şükela:  tümü | bugün
  • amerikan dili ve edebiyatında okuyan komunist de bu guruba dahil edilebilir.
  • insanevladının giyinme ihtiyacini yadsimayan her komunist evladi icin normal karsilanabilecek bir tiplemedir..
    eger kendimizi giyinmek zorunda hissediyorsak; nike, mavi, estek kostek, markasi ne olursa olsun kicimiza bi seyler gecirmek zorundayizdir..
    ve kafatasimizin icinde de az bucuk beyine benzer bi seyler tasiyorsak, nike yerine yerli bir markayi tercih ettigimizde kapitalizmin ve dahi emperyalizmin ortadan kalkacagina inanmayacak ve buna sasirmayacak kadar asgari bir zeka duzeyine sahibiz demektir..
  • just do it diye slogan atması muhtemel olan komünist.
  • kıç ve başla uğraşmaktan daha fazlasını zihnen yapma konusunda güdüklükten muzdarip zihniyete has tanımlardan sadece birisidir.
  • söz konusu kişi atletizmle iştigal eden bir komunist ise mecburen markalı ayakkabı giymek zorunda olan insan evladıdır. zira dandik markalar ayak ergonomisine, spor esnasında oluşan darbe kuvvetinin sporcuyu nasıl etkileyeceğine dikkat etmemekte, sporcunun ciddi şekilde sakatlanmasına* sebep olmaktadır. meniskus yirtigi olan bir komunisttense nike giyen komunist olmak daha akıllıcadır sanırım...
  • bayatlamış bir espri ve sanki altında çok büyük bir sosyal tahlil varmış gibi ısıtılıp ısıtılıp önümüze konan bir sözcük öbeğidir. bir insan kendisine komunist diyorsa bulduğu adamakıllı herşeyi ve kendi beğenip istediği herşeyi giyer, giymelidir bana göre. eğer bir insan anti-kapitalistse ve kendince bir protesto yöntemi seçip kült markaları giymiyorum ben kardeşim diyorsa bu komunist insanın kendi seçimidir takdir edilir. ama zannetmiyorum komunist manifesto'da nike giymeyin diye bir ibare olsun. ayrıca bir komunist eğer bir çalışma yürütüyorsa[propaganda,ajitasyon vb.] çalışma yürüttüğü alanın genel değer yargılarına uygun ve özellikle kendini deşifre etmekten kaçınacak şekilde giyinmelidir. misal bir komunist erkek gecekondu mahallesinde saçları uzun çalışma yürütmemelidir. aynı şekilde marka giyinmenin ve insanlara dış görünüşüne göre değer vermek ekolünün yaygın olduğu bir bölgede çalışma yürütüyorsa buranın şartlarına göre giyinmelidir. zannımca komunist insan, sistemle barışık insanlara has kaygılardan bir nebze uzak olmalı ve bulabildiği, hoşuna giden herşeyi giyebilmeli "oğlim yusuf, nike yapmışız bakıyorum, nasıl gomunustsun oğlim sen" diye laf edenleri de çok da s.kine takmamalıdır. (bkz: devrimci ahlaka sığdı mı şimdi) marka filan giymeyip, kendini deşifre edip boklu tikky,ciks tayfası tarafından bile sktiredilmektense[ki kendini dinletmenin, anlatmanın en kolay olduğu sınıf bunlardır, tak kıçına levis'i, ayağına puma'yi...]keşke para olsa da tüm komunist'ler nike giyse.
  • tarafımdan captain black içen komunist versyonu da görülen komunist çeşidi.