şükela:  tümü | bugün soru sor
41 entry daha
  • okullarda beden eğitimi dersi hariç spor ayakkabının yasak olduğu, hoş karşılanmadığı yıllara ait ayakkabı. kumaş okul pantolonu altında ne kadar da komik görünürdü, ayaklarında ipek böceği varmış gibi gezerdi herkes.

hatırladığım kadarıyla ilk siyah-beyaz olanı çıkmıştı, sonra çeşitli renklerde üretilmişti, tek renk olanlar da vardı. ben de kırmızı-beyaz modelini çok istemiştim ama bulamayıp (ya da o sıralar gerekli parayı bulamayıp alamamıştım, pek hatırlamıyorum) gri-mavi olanını görüp almıştım. çıktığı dönem fark yaratmış bir ayakkabıydı, severdim.

"nike total 90 is a brand of nike sportswear and equipment first introduced in 2000, designed to be used for association football" diye açıklanmış ayrıca.
  • gri kumaş pantolon altına giyilmiş ve kırmızı renkleriyle okulun 8/a-8/b sınıfları arasındaki futbol maçında ben buradayım diyen b sınıfı öğrencilerinin giydiği krampondur. havası vardır bir kere.herkes, futbolunun yanında ayakkabını da konuşur. ne güzel günlermiş arkadaş yazdıkça içim bir garip oldu...
  • ilkokulda bi’ kız olarak çok istemiştim onu giyince bütün okulda havam olucak diye hiç bi’ kızda yok ya.neyse annemler erkek ayakkabısı diye almamıştı aslında haklılarmışta hahah