şükela:  tümü | bugün soru sor
 • www.nike.com.tr den alınan ayakkabıların standart teslimat ücreti olarak 30 tl talep eden firmadır. 30 az gelir ayakkabı fiyatı kadar kargo ödeyelim. kos koca dünya devi nike, türkiye'deki kargo şirketleriyle mi anlaşamıyor.
  rakibi olan adidas 150 tl alışverişe kargo ücreti istememektedir. biraz kopya çeksinler adidas'tan.
 • satış sonrası hizmeti olarak ağır bir şekilde sınıfta kalmış firmadır.

  12 kasım 2017'de satın aldığım 499 tl'lik airmax ayakkabımın tabanının 9 aralık 2017 tarihinde soyulduğunu farkettim. mağazaya götürdüğümde 1 yıllık garanti süresi olduğunu, istediğim zaman incelemeye gönderebileceğimi söylediler. ocak ayında ürünü incelemeye gönderdim, reddedildi bir daha gönderdim. ancak bana verilen cevap 2 aylık 2 inceleme sonucunda; "ürünümüzün üretiminden kaynaklı sıkıntı yoktur, ürün geliştirme süreçlerimize destek verdiğiniz için teşekkür ederiz. mağazaya gittim, elimizden birşey gelmiyor, tüketici hakem heyetine gidin dediler. twitter, instagram, sikayetvar.com üzerinden şikayetlerimi ilettim ne arayan var ne soran. güç bela ulaştığım müşteri hizmetleri numarası ile az önce yaklaşık 40 dakikalık bir görüşme yaptım. telefonu suratıma kapattılar konuşmanın ortasında, bu da ayrı bir skandal.

  nike'a soruyorum,

  1. bu ayakkabı 499 tllik olup da, hangi kullanıcı hatasından sebep bu hale gelir? satılırken kışlık olduğu söylendi, 1 ayda bu hale geldi.

  verilen cevap şu: ürün malzememizden kaynaklı sorun bulunmamaktadır. arkadaşım nike, bu senin beyanın, benim beyanım da ayakkabıyı düzgün kullandığım yönünde.

  2. ayakkabıyı alırken bana neden ayakkabıyı giymemem, vitrine koyup izlemem için almam gerektiğini söylemediniz ki? ben ayakkabıyı giyilebiliyor sandım, giyilince bu hale geldiğini bilsem giymezdim. zira ne hata ile bu hale geldiğini açıklamıyorsunuz.

  3. onca yaptığınız pazarlama yatırımı, mutlu olmayan müşteri ile sonlandığında çöpe gidiyor biliyor musunuz? bildiğinizi sanmıyorum.

  4. tüketici hakem heyetine gidin diyorsunuz, 2,5 ay sürüyor süreç diyorlar. insanlar nasılsa hakkını aramaz diye yırtmaya çalışıyorsunuz değil mi? çünkü müşterinizi aptal yerine koyduğunuz ortada.

  aylardır mağaza, telefon, mail, müşteri hizmetleri derken yaşadığım azap için tazminat bile talep edebilirim sinirimden.

  bundan sonra nike'tan çöp almam, yakınlarıma da aldırmam. parayı kimse kolay kazanmıyor, ama nike bizi aptal yerine koyarak gayet kolay kazanıyor. 500 tl'ye bir ayakkabıyı neden aldığımı soracak olursanız, o da benim salaklığım oldu. ilk değil ama kesinlikle son oldu!

  ayakkabının durumu ve nike'ın verdiği cevap:

  https://i.hizliresim.com/ep2e3z.jpg
 • genel müdürlük çalışanları nefret edilesi insanlardan oluşur.