• giymekyen cok hoşlandığım rahat mı rahat nıke'ın diğer mamülleri gibi pahalı olmayan ayakkabı...
  • nike'ın sikimsonik modellerinin yanında; sadeliğinin yanında şıklıgı barındıran, en bi güzel, en bi şukela, efsanevi ayakkap modeli.
    tarihçesi şu şekilde: http://www.nike.com/…tes/cortez/cortez-history.html
  • nike'ın acilen tekrar üretmeye başlaması gereken modeli.günlük kullanım için bu kadar rahat ve zarif bir ayakkabı daha yoktur herhalde.üstelik nike,cortez'i üretmeyi,en azından türkiye'ye getiren firmanın getirmeyi bıraktığından beri seri bir düşüştedir.çıkardığı modeller birbirinden kaba ve zevksizdir.hiçbiri cortez'in yanından geçemez.siyah deri,siyah taban ve beyaz nike amblemi ve taban çizgisi kombinasyonlu olan modeli şahsi favorimdir**,hemen her zevke hitap edecek renkleri mevcuttur.hayalimde sahip olmak istediğim dükkan ise ankara tunalı hilmi'de sadece renk renk cortez satan bir ayakkabıcıdır.bu kadar da saplantım var cortez'e karşı.bi de bana hep george costanza'yı hatırlatır,geçmişi özletir
  • nike'ın yaklaşık iki buçuk senedir tekrar ürettiği modeli. şimdiki şatafatlı ayakkabılardan kat be kat şık olan ayakkabı. hastasıyım.
  • nike en eski ve en rahat ve en super ve en $ık ayakkabisi...
    adidas superstar* gibi bi klasik..
  • robert zemeckis‘in efsanevi filmleri olan forrest gump ve back to the future’da başrollerin giydiği ve kendileriyle özdeşleşen ayakkabı. yani cortez deyince benim aklıma direkt marty mcfly ve forrest gump geliyor. bence bu tesadüfi değil, aksine çok başarılı bir ürün yerleştirme yapmışlar.

bunun dışında bu iki filmi de çok seven biri olarak iki ay önce filmlerde de kullanılan klasik modeli olan beyaz üzerine kırmızı amblem ve mavi tabanlısından bir çift aldım. gerçekten ölümsüz bir tasarım; ama forrest’a katılamayacağım, zira koşmak için uygun bir ayakkabı değil.
  • nike id versiyonu da cikmis ayakkabi.
  • ilk 1968'de bir japon tarafından tasarımı yapılıp, 1972'de piyasaya sürülen ayakkabı. bi sürü renk çeşidi vardır.
  • ayrıca diger tum air icerikli modellerin aksine adidason originals serisindeki gibi a$ırı sade olan model.
hesabın var mı? giriş yap