor, because it mimics human hormones, in particular the estrogen hormones, which are involved in normal cellular function, reproduction, development and behaviour. peer-reviewed scientific studies have linked bpa to numerous health problems including chromosome damage in female ovaries, decreased sperm production in males, early onset of puberty, various behavioural changes, altered immune function, sex reversal in frogs, impaired brain and neurological functions, cardiovascular system damage, adult-onset (type ıı) diabetes, obesity, resistance to chemotherapy, increased risk of breast cancer, prostate cancer, infertility, and metabolic disorders -- research into the impacts of bpa on human health is extensive and ongoing (pc1, pc2, pc3, pc4).

recycling rate: very low (pc). not all municipalities include polycarbonate as readily acceptable for their recycling programs. recycled pc may be used to make plastic lumber.

alternatives: buy in glass and reuse those bottles/jars - mason jars are incredibly versatile. use a glass or stainless steel reusable water bottle. use a stainless steel water dispenser for large quantities of water or other liquids. ıf you must use the large blue pc bottles, transfer the water to another container as soon as you bring it home.

our suggestion for pc: avoıd. leaches bisphenol a (bpa), which is a known endocrine disruptor with numerous adverse health effects, including increased risk of cancers.
    ----------------------------------------

özet geçmek gerekirse p7; kaçınılması gereken sağlığa zararlı bir plastik madde. asıl problem şu. bu risk sadece nike markasına ait değil. bir çok diğer markada da durum aynı. benim elimde bu olduğu için bunu paylaştım. pahallı fiyata p7 üretimi plastik materyaller kullanılıyor.

yapılması gereken şey aldığınız ürünün altındaki plastik damgasına mutlaka bakmanız. lakin dükkanlar bunu yapmanızın da önüne geçecek bir yol bulmuş. ürünün fiyat etiketini ve daha da önemlisi alarmını şişenin altına yanı bu damganın görülmesini engelleyecek yere yapıştırıyorlar ve siz bu etiketleri ürünü almadan önce henüz dükkandayken sökemiyorsunuz. ben durumu şişeyi satın alıp eve gittikten sonra etiketi sökerken farkettim. sonuçta nike marka olarak bayıldığım ve sıklıkla kullandığım bir ürünler üretmekte. dolayısı ile 60 tl'lik fiyatı da görünce herhalde en iyisi budur deyip satın alırken materyalin kalitesine güvenmiştim. yanılmışım.

şu an marketten 5tl'ye aldığım p5 damgalı sağlıklı plastik suluğumu kullanıyorum.
hesabın var mı? giriş yap