şükela:  tümü | bugün
  • oldukça kullanışlı gaz bir uygulama. bunu kullanırken insan ister istemez gaza gelip bir yerlere koşmak istiyor. ben bu uygulamayı gün içindeki hareketlerimi ölçmek için kullanıyorum iş yerinde ne kadar hareket etmişim ne kadar yürümüşüm kaç kalori yakmışım bunlar için gerçekten iyi. ayrıca internet üzerinden de tüm istatistikleri almak felan harika. koşmayan ama gün içinde hareketli olan ve bu hareketleri düzenlemek isteyen bir yaşam temposu oluşturup sağlıklı yaşamak isteyen herkes için güzel bir uygulama.
  • iki haftadir kullandigim, istatistikleri basarili olan uygulama. kosu sonunda parkuru hizima gore renklendirmesi bir sonraki seferde gaza gelmis bir sekilde kosmami sagliyor.
  • diğer örnek veya benzerlerine bin basacak uygulama. ücretsiz olması da ayrıca şukela.

bi yamuğunu görmedim. ölçümleri de oldukça isabetli.
  • ufak tefek detaylarla benzerlerinden çok daha kullanışlı ve motive edici hale gelmiş uygulama.

her kilometrede uzaklığı, ortalama hızını ve toplam süreyi söylemesi insanı acayip gaza getiriyor. koşudan sonra güzergahını haritada göstermesi de, koştum bitti değil insan bakınca birşeyler başardığını hissediyor. paylaşma butonu da öyle, tüm facebook, instagram, twitter, pinterest takipçilerine ne kadar sportif bir şahsiyet olduğunu ilan edebiliyorsun.

ben yürürken de kullanıyorum, hatta daha çok yürüdüğüm için genelde yürüyüşlerimde kullanıyorum.

kurcalamadan önce bir bakın
  • bende son dönemlerde saçmalamaya başlamış uygulama. aslında saçmalayan o değil de facebook sanırım. son bir iki aydır facebook'ta paylaştığım koşular 1 saate kalmaz zaman tünelimden otomatik olarak siliniyor; sebebini bir türlü bulamadım.

1 sene sonra gelen edit: anladım sebebini. facebook'tan koşu kayıtlarını silmeyi alışkanlık haline getirirseniz daha sonra yükledikleriniz nedense otomatikman silinmeye başlıyor ama enteresandır ki yaklaşık 1 sene sonra düzelip eski haline dönüyor. 1 sene sonra düzeldi, evet..
  • bu aksam yepisyeni kosu ayakkabilarimla ilk kosumu yapmak icin ciktigimda hayatimin ilk 15k performansi icin deliler gibi motive olmusken bana yaptigi yamuk yuzunden kosamadigim uygulama.

mesele sudur ki; kosularimi 2 ayri app ile track ediyorum. turkce ilkokul terk cumlemi bagislayiniz, kizginim zira. 2 ayri app dedim ya, biri runkeeper digeri nike+. kosmaya baslarken runkeeper gps sinyalini pat diye aldi bana misin demiyo, dedim tamam gps bulundu yardir gitsin. 1k gecti baktim nike+'tan asama raporu gelmiyor, acip bi baktim gps sinyalini gormemis basindan beri. ölür müsün öldürür müsün!

neyse durdum dedim 1k gitsin ben gene 12k kosarim. minimum hedef buydu zira. amma ve lakin daha sonra 15 dakika ugrastim cirpindim ve duzelmedi lanet sey. halen de sorunlu. cikis yapamiyorum o da ayri bi mesele. telefonuma sinirlendim az kaldi firlatip kiriyodum. ama runkeeper sorunsuz calisiyor, catir catir hesapliyor.

velhasil pazartesi sendromunu atmak icin kosuda kullanan insanlar oldugu dusunulerek sifir hata seviyesinde gelistirilmesi gereken bir akilli telefon uygulamasidir. dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan oldum wallahi!
  • taptığım spotify ve daily yogayla birlikte en sevdiğim iphone uygulaması. olmasa olmazdım. runkeeper da gayet hoştu aslında ama nike'ın arayüzü daha iyi ve doğal olarak daha fazla kullanıcısı var. gerçi benim toplam üç arkadaşım falan var ve o km sıralaması pek değişmiyor ama onların da koştuğu dönemlerde hafiften güzel bir rekabet doğuyor, bu da ayrıca insanı motive ediyor. tuttuğu istatistikler, zaman veya mesafe gibi hedef ayarlı koşular yapma imkanı sunması da performans değerlendirme imkanı veriyor. isterseniz bir antrenman planı çıkarıp koşu alarmları da kurabiliyorsunuz.
    her koşunun başlangıcı ve bitişinde km sayacının ilerlemesini görmek, yeni mesafe koştuğunuzda, daha hızlı koştuğunuzda vs verdiği badge'ler insanı ayrıca mutlu ediyor.

bir de apple health zımbırtısıyla senkronize olsa tam olacak ama şimdilik böyle de gayet iyi.

edit: apple health'le senkron oluyormuş gayet.
  • güzel bir uygulama. koşulan km'yi yanlış hesaplama gibi bir sorunu olabilir mi merak ettiğim ayrıca beni de runner arkadaşlarınıza ekleyebilirsiniz.rekabet edebileceğim birileri olsa güzel olurdu.
  • coach uygulaması gayet teşvik edici, enfes ötesi bir şey. bu uygulamayla aramda duygusal bir bağ oluştu, o yüzden betimlemeleri bir kademe düşük hayal edin siz ama yine de en basitinden çok ama çok motive edici bir program olduğunu söyleyebilirim.

ağustos'a kadar 250 km'lik bir program çıkardı bana, haftada bir gün dinlenme var. son bir buçuk senedir koştuğum mesafe ise daha yeni 150 km olmuş. at mıyım, fil miyim arkadaşım, düz insanım, bu ne falan diyesim geldi ama işte telefonla münakaşaya girmenin bir manası yok, ister yaparsın istemezsen yapmazsın. dolayısıyla mantık galip geliyor, e yapayım bari diyorsun. bir sonraki günün programını akşamın geç saatlerinde uyarı olarak veriyor, seni zihinsel olarak antrenmana hazırlıyor. koşarken de programdaki antrenmanı seçiyorsun ve tamamlanınca yanına bir tick atıyor. her türlü tatmin edici.

tek bir eksiği var o da, işte şu kadar kilometre yüksek tempo, bu kadar dakika ısınma gibi programda her bir antrenman için verdiği detaylandırmayı koşarken sesli uyarı olarak vermemesi. özellikle dakika türünden talimat verdiğinde koşarken telefon ekranından zamanı okumak çok zor oluyor. bunu da düzenlerler diye umut ediyorum.
  • evet, evet, evet! sonunda o güzel gün geldi ve bu programı spotify'la uyumlu hale getirdiler.

artık uygulamadan doğrudan spotify'ın koşu müziklerine veya "running" uygulamasına ulaşabiliyorsunuz, istediğiniz tempoyu ve müzik türünü belirttikten sonra "hadi koştur beni" deyip sıradan gelecek müziklerle daha verimli antrenman yapabiliyorsunuz. ya ben bununla spotify'ı en az lensleri sevdiğim kadar seviyorum sanırım. gelin, öpeceğim ikinizi de!