şükela:  tümü | bugün
 • iphone/ipod touch/ipad için bir uygulama. önce hedefinizi belirliyorsunuz; bu sıkılaşmak, güçlenmek, belli bir bölgeye odaklanmak veya incelmek olabilir. size uygun dakikasını seçebileceğiniz programlar sunuyor (30/45) dk. daha sonra isterseniz kendi şarkılarınız eşliğinde başlıyorsunuz. ekranda geriye sayım var programın geneli için ve bir resim beliriyor yapacağınız harekete ilişkin hareketin üstüne tıklayıp videoyu hareket ettrebiliyorsunuz, onun altında da o hareketi ne kadar süre yapacağınız var. sözlü olarak da şu kadar kaldı diyor arada. hareketler tek başlarına çok basit görünmekle beraber birbiri ardına gelince çok zorlamaya başlıyor. ben hayatımda bu kadar kısa sürede içime sinen bir spor yaptığımı hatırlamıyorum.

  http://itunes.apple.com/…b-english/id419151461?mt=8

  http://www.nike.com/…omen/features/ntc?locale=en_us
 • android platformunda da bulunan uygulama. 15 dakikalık deneyim sonucunda vücudumun iflasın eşiğinde olduğunu farketmemi sağladı sağolsun.
 • insanı spor yapmaya teşvik eden uygulama. bu güne kadar denediğim sporlar, egzersizler ve uygulamalar arasında en işe yarar ve başarılı bulduklarımdan biri olduğunu söyleyebilirim. neredeyse tamamı interval olmak üzere farklı amaçlara yönelik onlarca egzersiz ve yüzlerce hareket var ki bir süre sonra bilmediğim bir hareket çıkar belki diye acayip egzersizleri dener ve terler halde buluyorsunuz kendinizi. amacınız yağ yakmak ve sıkılaşmak ise önce 30 veya 45 dakikalık cardiolardan biri sonra da get focused kısmından 15 dakikalık bir egzersizi seçmenizi tavsiye ederim. bu egzersiz vücudunuzun durumuna göre karın, kalça veya bacak için olabilir ve bittiğinde ilgili bölgedeki kasların fazlasıyla farkında olursunuz.

  uygulamadaki egzersizler dışında bonus workouts kısmından ünlü sörfçülerin, koşucuların ya da rihanna'nın kişisel eğitmeninin vs. ntc için hazırladıkları egzersizleri de indirebilirsiniz. yalnız laura enever'ın denge ve üst vücuda yönelik egzersizini tamamen doğru yapabilmek için cidden sörfçü olmak lazım galiba.

  bir de bu uygulamanın en güzel özelliklerinden biri spor yaptıkça ödül olarak muhteşem egzersizler ve tarifler vermesi. 60. dakikada smoothie, 240. dakikada karın egzersizi gibi. 5000 dakikaya kadar yolu var hatırladığım kadarıyla. 5000 dakika şu egzersizleri yapmış insan peygamberliğini ilan etmelidir bence.

  yine de hatırlatmakta fayda var, bu egzersizler interval olduğu için kendinizi fazla zorlamayın. artık interval egzersizler klasik kardiyonun (koşu, bisiklet, yüzme...) yerini almış olsa da bir sporla uğraşıp ntc ile destekleyebilirsiniz çünkü başlarda isteseniz de her gün interval egzersiz yapmanız mümkün değil, aslında vücut alışınca da değil. interval cidden ağırdır, kendinizi zorlarsanız bir süre spor yapamazsınız dahası yapabilecek durum gelince de yapmak istemezsiniz.
 • son güncellemesiyle güzelleşen program. içinde koşu ve yogayı da barındıran 4 haftalık bir program oluşturulmuş. ayriyetten artık bütün bölümleri indirmenize gerek kalmadan sadece istediğiniz bölümleri indirebiliyorsunuz bu da özellikle telefonda yer sıkıntısı çekenler için ideal olmuş.
 • "fit is the new skinny" mottosuyla yeni uygulaması nike training club koşuyla yetinmeyen gym freak'leri de düşünen nike, 15 - 30 - 45 dakikalık çeşit çeşit antreman türünün bulunduğu bir app, aynı zamanda kendinize en uygun programı ve ona eşlik edecek playlisti oluşturabiliyorsunuz. runtastic den başka gözü bişey görmeyen biri olarak ben yeni keşfettim.
 • güncellemeyle komple türkçe olmuş program. hatta egzersizin nasıl yapıldığını gösteren videolardaki abla bile türkçe konuşuyor. ingilizce bilmemek bu program için çok birşey ifade etmese de hareketleri daha iyi yapabilmeniz için verdiği koordinatları anlamak iyi olmuş hakikaten.
 • android 5.0'da login olduktan sonra açılmıyor
 • spor salonuna gitmek kıçına zor gelen bünyeler için geliştirilmiş program. birazdan başlayacağım bakalım. sıkılaş programını seçtim. bel ve kalça hareketleri ile başlayacağım. belki oradan koşuya bağlarım.
 • nike training hakikaten faydali bir program. 3 aydır düzenli uyguluyorum.
  fakat biraz ağır bir antreman programı
  sıkı spor yapan biri olarak
  en iyi orta seviye güçlen programı. .başlangıç az geliyor. ileri seviye fazla ağır ..hatta bu ntc yi ip atlama antremani ile desteklerseniz süper olur..
 • düzenli spor yapmaya yeni başlayanlar için hangi noktaların yıldırıcı ve yıpratıcı olabileceğini öngörüp buna göre antreman programı hazırladığını düşündüğüm ekibin çalışması.
  kesin olarak ne istediğini belirledikten sonra hazırladığı antreman programında, egzersizlerin kurgusunu yorulan kasları dinlendirmek fakat soğumasını engellemek şeklinde hazırladıklarını düşünüyorum.
  bir de egzersizi uygularken neyi yanlış yapabileceğinizi tahmin edip hareketi düzeltmenize yarayacak tavsiyelerde bulunuyor.
  bir gün de yoga varmış, hadi inşallah
hesabın var mı? giriş yap