• nike'ın acilen tekrar üretmeye başlaması gereken modeli.günlük kullanım için bu kadar rahat ve zarif bir ayakkabı daha yoktur herhalde.üstelik nike,cortez'i üretmeyi,en azından türkiye'ye getiren firmanın getirmeyi bıraktığından beri seri bir düşüştedir.çıkardığı modeller birbirinden kaba ve zevksizdir.hiçbiri cortez'in yanından geçemez.siyah deri,siyah taban ve beyaz nike amblemi ve taban çizgisi kombinasyonlu olan modeli şahsi favorimdir**,hemen her zevke hitap edecek renkleri mevcuttur.hayalimde sahip olmak istediğim dükkan ise ankara tunalı hilmi'de sadece renk renk cortez satan bir ayakkabıcıdır.bu kadar da saplantım var cortez'e karşı.bi de bana hep george costanza'yı hatırlatır,geçmişi özletir
  • nike'ın yaklaşık iki buçuk senedir tekrar ürettiği modeli. şimdiki şatafatlı ayakkabılardan kat be kat şık olan ayakkabı. hastasıyım.
  • nike'ın efsane ayakkabı modeli...

yıllar önce kullandığım ve son derece memnun kaldığım nadide nike modellerinden birisidir... yaklaşık 9 sene önce kullanmıştım siyah-beyaz modelinden,oldukça şık ve rahattı...şimdi yerinde yeller esen bu ayakkabının aynısından bulmak 9 sene sonrasına nasipmiş...

http://images.nike.com/…-mens-shoe-433174_004_a.png
  • nike'ın sikimsonik modellerinin yanında; sadeliğinin yanında şıklıgı barındıran, en bi güzel, en bi şukela, efsanevi ayakkap modeli.
    tarihçesi şu şekilde: http://www.nike.com/…tes/cortez/cortez-history.html
  • nike'ın süpersonik yumuşak derili ve ayağı inanılmaz rahat ettiren modeli. bir de yan taraftaki "nike alıyorum lan boru mu" diye bağıran devasa nike logosunu kaldırıp bi model üretseler başka ayakkabı almam, o derece rahat
  • forrest gump' ın 3 yıl 2 ay 14 gün 16 saat koştuğu ayakkabı. onun ki hala giyilebilir durumda olmasına rağmen ben alıp da giysem, max 6 ay ömrü var.

şuan giydiğim artık yanlardan patladığı için, bulabilirsem bir sonra ki koşu ayakkabım bu olacak.

http://cdn.sneakernews.com/…-nm-free-15-570x449.jpg

"annem, ayakkabılarına bakarak insanlar hakkında çok şey anlayabilirsin derdi. "
  • geri dönüyor. hemen hemen herkes bundan alıyor. 1 yıla stan smith gibi patlar.
  • tikkylere falan hitap etmiyor. dün gün boyunca önce taksim istiklâl'in altını üstüne getirdim kardeşimle. nike'tan super step'a kadar gezmediğimiz mağaza kalmadı. ardından da gayrettepe'de zorlu center'daki mağazalara baktık. ne yalan söyleyeyim zorlu'da kaliteli ve zevkime hitap eden spor ayakkabısı bulamadım. önce uğradığımız
    istiklâl'de yer alan nike'taki şarap rengi cortez kendini çok belli etti. diğerleri, onun yanında sönük ve çirkin kalıyordu. zorlu'da aradığımızı bulamayınca taksim'e döndük
    ve akşam saatlerinde cortez'i satın aldım.

oldukça şık, hafif ve tatlı bir spor ayakkabısı.
  • her iki senede bir farklı rengini aldığım fakat bu sezon bordo ve 41 rengini hiç bir mağaza ve e-ticaret sitesinde bulamadığım,rahat ve şık nike sneaker ayakkabı.
  • forrest gump filminde kullanilan modelini bugun amerikadan edindigim klasik ayakkabi. bambaska bir havasi oldugu asikar.
hesabın var mı? giriş yap